Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jak zapojit regulátory skokeramické varné desky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zapojit regulátory skokeramické varné desky?  (Přečteno 3832 krát)
Tapinka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 12.11.2007, 20:07 »

Z důvodu nedostatku místa pro kompletní sporák jsem nucen využít prozatím jen varnou desku.Je 4 zónová,z toho jedna plotna dvojitá.Všechn y jsou však jen dvouvývodové,takže jem se rozhodl pro elektronické regulátory.Pro zatím jsem se dopídil ke dvěma vhodným typům,Je však malý problém,nemám k dispozici jejich zapojení.Prosí m proto,pokud mi někdo může poskytnout informace a předem .

Co vlastně sháníte? Vnitřní zapojení varné desky? moderátor
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tapinka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 14.11.2007, 12:30 »

Z důvodu nedostatku místa pro kompletní sporák jsem nucen využít prozatím jen varnou desku.Je 4 zónová,z toho jedna plotna dvojitá.Všechn y jsou však jen dvouvývodové,takže jem se rozhodl pro elektronické regulátory.Pro zatím jsem se dopídil ke dvěma vhodným typům,Je však malý problém,nemám k dispozici jejich zapojení.Prosí m proto,pokud mi někdo může poskytnout informace a předem .

Co vlastně sháníte? Vnitřní zapojení varné desky? moderátor
Zapojení desky mám to se dá zjistit.Jde mi o regulátory pro jednotlivé plotny,byly mi nabídnuty dva typy,jeden pro jednookruhové druhý pro dvojité plotny.Jsou to náhradní díly pro jakési sporáky,elektronické,vývody mají na fastonech,ovšem z označení nejsem schopen zjistit jak je správně připojit.Jedin é pro mne srozumitelné je to že jsou určeny pro 230V/13A.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #2 kdy: 14.11.2007, 22:59 »

Tak když ty regulátory jsou náhradní díl "něčeho" shánějte kompletní schéma toho "něčeho". Tam vyčtete jaké desky se těmi regulátory ovládají a potom porovnáte s parametry vaší desky. A možná zjistíte, že to do sebe jde a nebo taky nejde zapojit. Dalo bvy se postupovat i opačně sehnat kompletní dokumentaci od vaší desky, včetně doporučených regulátorů (ty bývají součástí trouby),  zjištění jejich parametrů a porovnání s parametry těch vašich regulátorů.
Takže je třeba upřesnit dotaz na konkrétní výrobce typy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jirka Š.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 22.11.2007, 10:43 »

Já mám varnou desku také zvlášť (trouba je jinde) a přímo k ní byl přímo určen ovládací panel se čtyřmi knoflíky. Ten se dá někam pod desku a je to. Řešení sice trochu dražší, ale vyzkoušené a lepší než elektronické regulátory přímo na desce. Řeší to i problém dělených plotýnek. V tomhle bych moc neexperimentov al....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.024 sekund, 21 dotazů.