Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Co je to za "přepěťovku" v přípojkové smyčkovací skříni E.onu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co je to za "přepěťovku" v přípojkové smyčkovací skříni E.onu?  (Přečteno 2570 krát)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« kdy: 02.10.2011, 22:12 »

Ve středu mě volal známej bagrista, že u nás přebagroval kabel. Byl v tom chudák celkem nevinně, protože kabel byl ve vozovce šikmo ke směru komunikace (cca 45st),  krytí cca 55cm, bez fólie, bez pískového lože, ale aspoň byl v chráničce....a le to není tématem....

Moje překvapení bylo, že kabel nepřetrhl, ale vytrhl jej z pojistkové přípojkové skříně, když jsem ji otevřel zjistil jsem proč.. Ve skříni bylo na prudko zařízení na fotkách, podle popisu se jedná o přepěťovku, ale mnohem víc si myslím, že jsou to jen "mimikry"....

Na horní straně vstupují kabely inkriminované přípojky na dolní straně vystupovaly, všechny 4 vč. PEN. Krabička s komunikační linkou je propojena dvoužilovým kabelem a kouká z jí kabel s popisem RS485.

Kolem odběru bylo prý nějaké tóčo a podezření na černý odběr..

Co to je? K čemu to je? Potkali jste se s tím?


* IMAG0299_resize.jpg (429.62 KB, 976x1632 - prohlédnuto 703 krát.)

* IMAG0300_resize.jpg (468.92 KB, 1632x976 - prohlédnuto 713 krát.)
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 02.10.2011, 22:54 »

Tak je to jasné, čím se firma zabývá a internet vše napráší:
KME system je komplexní měřící řešení s bezdrátovým přenosem odečtených dat určené pro kontrolu a odhalování netechnických ztrát při odběrech elektrické energie v sítích nn s proudovým zatížením do 800 A.
Jeho standardním použitím jsou měření při důkazním řízení, kontrolní měření odběrných míst s podezřením na neoprávněné odběry, ověření správnosti měření při vadném zapojení, chybách měření či chybných odečtech.  angel
Na jejich NET stránkách je více zajímavých informací.
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 03.10.2011, 06:28 »

No je jednodušší se zeptat než hledat  angel
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 03.10.2011, 06:33 »

Ve středu mě volal známej bagrista, že u nás přebagroval kabel. Byl v tom chudák celkem nevinně, protože kabel byl ve vozovce šikmo ke směru komunikace (cca 45st),  krytí cca 55cm, bez fólie, bez pískového lože, ale aspoň byl v chráničce....a le to není tématem....

Moje překvapení bylo, že kabel nepřetrhl, ale vytrhl jej z pojistkové přípojkové skříně, když jsem ji otevřel zjistil jsem proč.. Ve skříni bylo na prudko zařízení na fotkách, podle popisu se jedná o přepěťovku, ale mnohem víc si myslím, že jsou to jen "mimikry"....

Na horní straně vstupují kabely inkriminované přípojky na dolní straně vystupovaly, všechny 4 vč. PEN. Krabička s komunikační linkou je propojena dvoužilovým kabelem a kouká z jí kabel s popisem RS485.

Kolem odběru bylo prý nějaké tóčo a podezření na černý odběr..

Co to je? K čemu to je? Potkali jste se s tím?

I-com znám. Patří to mému spolužákovi.
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.028 sekund, 21 dotazů.