Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Vrhnete se dobrovolně na připomínkování nové ČSN ...1610 okamžitě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Vrhnete se dobrovolně na připomínkování nové ČSN ...1610 okamžitě?  (Přečteno 19120 krát)
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« kdy: 14.10.2008, 11:10 »

Jiří Váňa z nymburského PŠISu dává tip na připomínkování nové normy, která nahradí stále žhavé ČSN 33 1600 a 33 1610.

Existuje možnost se dobrovolně přihlásit k připomínkování . Může to udělat kdokoliv z tohoto fóra. OSVČ, zaměstnanec, student, důchodce ...

Co myslíte? Přihlásí se někdo, koho se tyto normy přímo dotýkají?

Nebo to zůstane tradičně bez připomínek a po uvedení nové normy v platnost se spustí vlna nadávek na téma "oni si nahoře rozhodli bez nás"?

* ukazka_z_vestniku.pdf (257.35 KB - staženo 456 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 14.10.2008, 19:28 »

Myslím, že to funguje trochu jinak. My jako elektrotechnic i jsme nuceni se nové normy učit a učíme se jim rozumět. Ten, kdo je pověřen tvorbou normy, což je dnes komerční záležitost, to dělá za peníze. Ono to stojí dost času a námahy těm normám rozumět a pochopit to, co mnohdy ani tvůrce netušil, případně ho ani nenapadlo, jaká blbost může elektrotechnik a při čtení napadnout.  Smích. Věřím ale, že to normotvůrce dělá s nejlepší vůlí a svědomím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #2 kdy: 14.10.2008, 20:51 »

TO: Borovec> a on se nás zpracovatel nových norem na něco snad ptá a žádá si nějaké připomínky? Pokud by kdy nějaký zpracovatel normy chtěl znát názory řadových elektrikářů proč se jich tedy někdy nezeptá? Tedy proč nevytvoří takové podmínky a systém, který by vůbec nějaké připomínkování umožnil? (ano třeba po dohodě s redakcí Elektriky, třeba právě prostřednictví m diskusí)
Takže já tu vaší informaci beru jenom jako plácnutí do vody.
Hlavy pomazané řeší své "globální" problémy a snaží se spasit všeobjímající bezpečností svět a my elektrikáři zase musíme denně makat abysme měli co jíst.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 14.10.2008, 21:05 »

Ten, kdo je pověřen tvorbou normy, což je dnes komerční záležitost, to dělá za peníze.

Měl jsem možnost se na toto téma v minulosti bavit se 2 spolutvůrci různých norem a pokud mi nelhali (a neznám pro to důvod),  tak vlastní tvorba normy nebo práce na zavedení mezinárodní normy není rozhodně bussines.  nenene
Kdyby tomu tak bylo, tak by se jistě dávno našlo tolik "tvůrců",  že by Věstník musel vycházet týdně.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
ALCR
« Odpověď #4 kdy: 14.10.2008, 22:04 »

     Zadarmo to jistě nedělají a lobisté firem taky rádi zaplatí za prosazení svých obchodních zájmů v normách.

     O tom připomínkování jsem kdysi taky uvažoval, ale nebyl jsem schopen nalézt ne stránkách ČNI kde se mám přihlásit a jak si mám vybrat normu o kterou mám zájem.
     Pokud někdo víte jak a kde se do připomínkování přihlásit dejte odkaz.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 14.10.2008, 23:06 »

Připomínkování normy je standardní proces. Do připomínkovací ho řízení se může přihlásit každý dobrovolník, který chce svým názorem ovlivnit vývoj.

Poprosil jsem kolegu Borovce aby to zveřejnil dřív, než na to najdu čas sám. 

Připomínkovat normu přes tyto diskuse není možné. Jsem v TNK 21 (názvosloví v elektrotechnic e) a mohu se dobrovolně a bezplatně dostavovat na porady technické normalizační komise v Praze na Biskupském dvoře. Ne vždy mi to při mém cestování vychází. 
(Zpracovatel nikoho nežádá a neptá se. Zpracovatel to zpracuje a předá k posouzení těm, kteří jsou v připomínkovací m řízení. Pokud je to bez připomínek norma prochází.)

Diskusi o penězích prosím vynechte, to sem nepatří.
Otázka zní, zda to bude někdo připomínkovat nebo se to nechá bez povšimnutí projít a bude se pak jen nadávat u piva ...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #6 kdy: 14.10.2008, 23:11 »

Jak už jsem napsal, běžní elektrikáři musí makat, mají dost starostí s tím, aby si vůbec stíhali udržovat povědomí o oboru. Na to abych studoval jak se mohu přihlásit do připomínkování ČSN mi nezbývá kapacita, ostatně dle reakcí asi nejsem sám. Takže pokud by se zde zveřejnil srozumitelný návod s potřebným odkazem, možná se někdo najde.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

ALCR
« Odpověď #7 kdy: 14.10.2008, 23:39 »

     V Nymburském PŠISu říkali, že se dá přihlásit k připomínkování přes internet a po zaregistrování vám pošlou návrh normy v elektronické podobě k připomínkování . Jenže takovou možnost registrace jsem nikde nenašel a to, že mohu jezdit na nějaké porady přes půl republiky mě moc nevytrhne na to pracující člověk nemá čas a mám dojem, že si to stejně upečou sami a pěkně v tajnosti.

