Z jakého materiálu mám objednat nový elektroměrový rozvadeč?

<< < (10/10)

Jiří Kaufner:
Citace: Jiří_Hrubý  03.05.2022, 21:30

Asi začnu fotit drolící se spodní závěsy na spodních rantlech chlupatých skříní, porostlých mechem. A abych byl spravedlivý, tak bez rozdílu výrobce.

Foťte a sdílejte. Sám jsem zvědav. Také to dělám

Citace: Jiří_Hrubý  03.05.2022, 21:30

Skříně na obrázcích jsou poškozené autem, nebo idiotem. Takhle se dá poškodit jakákoli a mohu vás ujistit, ....

Vždy jde při mechanickém poškození o něčí hloupost. Nikdy se skříň nepoškodí sama. Proto se na zkušebně na ní vypouští "kladivo". Je jedno co do skříně narazí. Záleží co následuje.

Citace: Jiří_Hrubý  03.05.2022, 21:30

Proč se nemontují skříně z PC netuším, ale když už se o tom bavíme, při cestách do D jsem viděl mnoho plastových rozpojovaček, ale žádná nebyla chlupatá a byly víc do šediva, jen němci nepoužívají mezáky, takže jsem se nemoh podívat dovnitř.

To se dá vyřešit lakováním. Musí se ale připlatit. Pak to nechlupatí. A Němci lakují. Ale tady se to lidem nepozdává...  :)

Citace: Jiří_Hrubý  03.05.2022, 21:30

Stavíte 40 let starou tenkocementovo u skříň, která si udržuje mikroklima, je prostorná,  velmi snadno opravitelná a prakticky bezúdržbová nad potící se těsnou a kvůli vlhkostí způsobené vnitřní korozi často bez destrukce neopravitelnou línající skříní.
Ano, často je to chybou montáže, nicméně kondenzace je vlastnost, kterou lze omezit, ne zlikvidovat. Pokud se neosadí dodatečné ventilační zátky.

Ano... betonky jsou na vlhkost nejlepší. Ale to je tak všechno. U plastu nejde vlhkost vyřešit plošně. Nejlepší je řešit vlhkost u každé konkrétní skříně. Většinou je tam nějaký zdroj vlhkosti, který se při montáži nezohlednil.

Citace: Jiří_Hrubý  03.05.2022, 21:30

Ale pořád věřím, že nebýt bruselskýho šaškecu, bylo by možné vyrobit plast trvanlivý...
Řešíte sklo, tedy zdravotně nezávadný materiál na bázi oxidu křemičitého, ale kadmium, rtuť, olovo, chróm a další by vám nevadily?

Citace: Jiří_Hrubý  03.05.2022, 21:30

Něco jako smaltové tabulky. Ty 30-40 let staré jsou pořád krásně oranžový, ale ekologický smalt z nových žlutých sežere za pár let sluníčko a odplaví déšť a jaká byla ekologie, hlavně že se musí koupit nová tabulka a zase je vyděláno.

Zase je to o penězích. Ta smaltovaná bude tak 20x dražší. U rozvaděčů je také alternativa... nerez a ani není 20x dražší.

Jiří_Hrubý:
Citace: Jan Franěk  03.05.2022, 23:09

No, osobně věřím že to má prostě nějaký význam...

Nějaký význam to má nepochybně, jaký, to netuším, vzhledem k celkové ekologické koncepci unie, počínaje pálením nafty a energií za účelem výroby srágor do nafty a benzínu (nebo na siláž do BPS) na polích, kde by mělo růst obilí a zahrabáváním panelů a vrtulí z větrníků na skládkách konče.
Byznys se dělá teď, udržitelnost se neřeší.
Spíš mi šlo o to, že pokud vezmu třeba tu smaltovanou cedulku, tak barva s olovem a kadmiem na ní bude 40 let bezezměn, ale barvivo ekologické oprší. Proto je potřeba znovu ji vyrobit a použít opět veškerou chemii a energii na její výrobu.
Stejně pračka, kterou za 5 let v nejlepším případě, uživatel vyhodí, protože ND nejsou, nebo jsou neúměrně drahé.
Nic nevydrží věčně, ale delší životnost výrobku, znamená menší ekologickou zátěž v časovém úseku.

Jiří_Hrubý:
Citace: Jiří Kaufner  04.05.2022, 10:56

Foťte a sdílejte....


Nesdílím, nejsem fejsová generace, plevelení vlákna OT by admin mohl zatrhnout.

Jasně, ale téma je spíš o jakémsi sebepoškozován í skříně, coby vlastnosti, kterou žel všichni výrobci považují za běznou vlastnost. Ale jo, jak jsem již psal akceptuji, železo taky rezne a musí se natírat.

Němci jsou v některých lokalitách tak zoufalí, že chlupáče nechávají k volné tvorbě sprejerům, k čemuž se jednou z nutnosti dostanem i tady, protože ono je to fakt hnus. Nicméně okolo Kolína Duisburgu  to nebylo nijak hrozný...

Tady je to o úhlu pohledu, jako montér nemám s betonkou nejmenší problém a nenašel jsem žádná negativa.
Vlhkost každé konkrétní skříně, resp. vlhkost většiny. U pilířů ze země, bez důkladného odvětrání, které se musí přidat, je neřešitelná. Pocení skříní na objektu ve zdi, je zase důsledek změn teplot (tenkocement a dřevo to zvládají, nerez se potí zrovna tak) který je řešitelný opět leda přidáním ventilace.

Se sklem nemám problém, stejně jako s kadmiem, rtutí, olovem (kterého jsou plné rybníky),  dokonce ani DDT mi nevadí, pokud je onen  element pevně vázán v celku a neuvolňuje se ve velkém do okolí.
O skelných vláknech se ví, že ne vždycky se vydechne, ale umí se zapíchnout, čimž působí podráždění a to, co se děje na ruce, se udá na plicích.
Pokud vezmu zrovna to kadmium a podívám se, jak se nakládá s AKU, pak ta vlákna z laminátu jsou asi fakt menší zlo.

O tabulce jsem psal na začátku, jako zákazník si objednám smaltovanou tabulku, dostanu něco, co vypadá jako smaltovaná tabulka, stojí to 500 a vydrží to trochu dýl, jak samolepka, než je taky začali šidit.
Když budu jízlivý, pak nejsměšnější je že samolepka na opelíchaném výrobku je většinou pořád heká,  jak před měsícem nalepená a drží. Možná celoplošný polep by bylo řešení.

A jak už jsem psal, vážím si toho, že se ozval zástupce výrobce a postavil se k tomu čelem, ač ten vlastní problém nic jiného než barva nevyřeší.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana