Přívod jističe shora, či zespodu?
Petr Mrkvička:
Možnost libovolného zapojení přívodů a vývodů bývá většinou uvedena v katalogu výrobců. Ale pozor někteří výrobci se tím moc netrápí, takže v konkrétních případech doporučuji vznést dotaz přímo u výrobce.Možná vám i odpoví.
PM
Georgis Fasulis:
Směr toku energie by měl být libovolný kvůli variabilitě. Viděl jsem už montovat deony (myslím že merlin-gerin) v rozvaděči naležato hezky jeden nad druhým - přívody a vývody z boku do mezipole pro kabely. Výrobce to umožňoval, tak proč ne, byly to vývody okolo 400A, ušetřílo se tak spousta místa i peněz za skříně.
Milan Selezan:
U starých deionov (J2U... AJ BA..)to nebolo rovnakáké kvôy zhášaniu. OEZ má informovali znížiť max. hranicu cca o 20% oproti zhora dole. Nové deony to majú jedno, tak ako to spomína p. Fasulis, Compacty tak boli tohto roku prezentované na informačných dňoch. U malých modulových je to pre AC úplne jedno.
Jaroslav Jirásek:
Pro funkci je to jedno, ale např. u jističů Moeller lze při montáži propojovací lišty zdola vyměnit jistič bez demontáže celé této lišty.
:
TO: AUTOR designer79 OPRAVTE SI LOGIN NA SKUTECNE JMENO!V současné době se v 99% může u jističu použít přívod jak "zhora" tak "zdola", ale POZOR!! tím je myšlena záměna připojovacích svorek a nikoliv změna polohy jističů... Někdo zde psal že viděl instalované deony "na ležeto" - zde už je mnoho výrobců, který nepovolují pro správnou funkci měnit polohy některých typů jističů či chráničů. U některých typů lze měnit pracovní polohu pouze o pár stupňů!!
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana