Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Ako uzemnenie bodu rozpojenia TN-C na TS-S v byte?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Ako uzemnenie bodu rozpojenia TN-C na TS-S v byte?  (Přečteno 12148 krát)
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 24.11.2007, 18:13 »

Měl jsem zato, že rozvody v bytě jsou nové, tedy v TN-S, zatímco zbytek objektu, pivnice v 1. patře a pochopitelně RE je v TN-C. Nějak mi ta perličková vana ve staré, nerekonstruova né koupelně nešla dohromady. Pokud to tedy lze, tak bych vodič HOP přivedl do krabice KO 100, kde bych na EPS (ekvipotenciáln í svorkovnici) provedl pospojování trubek a PEN vodičů v dosahu koupelny. Do EPS se CY 10 z HOP již dá zapojit. Krabici bych umístil někde skrytě, avšak přístupně - např. za pračku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 24.11.2007, 19:36 »

S tím průřezem co je zde diskuze se jedná se o záměnu hlavního pospojování a místního pospojování. Hlavní pospojování se provádí vodičem o stejném průřezu jako je přívod. nejméně však 6mm a max. 25mm. U místního pokud je chráněno proti mechanickému pospojení stačí 2,5. (Průšvih je, že u nových norem ed.2 mám pocit že to max. 25mm vypadlo. Ale nevím přesně, doma nemám normy, v práci nemám internet. nemohu to tedy normou a článkem doložit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 30.11.2007, 12:29 »

TO Štefan Beláň:
Nerad bych odváděl diskusi od tématu, ale tazatel může mít podobně provedenou elektroinstala ci jako v tomto případě:

Cihlový předválečný dům, hlavní přívod původně vzduchem. V 60. letech kabelem z druhé strany domu (nový plechový rozvaděč u paty domu),  připojeno na původní stoupačky. Elektroměry přendány z dřevěných "budníků" ve zdi na dřevěné rozvodné desky umístěné na zdi (tyto desky později zaměněny za plastové). V každém patře dvoužilová odbočka ze stoupaček k elektroměru. Elektroměrové desky určitě nejsou s ničím jiným propojeny, tedy ani Vámi uvedeným páskem FeZn. Od elektroměrů opět dvouvodičově vedeno k bytovým rozvodnicím (uvnitř bytu) - původně se jednalo také o dřevěné desky, na kterých byly 2 - 3 jističe (60. léta). Při rekonstrukci bytu se tato deska vyměnila za standardní rozvodnici s jističi, kde se i rozdělila TN-C na TN-C-S (koupelna, kuchyň - nová instalace) a TN-C (ostatní místnosti - původní).

Tak, a teď mi prosímpěkně řekněte, pane Beláni, kde mám hledat to HOP a jestli by se k tomu měl vést další samostatný vodič z bytové rozvodnice.... ..? Upozorňuji, že na elektroinstala ci bytu mám platnou revizní zprávu.

P.S. Opravdu mě zajímá názor odborníka(ů),  nechci, aby to z mé strany vypadalo jako šťourání  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 23 dotazů.