Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  počítají se 2 roky naástavbového studia do praxe?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: počítají se 2 roky naástavbového studia do praxe?  (Přečteno 3694 krát)
bauchel
« kdy: 01.02.2008, 19:54 »

počítají se 2 roky nástavbového maturitního studia do praxe?(abych si mohl po maturitě udělat vyhlášku 50, par. 6., .....   mám paragraf 5

                                             (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ALCR
« Odpověď #1 kdy: 01.02.2008, 21:16 »

Ne, škola se neuznává jako praxe, maturita zkracuje povinou dobu praxe u § 7 a výše, na § 6 nemá maturita ani vysokoškolský diplom žádný vliv

vyhláška 50/1978 Příl.1
Nejkratší praxe požadovaná pro pracovníky uvedené
 
a) v § 6
činnost                                vzdělání                               praxe11)
na elektrických  do 1000 V   vyučení, SO, ÚSO, VŠ          1 rok
zařízeních nad 1000 V          vyučení, SO, ÚSO, VŠ          2 roky
na hromosvodech                 zaškolení                            6 měsíců
                                            vyučení, SO, ÚSO, VŠ         3 měsíce

11) Z celkové  praxe  musí  být  absolvován  alespoň  jeden rok na
    elektrických zařízeních příslušného druhu a napětí (§ 13 odst.
    1).  Pokud je  požadovaná  praxe  pro činnost  na hromosvodech
    kratší než 1 rok, stačí tato kratší praxe.

více vyz. vyhláška 50/1978 http://www.tzb-info.cz/t.py?t=15&i=417
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
tazatel
« Odpověď #2 kdy: 02.02.2008, 12:23 »

Mohu se u tohoto tématu zeptat, jak se taková praxe prokazuje?
Elektrikáře nedělám přibližně 14 let, ale nyní bych si chtěl obnovit vyhlášku 50. Čeká mě stavba domu. Po škole jsem pracoval 3 roky na zařízeních VVN u tenkrát Středočeské Elektrárenské.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ALCR
« Odpověď #3 kdy: 02.02.2008, 13:27 »

Mohu se u tohoto tématu zeptat, jak se taková praxe prokazuje?
Elektrikáře nedělám přibližně 14 let, ale nyní bych si chtěl obnovit vyhlášku 50. Čeká mě stavba domu. Po škole jsem pracoval 3 roky na zařízeních VVN u tenkrát Středočeské Elektrárenské.

Sepíšete seznam firem, kde jste byl zaměstnán, co jste tam vykonával za profesy, jak dlouho a na jakém napětí a necháte si to potvrdit od dotyčných firem.
Pokud by to bylo složité, nebo nemožná (bydlíte už na opačném konci republiky, firma už neexistuje, jste živnostník apod.) tak chybějící potvrzení firem nahradíte čestným prohlášením "Čestně prohlašuji, že uvedené údaje jsou pravdivé vaše jméno podpis" Toto lze ještě doplnit výpisem, že jste tam byl opravdu zaměstnán, tento výpis určitě někde máte založen, když někde končíte, dostanete vždy zápočtový list.

Obavy mám z vašeho plánu pustit se po eventuálním získaní min. § 6 /samostatná činnost/ do elektroinstala ce domu (a to předpokládám do svého vlastního, jinak byste musel mít § 8, revizního technika který se za vás zaručí, oprávnění od ITI a živnostenský list),  3 roky praxe na vvn a ještě k tomu před 14 lety no nevím nevím, jedině v úzké součinnosti s nějakým dobrým revizním technikem který vám bude radit a hlídat vás.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
tazatel
« Odpověď #4 kdy: 02.02.2008, 19:38 »

Samozdřejmě nezačnu bez přípravy a absolvování adekvátních kurzů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #5 kdy: 15.02.2008, 20:00 »

počítají se 2 roky nástavbového maturitního studia do praxe?(abych si mohl po maturitě udělat vyhlášku 50, par. 6., .....   mám paragraf 5

                                             (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!)


Studium je studium - to se učíte
Praxe je praxe        - to získáváte zkušenosti v prac.procesu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #6 kdy: 15.02.2008, 20:58 »

Jina je situace pokud studujete dalkově. Ja myval kombinovane dalkove studium (7 měsicu 2 dny a pak 3 měsice v kuse) a bez problemu mi to započitaly :-D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.029 sekund, 22 dotazů.