Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Stav ohrožení - KORONAVIRUs a ne/čekané změny ...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 13 14 15 [16] 17 18 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Stav ohrožení - KORONAVIRUs a ne/čekané změny ...  (Přečteno 65804 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #270 kdy: 27.02.2021, 13:30 »

Nemohu se ubránit pocitu, že za velkou většinou chyb, které se u nás v Česku staly stojí média. Svoboda slova, demokracie, informovat o všech zjištěných skutečnostech pravdivě a nezkresleně ... v pořádku jenže ...
  • každá interpretace je nositelem určitého zkreslení
  • Přesná citace s neúplným nebo nepřesným kontextem bývá často zdrojem špatné interpretace

Sleduji ČT24 velice pozorně, ovšem dělám si analýzu skladby předkládaných skutečností. Výsledkem je opravdu to, co nyní vidíme kolem sebe. Průměrný divák z toho, co zaslechne nebo náhodou zachytí je pro něj vlastně veliký zmatek. Ta pestrá záplava covidových situací z celého světa doplněná českými novinářskými (naprosto nepodstatnými) aférami vládních činitelů je přesně to, čemu říkáme "vrtěti psem".

A tak nakonec stále zůstávám u mého dávného tvrzení, že abychom se my, jako lidé chovali jinak, nepotřebujeme nějaké nařízení vlády. A mít čelní představitele státu jako vzorek standardu už vůbec ne.  

Nemyslím, že bych to s virovou ochranou nějak přeháněl. Před kamerou fakt roušku nemám, když jdu se psem, tak ji nasazuji až když konečně někoho potkám,  rozestupy a mytí rukou je již rutina. Když tak poslouchám, kdo všechno Covid již měl, pak jsem docela neklidný, že jsem jej ho ještě neměl.

Ale co všichni ti, co musí být v terénu? MHD nepoužívám a v obchodech trávím nezbytně nutnou dobu. Jak třeba s respirátory pracují týmy na stavbách?

Ať se na mne žádný teoretik nezlobí, ale pokud mne pracovní činnost zadýchá, pak si to v respirátoru osm hodin denně fakt nedokážu představit!    





Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #271 kdy: 27.02.2021, 14:03 »

Tedy ne že bych s tebou nějak nesouhlasil, ale nejde pouze o novináře. Párkrát jsem sledoval záznamy z jednání vlády, tiskové konference, nebo i pár diskusí a musím konstatovat, že skutečnost je možná horší, než je nám předkládáno. Tedy co se volených představitelů týká.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #272 kdy: 27.02.2021, 14:31 »

Mě jen zaráží drastická a nesmyslná opatření kolem obchodu a většiny služeb, ale supemarkety jsou OK, přitom ráno se nahrnou důchodci a mnoho dalších k akčním regálům a rozhodně nedodržují rozestupy. Pokladní pak celý den přemisťují zboží, které mohli infikovat zákazníci, přes čtečku čárového kódu a nějak vidím za pokladnou stále stejné pracovníky, takže nevím, jak se ty viry šíří a proč se někdo nenakazí a jiný ano. Měl by se hledat skutečný mechanismus přenosu a nelikvidovat nevinné lidi. Psychický teror produkovaný vládou (poslední opatření nic jiného není - jen aby se lidi báli - stejně to nedokážou při své neschopnosti a velkém rozsahu prosadit) a reprodukovaný médii ničí lidi víc než sama nemoc.

V čem je problém, že někdo odjede svým autem 10km daleko a půjde do lesa, zejména, když ho nemá za domem? V čem je problém, že si někdo dojede do sousedního okresu 5 km daleko nakoupit, když stejný obchod má ve svém okrese 20 km daleko?

Aféry vládních činitelů jsou právě nejpodstatnějš í problém. Proč lidi neposlouchají doporučení ani příkazy. Protože příklady táhnou! Babiš loni říkal: "Nejezděte do ciziny na dovolenou" a pak tam on i jeho žena byli a nejen na jednom místě a jako omluvu uvedl, že to měli zaplacené. Pak nemůžete chtít, aby lidé byli zodpovědní. Stejně tak všechny ostatní případy. Jen ať novináři dělají svoji práci, nebo snad chcete, aby dělali že o tom neví a nebo  lhali? Pokud snad bylo pozvání Prymuly na Vyšehrad hra, jak se ho zbavit, protože překážel a ohrožoval jakési zájmy, tak je to jen jeho boj, že se nechal zmanipulovat. Ovšem jeho účast na stadionu ukazuje na to papalášství, hlavně ve stínu předcházejícíh problémů - je nepoučitelný.

Co se používání ochranných pomůcek obecně. Je to naše národní furiantství, nenosit  při práci pořádné boty a rukavice, nepoužívat ochranné brýle při broušení a řezání materiálů, nechránit se a nadechovat prach a škodlivé výpary. Já jsem se o tom už párkrát okrajově zmínil, že používám ochrannou masku a polomasku při některých pracech. Ve většině případů se jedná o moje soukromé aktivity, takže mě k tomu nikdo nenutí, ale já mám potíže s dechem od mládí a tak se chrámím. Budete se divit, ale s astma a bronchitidou mi masky nevadí, naopak si cením toho komfortu, že mohu dýchat a neřešit např. výpary barev a chemikálií, prach a piliny při řezání. Přes moje zdravotní omezení nemám potíž použít masku 4 až 5 hod. a nejvíc limitující je potřeba se napít. Kdo to nestíhá s dechem, musí přizpůsobit práci a přestávky svým možnostem, největší problém mají ovšem kuřáci, že nemohou kouřit a to jim také zkracuje dech a snižuje výdrž i bez masky nebo respirátoru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #273 kdy: 27.02.2021, 15:52 »

V čem je problém, že někdo odjede svým autem 10km daleko a půjde do lesa, zejména, když ho nemá za domem? V čem je problém, že si někdo dojede do sousedního okresu 5 km daleko nakoupit, když stejný obchod má ve svém okrese 20 km daleko?
Problém asi nebude v tom, když si někdo popojede 10 km do lesa.
Pohybuji se často po Lipensku, a co se tu děje poslední měsíc, to nechápu. Desítky aut z jiných krajů, stovky lidí, kteří nerespektují nic. Ti lidé někde bydlí, stravují se, nakupují, prochází se mezi místními v obcích...
V tomhle já vidím zásadní problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #274 kdy: 27.02.2021, 16:14 »

Mě jen zaráží drastická a nesmyslná opatření kolem ...
Mě moc ne. To je čiré zoufalství. Ćím víc zákonných omezení, tím víc rozporů. Čím více upřesněných nařízení, tím složitější a nepřehlednější se opatření stává. A jak víme, čemu člověk nerozumí, vysvětluje si to po svém a věří čemukoliv jinému.

V čem je problém, že si někdo dojede do sousedního okresu 5 km
To je přesně moje situace. Pohybuji se na hranici dvou okresů a už vidím, jak by to vypadalo, pokud by tam stála kontrola. Příklad okres Brno - město/ Brno - venkov. To je neproveditelný nesmysl. To by museli kontrolovat i trolejbusovou linku tam i zpět. O vlaku nemluvě. A auta?

Aféry vládních činitelů jsou právě nejpodstatnějš í problém. Proč lidi neposlouchají doporučení ani příkazy. Protože příklady táhnou!
To je teorie. Prakticky by národ nic netušil o "papaláštví" Prymuly, pokud by ho zarputilý vlastenec nešmíroval dnem i nocí, zda si neuprdne. Každý si uprdne! Dovolím si tvrdit, že jiný politik se na takové pozici i pose.... My tu žádné příklady mít nemůžeme. Na každém příkladu média nenechají nit suchou. Významnou českou osobností může být jen ten, na koho se nic neda vyhrabat nebo něco uvěřitelného mediálně vyrobit.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #275 kdy: 27.02.2021, 16:14 »

Protože příklady táhnou!
Pokud náš národ je švejkovství, spotřebitelské ho nízkého rozhledu místo intuice, kritického myšlení pak potřebujeme orwellova Velkého bratra.

Co se používání ochranných pomůcek obecně. Je to naše národní furiantství,
To je naše tradiční diagnoza! Pokud za to nebude postih, tak to nikdo nebude brát navědomí.

