Z jakého materiálu mám objednat nový elektroměrový rozvadeč?

<< < (2/10) > >>

Zdeněk Hruška:
To: Karvánek
Nemám zdaleka Vaše zkušenosti,ale kolem jednoho plechového elektroměrovéh o rozvaděče starého cca.20 let chodím každý den a nevšiml jsem si,že by se někde loupala barva(a to je původní).  :)
Plech mi navíc kuproti plastu přijde mnohem odolnější,což někdy může být i velká výhoda.Také lépe předává teplo z rozvaděče do okolí....

Josef Prouza:
Plechový elm.rozvaděče od nejmenovanýho výrobce, co dělá i skříně  na plyn, sou fakt (zle). Nadruhou stranu tenkocementový skříně  s dvířky z ocel. plechu od jiného výrobce,  slouží desítky let a bez velkých nároků na údržbu, a odolají i vandalum (nic neni úplně nerozbitný).

Milan Karvánek:
TO: Hruška> pokud je skříň 20 a více let stará, asi ještě nebyla ošetřena nynějšími moderními práškovými barvami, ale solidním olejovým emailem. Vidno, že moje současné  zkušenosti s "novovýrobci" potvrzuje i kolega v předchozím příspěvku. Je to i otázka síly použitého plechu - tenký se kroutí jak žížala a dvířka se šmrdlají o futra až se barva odře (pokud neodfoukne rovnou v ploše). Osobně je prostě nepoužívám a mám klid, že mi zákazník těsně před skončením 24 měsíční záruky zavolá, že mu reznou rohy a chce rozvaděč vyměnit.

Pavel Ryšavý:
Karvánek:
prosím nenadávat na práškovou barvu, ale nakopat lakýrníka do .....
Měli jsme problémy s našimi výrobky co se týká reznutí, po konzultacích se SVÚOM se nám podařilo přesvědčit jednu spolupracující  lakovnu na několika změnách a není problém ani ve vlhkých tropech a barva za to nemůže (někdy).
Pokud barva zesvětlá a jakoby povrch zkřídovatí pak vám někdo na plech plácnul interiérovou barvu která ven nepatří.
Loupání barev v celých plátech zase znamená, že v lakovně netuší co je to úprava materiálu před lakováním (nejen odmaštěním).
A existují i barvy pro lakování výrobků s krátkou dobou životnosti, kde výrobce udáva životnost nátěrů 1÷3 roky, jsou pravda levné ...

Jaroslav Hasala:
Osobně raději používám plastové rozvaděče, zvlášť pro použití ve venkovním prostředí.
U kovových rozvaděčů je dost velký problém předem odhadnout kvalitu laku, málokdy se stane, že by do dvou let ve venkovním prostředí nezačal rozvaděč někde rezavět.
Poměrně často setkávám s tím, že je jako elektroměrový rozvaděč použitá kovová skříň s krytím IP 30, která není určená pro venkovní prostředí. Stačí se jen trochu rozhlédnout :)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana