O jaky typ elektrickeho vedeni se jedna na prilozenem obrazku (kolik ma kV)?

<< < (4/17) > >>

Pavel M.:
Pokud tam budete stavět něco malého, možná, že by vedení mohlo posloužit i jako ochrana před bleskem.

Pokud budete mít nějaké zásadní důvody, proč se se stavbou dostat i do ochranného pásma, můžete si s energetikou (ČEZ, případně EoN) dohodnout, že vedení přželoží do země (nebo jeho část) a kdo to zaplatí - někdy to energetika překvapivě platí z větší části sama (nevím jestli je to ovlivněno tím, jak se zrovna kdo vyspal, nebo jestli za tíém stojí jiné okolnosti, hodné zvláštního zřetele, v těchto záležitostech jsou někdy naši energetici nevyzpytatelní)!

Pokud byste tam měl kabel v zemi, tak snad jediné omezení, ketré mne napadá je to, že byste ho nesměl prokopnout a stavět nad ním jakoukoliv pevnou stavbu.

S velmi malou pravděpodobnos tí se ještě může stát, že od bouřky praskne izolátor (a jeho kousky se rozletí po okolí s dost velkou silou),  případně že třeba pro velkou námrazu, spojenou s větrem, vedení spadne a pak bude nějaký čas na zemi ohrožovat své okolí, ale to už jsou tak málo pravděpodobné jevy....

Jaroslav Šidlo:
S největší pravděpodobnos tí je to 22kV. Ochranné pásmo je 7m na každou stranu od krajního vodiče. A v tomto ochranném pásmu vidím hlavní znehodnocení využití pozemku. Radím kupte jiný pozemek - budete to mít bez problémů, které vám mohou nastat. Ze zákona musíte umožnit vstup pracovníkům distribuční společnosti na pozemek a to i včetně těžkých mechanizmů.

Jaroslav Piskač:
,
Jedná se o vn nejčastěji v ČR 22KV.
Já osobně bych pozemek nekoupil z více důvodů:
1, jsou známé studie o vlivu elmagnetického záření na plod
2, transformátor vyzařuje nepříjemný akustický brum
3, vedení ruší příjem televize
4, při přetržení jednoho fázového vodiče může distributor síť
provozovat do zjištění závady a při odstraňování poruchy
může navíc poničit okolí.
s pozdravem
J. Piskač

Josef Dolejšek:
K TOMU ELEKTROMAGNETI CKÉMU VYZAŘOVÁNÍ. POVĚSTNÝ RADAR V BRDECH BUDE VYZAŘOVAT ASI MIONKRÁT VÍCE A PRÝ TO VADIT NEBUDE. TAK SI TO PŘEBERTE.

Rozmahel Vladimír:
Pokud jsou použity izolované vodiče, E.ON může zmenšit ochrané pásmo až na 2 m. Ochranné pásmo je určeno zejména k pozdějšímu přístupu k vedení při údržbě, opravám atd... Není to ochrana proti " spadlým drátům ".
Stavět dům na bydlení v těsné blízkosti trafostanice bych nedoporučoval. Požár trafa plného oleje se sice málo vidí, ale určité riziko se musí připustit, ne všude jsou osazena např.suchá trafa. Je však pravdou, že např. v Brně jsou trafostanice běžně v suterenu bytových domů ve starší zástavbě.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana