Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak správně udělat LPS na kompaktní čerpací stanici LPG?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak správně udělat LPS na kompaktní čerpací stanici LPG?  (Přečteno 1980 krát)
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« kdy: 13.10.2010, 16:27 »

 V příloze posílám foto s takovou typickou kompaktní čerpací stanicí LPG (kompletní celek na rámu výdejní stojan, čerpadlo, zásobník, dále jen kompakt). A rád bych znal vaše názory na tuto problematiku.

 Jak jsem k tomu došel? Učím se na zkoušky na RT na rozšíření na "B" (výbuchy) a při studování 62305 jsem došel k názoru že nejlepší by bylo provést oddálené svody se závěsnými lany nad kompaktem. Nejlépe asi v každém rohu jeden.

 Při staré 34 1390 to bylo jednodušší. Výrobce měl dokladováno, že kompatu nic neudělá přímý zasah bleskem (na fotce je starší model s jímačem, novější model už toto dle výrobce nepotřebuje). Tudíž nádrž mohla být použita jako "vodič" svodu s tím že je na dvou místech připojena na uzemnění.
 Ale dnes při čtení 62305-3 jsem se dočetl v příloze D že svody by měly být min 1m od nebezpečných míst. Což asi nebude jednoduché zařídit.


Prosím neodpovídejte mě odpověďmi typu co říká projekt. Řeším to více méně v teoretické rovině (zatím),  protože je velká pravděpodobnos t že na podobném zařízení budu provádět revize (pakliže uspěji zítra u zkoušek).


* DSCF9227.JPG (239.92 KB, 800x600 - prohlédnuto 364 krát.)
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.031 sekund, 21 dotazů.