     Kde se dá přihlásit k připomínkování přes internet? (což dle PŠISu prý jde, asi to ví jen zasvěcené bratrstvo)
     Kde se dá přihlásit k připomínkování na schůzích TNK a kde se dozvíme kdy se porady konají? (pokud nemá člověk dopředu znění návrhu je možnost účasti na poradě kničenu)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 15.10.2008, 00:19 »

Ano myslím, že to tak půjde.

Poprosím kolegu Váněho o podrobnosti.

Omlouvám se, jsem teď v terénu a časem velmi  palec.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
ALCR
« Odpověď #9 kdy: 22.10.2008, 01:11 »

     Takže zas nic, ale to se dalo čekat, možnost připomínkovat normy je pro běžného člověka čistě hypotetická, zveřejnění možnosti připomínkovat ve věstníku je jen alibi, že splnily ohlašovací povinnost, to je jako u staveb, plán stavby supermarketu se vyvěsí někde zastrčený na nástěnce na úřadě a pak se všichni diví co jim to roste za plotem a že se s tím již nedá nic dělat, vyvěšeno to přeci bylo, že nechodíme číst na úřad nástěnky a že nechodíme na polotajné schůze je naše chyba.

     Takže zase si upečou za zavřenými dveřmi co se jim a lobistům bude hodit, kdyby byl opravdu poctivý zájem normalizačních komisí o širokou diskuzi tak vždy automaticky zveřejní online kompletní návrh normy a napíšou kam a do kdy se mají posílat připomínky a samozřejmě dopředu zveřejnit místo a čas konání schůzí normalizační komise nejlépe v nějakém kongresovém centru.

     Samozřejmě, že zas budeme po vydání normy opět nadávat na téma o nás bez nás, bohužel nic jiného nám zřejmě nezbývá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 22.10.2008, 10:43 »

    Takže zas nic, .... bohužel nic jiného nám zřejmě nezbývá.
Ano, je to tak, hypotetická ... nikoliv však nemožná. Jde pouze o to, aby si lidé uvědomili, že tu možnost mají a jen a jen pro jejich rozhodnutí se toho neúčastní. Ať již dají přednost své práci, své živnosti nebo rodině to je již jedno.

Ohlašovací povinnost se může provést jakýmkoliv způsobem, třeba i v televizi. Výsledek bude stejný. Každý má svůj byznys, své pole, svou zahrádku, své problémy. Tím ospravedlní svou neúčast na připomínkovém řízení.

A nakonec to doplní supervětou:
Takže zase si upečou za zavřenými dveřmi co se jim a lobistům bude hodit ...

Normalizační komise jsou pouze hosté, dobrovolníci, kteří dojíždí na své náklady a o své dovolené. Tvrdit něco o "poctivém zájmu" je opravdu úsměvná poznámka.

Ale dopadne to jak píše kolega ALCR ... bude se zase nadávat. Takové je naše krásné Česko.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #11 kdy: 22.10.2008, 20:24 »

Takže se zřejmě jedná o systémovou chybu. V dnešní době internetu by skutečně nemohl být problém vytvořit systém elektronického připomínkování . Na tahu je ovšem právě vydavatel norem. Ten takovou potřebu očividně nemá, respektive je rád, že je rád a plní aspoň to co mu nařizují zákony. Problém bude asi hlavně v tom, že elektrotechnic ká veřejnost na něj nijak netlačí. Ale jak by mohlo tisíce neorganizovaný ch jednotlivců něčeho dosáhnout, že? Když být svobodný a nikde se "ze zásady" neorganizovat je mezi elktrikáři tak populární názor.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Štěpán Valenta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Nepřizpůsobivý


« Odpověď #12 kdy: 25.10.2008, 10:52 »

Vážení kolegové,
                              máte-li zájem se zapojit do připomínkování norem ČSN, případně i do tvorby výkladů a rešarží ČSN lze tak učinit i  přes náš svaz.

Kde od roku 2009 počítáme se zřízením odborných komisí zabývající se danou tématikou.

Ale je to práce časově náročná, účast na jednáních k jednolivým normám je nevyhnutelná - ale nebude to práce zadarmo....

Potřebujem spolupracovník y s dlouholetou praxí na vytypovaném tématu a to ještě se schopností se vyjadřovat písemnou formou.  A v neposlední řadě se schopností samostatně zpracovat části daného tématu.
                                                                angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Odpůrce cechů darmožroutů
« Odpověď #13 kdy: 25.10.2008, 19:21 »

Vážení kolegové,
                            .............. .  lze tak učinit i  přes náš svaz.

