Blokujete bojler 8 nebo 20 hodin denně?

<< < (5/6) > >>

Milan Karvánek:
Citace: Fuk Tomáš  21.05.2008, 22:54

....u rozvodu v RD s cirkulací TUV už bude ten rozdíl velmi citelný.

U nedostatečně zaizolovaného rozvodu a cirkulace TUV běžící bez dalších technických omezení (čas, teplota, přítomnost...) bude cena za ohřev TUV citelná vždy, zcela nezávisle na tarifu a době ohřevu  :'(

Fuk Tomáš:
Citace: Milan Karvánek  22.05.2008, 20:13

U nedostatečně zaizolovaného rozvodu a cirkulace TUV běžící bez dalších technických omezení (čas, teplota, přítomnost...) bude cena za ohřev TUV citelná vždy, zcela nezávisle na tarifu a době ohřevu  :'(

To zcela nepochybně. Ale co to je nedostatečně zaizolovaný rozvod?
Plastová 3/4" trubka (přesněji PN 16 25x3,5) naplněná 70°C vodou, okolí 20°C, dlouhá 10 m, a stejně dlouhá zpátečka 16x2,3 má tepelné ztráty
 331+224 = 555 W neizolovaná
 199+147 = 346 W s Mirelonem 6 mm
 145+111 = 256 W s Mirelonem 13 mm
 119+93 = 212 W s Mirelonem 20 mm
 79+65 = 144 W s Mirelonem 50 mm tj. 3,5 kWh/den, což je pořád víc, než je ztráta slušného boileru. Je tedy 5 cm Mirelonu dostatečná izolace? A viděl jste u někoho v RD takovou?

Martin Novák:
Ve vseobecnosti se podle kamarada - topenare u dnes zrizovanych instalaci plnicich kriteria tepelnych ztrat dle metodiky EU uvazuje pro topeni s izolaci o tloustce zhodne s prumerem trubky a pro TUV s izolaci o 1,5 nasobku prumeru. Pokud je ale pouzita cirkulace, tak minimalni pozadovana tloustka izolace je dvojnasobek prumeru trubky...

Petr Vladimír:
.  Bez měření toho, jestli máme vyšší ztráty při ohřívání na 55°C/20hodin nebo 80°C/8hodin, jsem  si to nakonec zapnul na 20hodin. Protože i přes to, že boiler má 200l, tak topná tělesa 2kW ho za chvíli neohřejí a když se tu otáčí návštěvy rodiny dětí s vnoučaty, tak je občas problém i s režimem 85°C/20hodin. Obdobné je to i v případě, že manželku chytne pravidelný rapl a vygruntuje celou rozlehlou usedlost. Lepší si v očekávání podobné situace otočit termostatem než šachovat s nějakým zapojením.
.  Komické je, že tenhle Elektrolux měl standardně z výroby flexo šňůru, takže si ho i v době, kdy byl zapojen  (norm)regulérně na NT/8,  :-*manželka, z výše uvedených příčin, stejně operativně přehazovala na zásuvku, která nebyla na HDO. A občas to tak jelo celé dny bez ohledu na tarif.
.  Ve vlákně mě zaujala úvaha o povolené době nabíjení boileru  o:-):
Citace: Miroš Jan  20.05.2008, 20:20

Kolego Fraňku.

Ze všeho nejvíc, podle mne, záleží na výrobci boileru.
Pokud má ve svých technických podmínkách uvedenu dobu nabíjení 8 hodin, nelze podle mě nabíjet 20 hodin, ale pouze těch 8.  :)


Nabíjení bych očekával u akumulátorů a o omezené pracovní době boileru jsem nevěděl ;D.
Že by zákoník práce (norm)?

Jiří_Hrubý:
No dobrá, tak v rozporu s podmínkami přiznání distribuční sazby provozujete bojler.
Dělá to spousta lidí, ale nechlubí se všude, že porušují smlouvy, které se zavázali dodržovat.

Nabíjení a akumulace jsou běžně a správně používané termíny u zařízení, jako je bojler či akumulačky.
Doba nabíjení je  určena podmínkami sazby.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana