Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Vázaná živnost dle ŽZ 455/1991. Je, nebo není nutné rozšíření ŽL?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Vázaná živnost dle ŽZ 455/1991. Je, nebo není nutné rozšíření ŽL?  (Přečteno 3368 krát)

« kdy: 01.05.2005, 21:47 »

Obsahové náplně ve skupině 205 jsou pro Montáž, opravy, revize a zkoušky vyhrazených el. zařízení a pro Montáž, údržbu a servis telekomunikačn ích zařízení. V Živnostenském listu mám uvedeny předmět podnikání pro Montáž, údržbu a servis telekomunikačn oho zařízení. Kvalifikace byla doložena dle §8 výhl.50/1978 Sb, vyučním listem, SV a VŠ a osvědčením RT.Dosavadní činnost byla ve výstavbě Tv vysílačů a WL internetů pro mnohé společnosti.Ča sto jsem prováděl i přípojky el.energie včetně RZ. Momentálně mám nabídku instalace RD, kde podle zákona 235/2004, §48 lze účtovat se sníženou sazbou 5 % DPH. Ptám se těch, kdo mají s tím zkušenost, zdá je to z hlediska ŽÚ ,  nebo FÚ napadnutelné, když mám ŽL sice na skupinu 205 elektrické stroje a přístroje, ale nenám tam text na montáž instalace v bytové zástavbě. Je, nebo není nutné rozšíření ŽL o tuto přesně jmenovanou činnost ? P.S. Při revizní činnosti mnoha objektu, kde se učtuje 19 % to jak ŽÚ, tak FÚ nevadilo a citovali mi vždy preambuli ŽZ, kde je definována živnost jako soustavná činnost provozována za účelem dosažení zisku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #1 kdy: 01.05.2005, 22:17 »

Problém je, že nemáte živnostenský list a oprávnění na činnost kterou jste prováděl a opět chcete provádět. Kvalifikační předpoklady zřejmě splňujete.

Daňové předpisy s uvedeným problémem nijak nesouvisí.

PS. Práskl jste na sebe neoprávněné podnikání  § 61 !! Pozor na pokutu .


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.

« Odpověď #2 kdy: 02.05.2005, 15:07 »

Pane Belaň,
velice si vždy vážím Vašich diskusních příspěvku. Je vidět, že máte značný zkušenostní faktor a přehled.Dnes jsem navštívil jak ŽÚ, tak ITI a záležitosti jsme dali do pořádku. Měl jsem štěstí, že jsem měl ještě platný výpis z rejstříku trestů .
Trošku více jsem si prostudoval znění 167/2004 a hlavně úpravenou P2.
Máte pravdu, že jsem podcenil, co to je oprávnění a osvědčení.Také jsem zjistil, že v současné době krajské ŽÚ mají již vyšší kvalifikaci a lepší přehled. Navíc skupina 205.12 v příloze 2 je od 1.5.2005 zrušena a tak oprávnění pro veškerou činnost v oboru elektro, včetně telekomunikačn ích zařízení může vydat výhradně ITI.
Na otázku jak dlouho bude platit dříve vydaný ŽL pro Montáže telekomunikačn ích zařízení, kde stačilo mít §8 a §7  dle 50/78 Sb se názory různily. Ale určitě bude stačit prostudovat přechodná ustanovení.
Asi to je dobře, protože zatím jsem mohl na základě jen odborné způsobilosti a ŽL montovat TV, kde byl příkon i 10 kW a často i vysoké napětí.Myslím, že ten kdo dříve navrhnul obsahovou náplň V205.12 dostal zaplaceno za každé slovo....
Máte pravdu, že DPH a ŽL spolu moc nesouvidí.
Děkuji pane Belaň za "nakopnití".K tomu myslím i toto diskusní forum slouží.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.127 sekund, 22 dotazů.