Ach jo. Další lobbysta.
Zase svazy a Štěpán Valenta z Kotěhůlek a dislokovaným pracovištěm v Praze. Víte pane Valento, vy zde nikdy nikomu neporadíte.

Vaše sdělení je vždy lobbing pro váš svaz. Jste další ze skupiny rozděluj a panuj. Divím se, že vás místní čistič neutře jako reklamu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #14 kdy: 26.10.2008, 10:05 »

Ach jo. Další lobbysta. ....

To je klidně možné, ale narozdíl od vás, Odpůrče, všichnui zde víme, s kým máme tu čest !  Palec vzhůru

Narozdíl od křiklounů, kteří se stydí za svou identitu a hrdinsky vyřvávají ze tmy !  palec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Patrik Augustin
*
Offline Offline



Elektroinstalace, hromosvody, Žďár nad Sázavou


WWW
« Odpověď #15 kdy: 26.10.2008, 11:20 »

presne tak.Ale na druhou stranu tady pan Valenta nabidl nejakou alternativu co se pripominkovani tyka.Ale souhlasim s tim ze v dnesni dobe se da spousta veci delat pres internet a ne porat nekam jezdit.Je to docela ztrata casu.To je potreba si taky uvedomit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroinstala ce
Hromosvody
Revize
Výškové práce
http://www.montaze.org
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jsem oprávněn k revizi spotřebičů se svým paragrafem 7 v případě dodavatelského způsobu?
 Mohu provádět i nadále revize ručního nářadí s původním školením a osvědčením z roku 2004?
 Je možno k revizím ručního nářadí používat ještě zkoušečku Z01?
 Kdy vyjde nová 33 1610 a jaké v ní budou změny?
 Je nutná revízia nových spotrebičov?
 Pry se maji nasledne revize spotrebicu pripisovat do karty!
 Jak přistoupit k soukromým elektrospotřebičům ve firmě?
 Sháním formulář pro revizní popis el.ručního nářadi....
 V jakých lhůtách je možno stanovit ve vnitřním předpisu provozovatele opakované prokazatelné poučení uživatelů elektrických spotřebičů? ČSN 331610 čl.7.1
 Je nutné měřící napětí 500V u spotřebičů tř. III?
 Měříte Riso při revizi spotřebičů dle 331610?
 Jak provádět kontroly dle nové ČSN 33 1610?
 ČSN 33 1610 čl.5.3 poznámka 1, co to znamená?
 Která norma se vztahuje na pevně připojené a nepřenosné spotřebiče ?
 Je nutné pro revizi ručního nářadí splňovat vyhlášku 50 dle paragrafu 9?
 Bude muset revize a kontroly spotřebičů provádět revizní technik?
 Nevíte jestli se připravuje nějaká novela ČSN 33 1610 ?
 Jak často revidovat rozbočky (rozdvojky)?
 Kdo provádí revize spotřebičů a nářadí po 1.7.2007?
 Rozdíl mezi kontrolou a revizí elektro nářadí
 Může dle první opravy 331610 vykonávat stále jen revizní technik?
 Jak revidovat spotřebiče nad 18kg?
 Reviduje se průtokový ohřívač s pohyblivým přívodem jako pevně instalovaný?
 Je samostatná přenosná nabíječka trakčních baterií el. ručním nářadím?
 Jak zařadit spotřebiče dle ČSN 331610 ?
 Jaké jsou termíny revizí v půjčovnách ručního elektromechanického nářadí?
 Jaký naměříte průměrný dotykový proud u nářadí, které je OK?
 Kdo může dělat revize firemního el.nářadí, a jak často se musí provádět?
 Do jaké kategorie dle ČSN331610 zařazujete laptop?
 Jak přistupovat k revizím TV či radiových přijímačů ?
 Je nutné provádět revize el. spotřebičů na pracovišti v době záruky?
 Jsem oprávněn provádět revize dle normy ČSN 33 1600 a ČSN 33 1610?
 Mohu s osvědčením E4/A provádět revize pevných přívodů třeba k EZS?
 Jak zařadit z hladiska ČSN 331600 x 1610 nářezový stroj?
 Ktorý merací prístroj Fluke je vhodnejší anglická nebo německá verzia?
 Podle jaké normy provádět revize el. spotřebičů v kuchyni restaurace?
 Je povinná revize (kontrola) elektrospotřebičů v domě?
 Musí se provádět ve firmě revize akumulátorového elektronářadí a spotřebičů?
 Zvolit B nebo C při určování skupin dle ČSN 33 1610?
 Vysvětlíte mi rozdělení spotřebičů na přenosné a držené v ruce?
 Co vše mohu měřit na spotřebiči tř.ochr. III?
 Znáte předpisy o instalacích ve výbušných prostředích?
 Platí revize podle ČSN 331610 ještě v současnosti ?
 Jak provádíte revize spotřebičů s odnímatelným přívodem?
 Existujú tabulky pre kontrolu naradia a a spotrebicov podla STN 1600 a STN 1610?
 Začíná každý váš den v souladu s ČSN 33 1610?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 22 dotazů.