Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Co musí škola tech. hled. vyžadovat po žácích, aby mohli používat své laptopy?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co musí škola tech. hled. vyžadovat po žácích, aby mohli používat své laptopy?  (Přečteno 14336 krát)
Tonda1953
« kdy: 03.09.2008, 10:08 »

Žáci často nosí na výuku přenosné počítače.
Co musí vyžadovat od uživatelů organizace z technického hlediska ,  aby je mohli používat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #1 kdy: 03.09.2008, 12:15 »

Revizní zprávu

Odpor ochranného vodiče (jeli),  izolační odpor, náhradní unikající proudy, zda nejsou nějaké části ulomené a hrozí nebezpečí při dotyku, či jiné mechanické či elektrické poškození (nařízlá šňůra, ze sástrčky do zásuvky koukají vodiče)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Aleš Dobrovolný
zaměstnanec - projektant, ve volném čase ... V současné době JE Dukovany
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 03.09.2008, 12:22 »

OMG!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na twitter.com jako alesd -  můžete mě sledovat... .
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 03.09.2008, 12:26 »

Revizní zprávu

Odpor ochranného vodiče (jeli),  izolační odpor, náhradní unikající proudy, zda nejsou nějaké části ulomené a hrozí nebezpečí při dotyku, či jiné mechanické či elektrické poškození (nařízlá šňůra, ze sástrčky do zásuvky koukají vodiče)
Pan Kolesa opět nepochopil otázku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #4 kdy: 03.09.2008, 12:53 »

Nedávno jsem četl weby "kolejí" a "domovů mládeže" (hledal jsem něco pro jednu internetovou známost - Umí plavat a každý den se sprchuje)

A tam revizní zprávu požadují

Já osobně bych to řešil tak, že by ten domoc mládeže koupil revizní měřák a student by si spotřebič zmeřil (budete se divit, ale když jsem byl v učňáku ve 3ku ve firmě tak jsem se svým "mistrem" revize spotřebičů dělal)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 03.09.2008, 13:02 »

No dobrá.
Já osobně jsem přesvědčen, že stav takovéhoto zařízení je plně v zodpovědnosti jeho uživatele, popřípadě jeho zákonného zástupce. Nutit žáky aby doložili revizi přenosného zařízení resp. spotřebiče je blbost (není to blbost u počítačů patřících škole). To byste musel regulovat i třeba použití nabíječky na mobilní telefon.
Pokud vám nejde o omezení spotřeby el. energie, asi bych věc řešil maximálně čestným prohlášením, že je přístroj v pořádku a že se na pevném disku nenalézají nelegální kopie děl chráněné autorským zákonem  Super!.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #6 kdy: 03.09.2008, 13:12 »

Jen pro zajímavost:

Kolik stojí  ORIENTAČNĚ "revizní" měák pro revize spotřebičů ?


Sice mám knihu "Montáž,připojování, kontroly a revize elektrických spotřebičů (druhé - aktualizované vydání) (rok vydání 2007)" (In-El),  ale zatím nebyla nálada se do ní začíst
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 03.09.2008, 14:17 »

Ceny revizních přístrojů si můžete najít na internetu.

např.

www.illko.cz
www.bluepanthe r.cz
www.metra.cz

A tak dále. Na netu jich je celá řada.
Stačí se jen trochu namáhat.

Také si myslím, že revize v těchto případech jsou celkem zbytečné, ale co si myslím a co říkají předpisy je docela rozdíl. Podle předpisů by měli být revidovány, protože mohou být zdrojen nebezpečí u dané organizace, v tomto případě školy. Ta nese odpovědnost na své půdě. Nechal bych to asi na ní, jak se k tomu postaví. A s tou nabíječkou mobilu je to sice absurdní, ale v podstatě totéž. Je to prostě elektrické zařízení.

A teď mě asi roznesou jako vydřiducha a tak podobně. Jen do toho. Jen předkládám názory z několika školení na revize. Také mi to příjde moc "papežské". Nechal bych to opravdu na té organizaci jestli převezme odpovědnost nebo ne.Ale předpisy by se měli dodržovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #8 kdy: 03.09.2008, 14:21 »

Důležité je, kdo je majitelem zařízení. Je-li to škola, ravidovat musí. Je-li to žák, revidovat nemusí.
Můj názor.
Co je skutečně pravda prověří až první malér, bohužel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #9 kdy: 03.09.2008, 14:22 »

Když jsem byl v Dobřanech tak jsme NESMĚLI mít u sebe nabíječku (nabíječky byli uloženy v sesterně) a telefóny se nabíjeli rovněž v sesterne
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #10 kdy: 03.09.2008, 14:28 »

Trochu si rejpnu. Mrknutí

Může zde někdo vysvětlit, co se dá měřit na notebooku (přenosném počítači),  jaká bezpečnost se kontroluje a podle jakého předpisu.  Šok

Fakt by mne to moc zajímalo. pozor

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 03.09.2008, 14:33 »

Mohl by se třeba ověřit izolační stav napětím 500V na konektorech USB/Video/Audio. Myslím, že by se problém s laptopy velmi rychle vyřešil  piskaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 03.09.2008, 14:53 »

Laptop jedině jako sestava s nabíječkou. Proud ochranným vodičem, spojitost ochranného obvodu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #13 kdy: 03.09.2008, 14:54 »

Inspirováno Alešem Dobrovolným (OMG) :
http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/194512-seznam-zkratek-v-online-diskusich
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #14 kdy: 03.09.2008, 15:02 »

Přímo na noteboku bych nic neměřil, ale na jeho zdroji ano. Ale možná se mýlím.  Nerozhodný

Ukáže asi čas.   Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
akademik.richard
« Odpověď #15 kdy: 03.09.2008, 15:18 »

Když jsem byl v Dobřanech tak jsme NESMĚLI mít u sebe nabíječku (nabíječky byli uloženy v sesterně) a telefóny se nabíjeli rovněž v sesterne

To Koleso:
Oni vám ty nabíječky brali, aby jste si to tam neházeli. Aby jste vydrželi do civilu, aby jste tady mohli lidem radit s elektrikou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Drda
OSVČ RT-E2A
*
Offline Offline



TNS


« Odpověď #16 kdy: 03.09.2008, 15:24 »

Setkal jsem se  s tímto požadavkem na kontrolu laptopů od jedné VŠ
po doložení  podivej ,  že laptop a jeho adaptér (nabíječka) jsou v záruce ,  škola od požadavku ustoupila .

 zle Příklad   : přijedete do hotelu či penzionu a budete předkládat  revize na el. zařízení     ( nabíječka k mobilu a adaptér k laptopu atd.) že jsou po revizi ....   nikde po evropě jsem se stím nesetkal  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize, kontroly a servis strojů, přístrojů, elektrických i elektronických zařízení a elektroinstala cí. 
Specializace na servis vstřikovacích lisů a vytlačovacích strojů na plasty včetně jejich periferií.
Neočekávej ,  že budeš osvícen ,  vstoupí-li do tebe elektřina ...
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #17 kdy: 03.09.2008, 16:12 »

To Koleso:
Oni vám ty nabíječky brali, aby jste si to tam neházeli. Aby jste vydrželi do civilu, aby jste tady mohli lidem radit s elektrikou.

Jak neházeli ?
Každý mobil má trochu jinou nabíječku
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 21 dotazů.