Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Pomohli byste mi s nakreslením ovládacích obvodů podávacího vozíku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Pomohli byste mi s nakreslením ovládacích obvodů podávacího vozíku?  (Přečteno 3953 krát)
Physics2
« kdy: 06.03.2008, 13:06 »

Dostal jsem za úkol sestavit na zkušební desku obsahující stykače, tlačítka a kontrolky pohon podávacího vozíku, taženého nekonečným lanem.

Zadání je následující:
vozík je ovládán jedním tlačítkem: při stisknutí tlačítka se vozík pohybuje, po uvolnění se zastaví a po nastaveném čase se automaticky vrátí do výchozí polohy. Motor je spouštěn dvoustupňovým automatickým rotorovým spouštěčem, řízeným časovými relé. Brzděn je v jednofázovém zapojení při použití hlídače brzdění ALNICO. Světelná signalizace stavu "vozík ve vychozí poloze".
Potřeboval bych pomoct s nakreslením hl. a pomocn. obv. - hlavně to spouštění a brzdění.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 06.03.2008, 13:40 »

Co trošku vlastní snahy. Jsem přesvědčen, že to není nejsložitější zapojení. Pokud máte problém zadání splnit, požádejte o pomoc svého učitele. Nebo si myslíte, že stačí zadat dotaz do konfery a on to někdo vyřeší za vás?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Physics2
« Odpověď #2 kdy: 06.03.2008, 13:56 »

Co trošku vlastní snahy. Jsem přesvědčen, že to není nejsložitější zapojení. Pokud máte problém zadání splnit, požádejte o pomoc svého učitele. Nebo si myslíte, že stačí zadat dotaz do konfery a on to někdo vyřeší za vás?

Že mi někdo vyřeší celou úlohu, si nemyslím ani náhodou (a ani bych to nechtěl; celé zadání jsem napsal pouze kvůli srozumitelnoti). Jak jsem psal, jde mi hlavně o to spouštění pomocí 2stupň. spouštěče a brzdění v 1fáz. zapojení.
Přesto vám děkuju za brzkou odpověď a přeju pěkný zbytek dne.

Honza
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 06.03.2008, 16:43 »

doporucoval bych zacit tady

http://www.moeller.cz/priruckazapojeni/motor080.html#wp1956028

Myslim, ze zapojeni motoru a spousteni Y-D s casovanim a pouziti spoustecu i reverzace je tam rozkresleno opravdu "pro blbe" (bez urazky).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #4 kdy: 06.03.2008, 17:44 »

Ono to tak trochu vyznělo. Když zagůglíte "zapojení motoru schéma",  tak čtvrtý odkaz je na Mölleráckou příručku, ze které cituje kolega Novák. Opravdu stačí tak málo ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 21 dotazů.