Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Mohu i já revize v plynové kotelně mateřské školky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu i já revize v plynové kotelně mateřské školky?  (Přečteno 3222 krát)
Petr Pěnička
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 12.04.2005, 06:48 »

Vážení kolegové revizní technici, mám k vám prosbu. Jako čerstvý revizní technik bych se chtěl zeptat zkušených a to, jestli mohu udělat revizi kotelny na plyn v mateřské školce. Problém je v tom, že mám pouze zkoušky E2/A (bez výbuchu)a nejsem si jistý, jestli se do tohoto mohu angažovat. Dále faktem je, že je tato vesnická školka několik let (15) v provozu a není tam ani výchozí revize a navíc nemají ani projektovou dokumentaci na elektriku. Mohl by jste mi prosím někdo poradit? Nerad bych se dopustil něčeho špatného. Předem vám všem moc děkuji za jakoukoliv radu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Selezan
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 12.04.2005, 08:52 »

Najsamprv je potrebné vypracovať pre školu protokol vonkajších vplyvov. Predpokladám, že v uvedenej kotolni je vetranie také, že nevyjde nebezpečie výbuchu. To asi však bude v priestore merača spotreby s regulátorom tlaku, ktorý by mal byť v samostatnej miestnosti, alebo mimo budovy. Potom budete môcť robiť revíziu - odbornú prehliadku a skúšku el. zariadení až na uvedený nebezpečný priestor.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #2 kdy: 12.04.2005, 19:39 »

To: Pěnička,
usuzuji, že vesnická školka nemá kotelnu, ale místnost s kotlem do 50 kW. Je to obdoba rodinných domků.
Plynové kotelny podle ČSN 07 0703 nejnižší kategorie III. obsahuje minimálně jeden kotel s výkonem nad 50 kW.
Revizi samozřejmě můžete se svým osvědčením provádět.

I kdyby se jednalo o kotelnu, tak max. kategorie III. a i v tomto případě můžete provést revizi. Neznám kotelny kategorie III. s nebezpečím výbuchu. Kotle mají většinou otevřené ohniště a tak výbuch nepřipadá v úvahu.
Cituji ČSN 07 0703 čl.36 " Středotlaká a nízkotlaká plynová zařízení pro otop kotlů jsou zařízení těsná bez ochranných prostorů. Vnitřní prostor kotelny je prostorem bez nebezpečí výbuchu podle ČSN 332320."

PS. Použil jsem již neplatnou normu. Od 1/2005 je nová ČSN 07 0703. Jsem přesvědčený, že se nebude jednat o rozdíl v uvedeném tématu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.026 sekund, 22 dotazů.