Musí být fáze stále ještě vlevo?

<< < (2/19) > >>

Jaroslav Jonáš:
Stále platí ČSN 33 2130 a ČSN 33 2180; Z každé této normy vyplývá připojení fázového vodiče v zásuvce vlevo.

Jaroslav Hasala?:
Umístění fáze v zásuvce vlevo není závazné, ale mezi elektrikáři je to určité pravidlo. Já osobně toto vyžaduji, z toho důvodu, že při revizích používám přístroje PU 180 a PU 184, u kterých je pro měření toto zapojení nutné.

Ing.E. Tesař:
Jen postřeh:Vloni jsem dceři rozšiřoval počet zásuvek na jednotlivých jednofáz.vývod ech v RD v Bruselu.Při nákupi se mi dostaly do ruky zásuvky od jedné a téže renomované firmy,která v tištěném návodu k instalaci (byly dva různé-starší a novější,bez data ovšem) uvádí zapojení fázového vodiče vpravo (to byl ten starší návod),ten novější návod již vlevo.Protože je tato zvyklost u nás zavedena od dob válečných (že by DIN?),pomyslel jsem si hrdě:zvítězili jsme!

Pavelka Květoslav:
To Becak:
A jako kdyz bude faze vlevo ,  tak lampicka (bez ochr. zdirky) se nebude moct vypínat nulákem ?  ::)

Na skoleni kdyz jsem si delal par.5 ,  tak na otazku jestli je povinné mít fázi vlevo odpověděl RT že povinné to není ,  ale pokud se elektrikář rozhodne tahat byt,RD atp. tak musí zachovat jednu stranu kde bude fáze ,  ne že bude v jedný zásuvce fáze vlevo a někde vpravo ...

Můj osobní názor na tento "váš" próblém je že fáze patří vlevo ,  to by mě mrazilo v zádech kdybych utahoval šroubek s fází vpravo ,  vám ne ?  ::)

Proč zase dělat něco složitě hm ? 

Jiří Fuksa:
To: Becak
Vy máte problém s polohou pracovních vodičů u zásuvky?
Problém s nevyhovujícím vysavačem, který vám měl RT při pravidelné revizi spotřebiče max 1 x za 3 roky vyřadit, nemáte?
Problém s objímkou žárovky, která neodpojuje dvoupólově tak, jak stanoví norma, takže na závitu nemůže mít napětí, nemáte?
Problém s vypínáním jednopólovým vypínačem dvou pracovních vodičů lampičky, pokud nezaručíte, že nevypínaný vodič je trvale spojen se zemí, nemáte?
Já bych hledach chybu jinde. ;) ;) ;)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana