Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Má revizní technik kontrolovat oprávnění k montáži?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Má revizní technik kontrolovat oprávnění k montáži?  (Přečteno 11175 krát)
Jaroslav Hasala
« Odpověď #18 kdy: 30.05.2005, 11:46 »

Statut revizního technika, tak jak známý v ČR, je v Evropě i ve světě celkem ojedinělý. V jiných zemích elektromontážn í firma ve finále vystaví něco jako čestné prohlášení, že elektroinstala ce je provedena v souladu s platnými předpisy.
Krátce jsem působil v Německu a v Rakousku, takže o tom něco vím.
BTW i v těchto zemích běžně elektroinstala ce provádějí různí "fuškaři". Majitel nemovitosti pro kolaudaci nebo pro připojení potom musí najít nějakou elektromontážn í firmu s příslušným oprávněním, která bude ochotná požadované potvrzení vystavit. Samozřejmě ne zadarmo.

Jinak RT je opravdu malý pán, bez významnějších pravomocí. Navíc, pokud má revizní činnost jako živobytí a ne jen jako koníčka, je často nepřímo tlačený ekonomickou nejistotou do nepříjemné pozice - neudělám já - udělá někdo jiný - on vydělá - já ne...
Vytvořit si jako RT pověst neústupného pedanta, striktně dodržujícího ČSN, se rovná ekonomické sebevraždě...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #19 kdy: 30.05.2005, 21:06 »

To: Karel

Provádím revize od r. 1979 s vrozenou pečlivostí a důslednosti (s tím nic nenadělám). Myslím si, že nepotřebuji otevřít oči já, ale chtěl jsem já pootevřít oči těm ostatním RT, kteří nemají tolik zkušeností. Komu není rady, tomu není pomoci. Každý si musí zvážit rizika do budoucnosti. Výchozí revize je doklad, který musí být u provozovatele uschován až do zrušení elektrického zařízení. A tak moje rada směřovala k těm svědomitějším RT, kteří chtějí mít klidné spaní.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Mirek Karel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 01.06.2005, 07:07 »

To Bedáň :

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 22 dotazů.