Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Čím to je, že mi v RD klesá pravidelně napětí?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Čím to je, že mi v RD klesá pravidelně napětí?  (Přečteno 9872 krát)
Ondřej Kudělak
« kdy: 26.02.2008, 09:12 »

Čím to je, že mi v RD  klesá pravidelně napětí? 
Šest sekund ok, pak během jedné sekundy dvakrát viditelně pohasnou žárovky(tím myslím že pohasnou, rozsvítí, pohasnou, rozsvítí) a pak zase šest sekund nic a v sedmé dvojí pokles. Pořád. Při večerní práci je to docela nepříjemné. Nemám zapnutý žádný spotřebič, dělá to i když je zapnutý byť jen jeden světelný okruh a nic jiného. Hl.jistič mám 20A, a v okolí jsou jen malé domky, ve kterých nepředpokládám žádný spotřebič s takovým časovým průběhem. Bohužel nevím, ani na jakou hodnotu to klesá, neznám přístroj, který by si pamatoval minimální hodnotu u střídavého napětí, nehledě na to že ho nemám,  a na osciloskopu to měřit nehodlám. Můžete mi prosím poradit, který druh zátěže by se takhle mohl chovat? aspoň ať vím, co mám hledat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 26.02.2008, 09:29 »

Dělá to po celý den (24h)? Nebo jen někdy?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Ondrej k
« Odpověď #2 kdy: 26.02.2008, 09:34 »

no já mám pocit ze cely den, ale nemuzu za to dat ruku do ohne, ... takhle, kdykoli jsem si na to vzpomnel tak to delalo. Vecr vzdy kdyz jsem doma, ale sledovac nemam
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ondrej K
« Odpověď #3 kdy: 26.02.2008, 09:37 »

rikal jsem si jestli nekdo nema elektrokotel v nejakym zblaznenym rezimu, ... takova jako rozpita sirkova modulace.. jako ze sepne a sit se snazi to dorovnat, ale dela to na vsech trech fazich a dokonce i mezi fazema , ( jedno jak jsem to zkousel, at me mistni nekamenujou)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 26.02.2008, 10:07 »

Napište kde bydlíte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 26.02.2008, 10:10 »

rikal jsem si jestli nekdo nema elektrokotel v nejakym zblaznenym rezimu, ... takova jako rozpita sirkova modulace.. jako ze sepne a sit se snazi to dorovnat, ale dela to na vsech trech fazich a dokonce i mezi fazema , ( jedno jak jsem to zkousel, at me mistni nekamenujou)
Taky to na mne dělá dojem třífázového elektrokotle s modulací střídou - ale to by se měla ta střída měnit s venkovní teplotou...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Ondrej K
« Odpověď #6 kdy: 26.02.2008, 11:50 »

To Fuk: tak jestli se to mění s teplotou to teda fakt nevím, střídu jsem neměřil dlouhodobě, a znáte to, všimnete si toho, když vám to vadí, a ve dne v teple mi to většinou nevadí protože bývá světlo a jev není tak intenzivní. Ale teď už je venku přes 15 stupňů a střída je pořád 6s
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ondrej K
« Odpověď #7 kdy: 26.02.2008, 11:54 »

To Rozmahel, stredni cechy, borek nad sazavou, doufam, ze si tim na sebe nesiju bic  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #8 kdy: 26.02.2008, 11:55 »

Pozvat elektrikáře, změřit úbytek. Změřil bych i impedanci na přívodu. Pokud se to děje na přívodu do domu i při vypnutém jističi před elektroměrem, reklamoval bych u energetiky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #9 kdy: 26.02.2008, 12:10 »

V první řadě bych kontaktoval sousedy, jestli jim to dělá také  - pokud ano, potom by jste se měl obrátit na příslušné rozvodné závody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 26.02.2008, 12:14 »

váš problém se asi s velkou pravděpodobnos tí nazývá " flicker efekt  / čti flikr /". Bývá to způsobeno provozem velkých nelineárních spotřebičů. Např. bodové svářečky, katry, atd... Ve vašem případě bych to hádal na nějaké automatizované pracoviště kde s pravidelností kterou popisujete " robot " nebo člověk svařuje nějaké výrobky. Zdroj tohoto rušení může být od vás kilometry daleko, u větších rušení se to přenáší přes trafo do vn a potom po celé lince vn.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Ondrej K
« Odpověď #11 kdy: 26.02.2008, 12:28 »

asi 300m od nás je opravdu hala, kde se svařuje ve velkém a automaticky ! tak to by mohlo být ono ! takže s tím nic neudělám. Sice mě zaráží ta pravidelnost ale budiž. Dělá to i sousedům,  těm dokonce se zvukem v topné spirále
Díky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #12 kdy: 26.02.2008, 12:53 »

Myslím, že naděláte. Obraťte se na vašeho dodavatele el. energie. Jsou povinni zajistit patřičné parametry dodávky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #13 kdy: 26.02.2008, 13:08 »

Vzpomněl jsem si na jeden provoz, kde byly podobné problémy.
Objekt měl samostatný transformátor 22/0,4 kV s dostatečnou výkonovou rezervou, přívodní vedení bylo předimenzováno o 100%.
"Pachatelem" byl velký průmyslový laser pro řezání kovů.
Nakonec bylo nutné vybudovat samostatné trafo a samostatný přívod.
Podobné problémy také dělají také velké průmyslové "bodovačky",  automaty pro bodové svařování ...
Podle toho průběhu by to vypadalo na ty bodovačky.

Pokud to takhle nějak bude, přes rozvodné závody můžete provozovatele té výrobny donutit k nějakému řešení ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
halik
« Odpověď #14 kdy: 26.02.2008, 14:42 »

Donutit? Hmm... teoreticky ano, prakticky... Kroutím očima

Prakticky ovšem jen s velkými obtížemi. Provozovatel distribuční sítě se totiž dopustil os(t)udné chyby, že vůbec povolil připojení takového problémového odběratele! Tyhle podezřelé případy musí technik, který schvaluje připojení, zarážet pokud možno hned v prvopočátku. Je třeba být ve střehu. Jinak si technik zakládá na budoucí mnohaměsíční těžký bolehlav. zle

Odběratelé se totiž lehce připojují - ale hodně těžce odpojují. Zlej
Pár takových trpěných "vředů" má v síti každý distributor.
Ale i "vřed" se dá vyříznout, i když to bolí...


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ondřej K
« Odpověď #15 kdy: 26.02.2008, 15:38 »

Diky všem za rady. Co jsem chtěl se stalo, takže teď už vím, kde by mohl být problm. O řešení nestojím, rozhodně nehodlám nekoho nutit k odpojování. Mě ani sousedům to problém nedělá, PC jede v poradku a usporky neblikají. Jsem odchovaný přetíženým a poddimenzovaný m trafem, kdy jsem poznal, když si kdokoli cokoli zapnul, a teď, co díky té hale posílili trafo, jsem v podstatě spokojený. Mě opravdu zajímala jen podstata problému, jaký druh zátěže tohle dokáže. Je to koneckonců  lepší, než kdyby to házelo  špičky, že.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Křemen
*
Offline Offline


Revizní technik E2/A, Praha 6.


« Odpověď #16 kdy: 26.02.2008, 16:04 »

Možná trochu pozdě. To je Borek u Jílového?? Pokud ano, tak bych možná mohl pomoci. V tom případě se asi jedná o HAKI.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #17 kdy: 26.02.2008, 16:20 »

Něco podobného jsem měl i ve vlastním domě.Než jsem na to přišel chvíli to trvalo ..../po měřeních impedance, napětí a pod.../....na jaře jak bylo teplo tak bylo otevřeno okno a pokles jsem zaznamenal při spuštění kompresoru pro servis pneu....byl slyšet jak zapnul...
došel jsem k závěru že měl ten živnostník servis pneu a v něm velký kompresor...as i bych řekl že měl i zadrátované pojistky v HDS protože by mu to neunesli....ja k se odstěhoval i s provozovnou do sousední vesnice tak je klid!!...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 21 dotazů.