Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Mám spojit anténí stožár s hromosvodem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mám spojit anténí stožár s hromosvodem?  (Přečteno 5629 krát)
Budka Jiří
« kdy: 10.03.2008, 21:10 »

Mám hliníkový anténí stožár cca 1,5m vysoký.
Mam ho pospojit s hromosvodem Fe-Zn svorkou nebo na něj umístit jímací tyč a pomocí čeho?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 10.03.2008, 21:29 »

Co takhle nejdříve použít tlačítko Vyhledávání ?  ??

A nemusíte ani no google, stačí zapátrat tady !  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #2 kdy: 10.03.2008, 22:19 »

Pokud vám nevadí zvýšené riziko zavlečení části bleskového proudu do elektrické instalace, není problém tento stožárek připojit na hromosvod, třeba svorkou, svařením či nýtováním. Pokud na stožár umístíte jímač, zmenšíte šanci přímého úderu do antény a riziko zavlečení bleskového rpoudu se o trošku zmenší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Budka Jiří
« Odpověď #3 kdy: 11.03.2008, 20:15 »

Děkuji za odpověď,jen by mě zajímalo jestli existuje nějaký izolovaný držák na tu jímací tyč,aby se nemusela dodržovat přeskoková vzdálenost a kolik má být délka jímací tyče nad stožárem?Stačilo by 30 cm?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 11.03.2008, 20:55 »

Děkuji za odpověď,jen by mě zajímalo jestli existuje nějaký izolovaný držák na tu jímací tyč,aby se nemusela dodržovat přeskoková vzdálenost a kolik má být délka jímací tyče nad stožárem?Stačilo by 30 cm?

Stáhněte zdarma KníŠku o ochraně před bleskem a přepětím.
www.kniska.eu   Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #5 kdy: 11.03.2008, 21:06 »

Pro správné rozhodnutí bude potřeba vědět následující údaje:
Výšku stožáru, rozměry domu, počet svodů, materiál stožáru a rozložení na střeše, detailní popis najdete v KníŠce, ale mám pocit, že zní již čerpáte. Výšku nad stožárem zjistíte dle LPL pro váš objekt a výšku Vašeho stožárku.
Pokud mi cinknete, není problém to srozumitelně vysvětlit. Nechce se mi tady psát romány, pokud neznám Vaši , ,úroveň,, . Každopádně v tom nehledejte nějakou moc složitou záležitost, v podstatě je to velmi jednoduché.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jan Němec
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 21.03.2008, 07:36 »

Jak už se zmínil p. Hájek, vše je v jejich Kníšce. Osobně jsem to instaloval několikrát, pomocí izolovaných držáků DEHN dejte jímací tyč(používám hliníkovou DEHN)tak, aby byla co nejdál od jakéhokoliv anténního prvku i kabelů. Osobně se snažím o 75cm. Vypadá to dobře a nestojí to zas takový balík. Držáky stojí kolem 800Kč kus a jímač asi 350Kč. Na to že ocelový koupíte asi tak za 250, to není taková palba. A navíc neváží moc a dobře se s ním běhá po střeše.
Hodně zdaru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 21 dotazů.