Proč nelze politiky hodnotit podle mediálních výstupů?
  • protože nemáme dost informací k posouzení. To, co je v médiích je zkrácená interpretace ...
  • protože bychom museli být sami účastníkem všeho politického dění, pokud se zeptám na detail účastněného poslance je jeho podání zkresleno politickou příslušností

Od pondělí musím porušovat nařízení vlády! Psa mohu venčit pouze 500 metrů od svého bydliště. Ale bydliště v občance mám jiné, než kde skutečně bydlím. Co myslíte, počká pes, než si vyřídím nějaké jiné bydliště? Vše se prostě nedá ošetřit jedním nařízením a bez zdravého rozumu to tady můžeme zabalit. A fakt se na mne nezlobte, ale hledat vzor v představitelec h vlády (Klaus, Zeman, Babiš, Pinokio ...) to by mne asi nenapadlo ani po požití nějaké drogy!

Základem je 3R+ mentalní jogging!

 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #276 kdy: 27.02.2021, 16:24 »

Když jdu od auta do obchodu po městě, tak 80% obyvatel ČR má sice roušku, ale nos má volný! To potom i kdyby nařídili plynové masky by bylo kničemu! Vím že někdo v roušce nevydrží dlouho (i já) ale mě připadne že většina lidí má ten problém, když ji nenosí  nasazenou na nose.
To by jsme mohli psát další věci (i když by jsme se nevěnovali médiím!)...

Citace
Aféry vládních činitelů jsou právě nejpodstatnějš í problém.
To je sice do očí byjící ale je to promile toho, čeho se dopouští běžný občan!! Když politici jsou špatní,přece nebudeme MY je opakovat? Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #277 kdy: 27.02.2021, 19:01 »

Teda, že někteří kolegové neovládají češtinu jsem nějak zkousnul. Ale mohl by mi někdo přeložit do srozumitelného jazyka popis ankety a její smysl?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #278 kdy: 27.02.2021, 19:23 »

Teda, že někteří kolegové neovládají češtinu jsem nějak zkousnul. Ale mohl by mi někdo přeložit do srozumitelného jazyka popis ankety a její smysl?
No jo, ta je stará. To bylo něco k loňsku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #279 kdy: 27.02.2021, 19:52 »

No jo, ta je stará. To bylo něco k loňsku.

Tak to byla dost nadčasová.

Jenom mě zaujalo 1) Ano, 2) Ne, 3) Možná, zaškrtněte maximálně tři možnosti Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #280 kdy: 27.02.2021, 21:47 »


To je teorie. Prakticky by národ nic netušil o "papaláštví" Prymuly, pokud by ho zarputilý vlastenec nešmíroval dnem i nocí...



Tomu nevěřte, v dnešní době se vždy najde někdo, kdo je pohotový,  dá fotku na nějakou síť a je vymalováno. A náhoda je blbec.

Když jdu od auta do obchodu po městě, tak 80% obyvatel ČR má sice roušku, ale nos má volný! To potom i kdyby nařídili plynové masky by bylo k ničemu! Vím, že někdo v roušce nevydrží dlouho (i já)

To je sice do očí bijící ale je to promile toho, čeho se dopouští běžný občan!

Dobrá moderní maska je daleko pohodlnější než rouška a musí se nasadit pořádně.

Běžný občan kopíruje to, co dělají mocní. Některý z blbosti, prostě neposlouchá a nepřemýšlí, někde to viděl a tak to dělá také a jiný z vypočítavosti s myšlenkou, když může mocipán, tak já taky.

Na vlastní kůži mohu potvrdit, že nemusíte ani nic zlého udělat a informace vás doběhne. Na začátku 90. let jsem občas jezdíval do Kladna. Jednou jsem se tam stavil mimo pořadí, když jsem jel do Prahy. Přijel jsem domů a obědvám, někdo zvoní. Byl to známý a první co mi povídá, zda jsem nebyl dopoledne v Kladně. Já tam jezdíval tak čtyřikrát do roka, on asi šestkrát. Přesto jsme se potkali, nebyl ani začátek kvartálu či konec pololetí, úplně nezajímavý obyčejný den a ani jeho návštěva u mě nebyla plánovaná. le povedlo se. tomu se říká náhoda.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #281 kdy: 27.02.2021, 23:32 »

Tomu nevěřte, v dnešní době se vždy najde někdo, kdo je pohotový,  dá fotku na nějakou síť a je vymalováno. A náhoda je blbec.
Myslím, že není nutné přeceňovat sociální sítě a naopak podceňovat národ. Stále je rozdíl mezi fotografií noname zdroje a ověřenou zprávou seriozní redakce. Pokud by byl český národ ovlivnitelný mistrovstvím Photoshopu, pak ať klidně vymře na Covid. Naštěstí jsou hoaxy doménou voličů, než volených. A jak jsme zjistili, rozhodují zvolení a voliči pak jen žasnou komu dali hlas.

Apropo, připravil jsem si na březen podklady pro COVID hlídky abych to měl případně jednodušší.  Trvalé bydliště, reálné bydliště, sídlo firmy, pracoviště a formulář pro služební cestu reportáže. Co, kdo máte nachystaný vy?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #282 kdy: 28.02.2021, 10:15 »

V příloze je aktuální usnesení Vlády k omezení pohybu mezi okresy a vzorový formulář pro cestu do práce mimo okres.

Citace
Potvrzením zaměstnavatele, které lze vystavit i na určité období. V potvrzení zaměstnavatel uvede místo výkonu zaměstnání a místo pobytu zaměstnance. Lze využít vzor dostupný na stránkách Ministerstva vnitra  (DOCX, 13 kB & PDF, 84 kB). Alternativou je pracovní smlouva nebo zaměstnanecký průkaz a podobně, pokud je z nich jasné, že potřebujete cestovat do jiného okresu.

To mi teoreticky stačí novinářský průkaz. Jen mne zaráží to razítko. Nejsem si jistý, ale asi deset roků jsem strojek s razítkem naší společnosti neviděl. Pošťákům  razítkujeme růžového slona.
 tanecek

Co vy? Budete mít v autě tiskárnu? Pokud někdo jezdí po servisu tak naplánované si připraví a ty nečekané výjezdy?

* Usneseni_vlady_CR_c_216_ze_dne_26_unora_2021_o_prijeti_krizoveho_opatreni.pdf (154.7 KB - staženo 60 krát.)
* COVID19-okresy_-_VZOR-Potvrzeni_zamestnavatele_na_cesty_do_mista_vykonu_prace_-_20210227.pdf (78.17 KB - staženo 65 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #283 kdy: 28.02.2021, 14:31 »

Už i CNN píše o česku jako o ostrůvku zkázy a beznaděje!!
(A to CNN je stanice ,   která celkem mluví pravdu.)...... Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #284 kdy: 28.02.2021, 15:25 »

A to CNN je stanice ,    která celkem mluví pravdu.

Nepletete si to s BBC? CNN je prachobyčejný bulvár.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #285 kdy: 02.03.2021, 08:36 »

Nepletete si to s BBC? CNN je prachobyčejný bulvár.
Byla to CNN, koneckonců včera včera při reportáži s policejní hlidkou na dálnicí zněl první dotaz CNN Prima News s jakou kuriozní výmluvou se policisté setkali.
To asi pro představu stanice stačí.
 vegeeet

Včera mi přišly nanoroušky a nový nanošátek. Když jsem se tu ptal, jak s takovým filtrem lze udýchat třeba skládání materiálu, tak už to vím. Je to dobré plícní cvičení. Asi se tím rozšiřuje plícní kapacita. To aby měl následně Covid co snižovat!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #286 kdy: 02.03.2021, 20:45 »

Myslím, že pokud se zavádí opatření, je nutné počítat s normálními lidmi a ne s idealizovaným jedincem co neexistuje.
Vždy budou lidé co na to budou dlabat, ať by opatření byla seberozumnější .
Vždy budou lidé, kteří ta opatření nezvládnou správně provádět.
Vždy budou lidé, kteří budou tak vystrašení, že to budou přehánět.

Stačí, pokud si lidé budou zajišťovat zdraví sami, bez prostřednictví m státu a stejně tak penzi.

To co zabíjí, je bezmezná víra v jiné, že se postarají.

Хотели как лучше, а получилось как всегда - Виктор Степанович Черномырдин
Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždy - Viktor Černomyrdin
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #287 kdy: 02.03.2021, 21:36 »

Stačí, pokud si lidé budou zajišťovat zdraví sami, bez prostřednictví m státu a stejně tak penzi.

Právě nestačí. To by fungovalo, kdyby byli lidé ideální, rozhodovali se vždy racionálně a neexistovali šmejdi. Teda pokud nepočítáš s Darvinovským dopadem na populaci.

Proto nikdy nemůžou fungovat utopie, jako Marxizmus nebo anarchokapital izmus. Nejsou na to lidi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: 1 ... 13 14 15 [16] 17 18 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.063 sekund, 23 dotazů.