Jaké je správné umístění zásuvek nad podlahou v novostavbě?

<< < (2/5) > >>

Jiří Schwarz:
Zóna, nezóna, umístění zásuvek by mělo být tak, aby se daly dobře využít. Protože vám zpravidla nikdo neřekne jak přesně bude mít místnost zařízenou, je dobré zásuvky dávat tak, aby nebyly v rohu místnosti, ale posunuté směrem ke dveřím, k oknu, aby byla menší pravděpodobnos t, že budou všechny za nábytkem.
Jednu doporučuji dávat tak, aby při otevřených dveřích byla za dveřmi. Tam zpravidla zůstane místo a dobře přístupná zásuvka se hodí při úklidu, opravách,... (vysavač, vrtačka,...)

Michal Kolesa:
Já osobně bych se raději držel "normy",  protože majitel novostavby "po vás" by se třeba chtěl přidělat poličku a při vrtání hmoždinky se trefí do kabelu

Jirka Š. Svejkovský:
Citace: Michal Kolesa  27.08.2008, 14:03

Já osobně bych se raději držel "normy",  protože majitel novostavby "po vás" by se třeba chtěl přidělat poličku a při vrtání hmoždinky se trefí do kabelu

No a to se při dodržení "normy" stát nemůže?

Patrik Augustin:
jj obrazky to je vec.Jsou definovane zony v kterych by mely byt umisteny elektroinstala ce ale spolehejte se na to ze to nekdo tak udelal.Jak se to jednou zaomita tak za par mesicu ani majitel nevi kde co je.Takze ja delam zasuvky v zone 300mm a kabely mezi zasuvky bud vodorovne se zasuvkama nebo bliz k podlaze.Svetel ne okruhy spojuji za vypinacema a v zone vedle futer do 300mm kolmo nahoru.Pokud neco u stropu po zdi tak co nejvyse aby na te zdi zbyl pro kutily domaci prostor na ty obrazky a jine serepeticky.Al e samozrejme toto vse resi projekt respektive technicka zprava ktera je soucasti provadeci dokumentace.V te vetsinou definujeme co kde a jak se ma delat.Projekt nemusi byt podle meho nutne nejaky pudorys objektu ale nekde musi byt popsano co jak je udelane cim natazene a pak minimalne jednopolove schema celku.

Michal Kolesa:
Citace: Jirka Š. Svejkovský  27.08.2008, 14:37

No a to se při dodržení "normy" stát nemůže?


Pokud by to bylo podle normy tak asi nebudu tak "blbý" a v těch místech vrtat

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana