Nevíte která norma nařizuje hlídač unikajíciho proudu odporovych topných těles?
Milan Randák:
Nevíte která norma nařizuje hlídač unikajíciho proudu odporovych topných těles, které jsou součástí strojního zařízení?
raj:
A mela by? To by se nevyrobil jediny kabel. Jeste NIKDE jsem v Cechach ani v EU nevidel zapojeni siloviny topeni extruderu s proudovym chranicem. (ani u novych stroju ) A myslim si, ze znam vsechny kabelovny pomerne dukladne. Jedinou vyjimku mela fa Nokia Meileffer, ktera cast topeni, kam mela obsluha pristup napajela pres oddelovaci transformator. Byl to pekny "macek". Mel jsem podobnou diskusi s jednim "aktivnim" revizakem. Proste zde NEMA PROUDOVY CHRANIC CO DELAT ! Medeny prach a zalostny stav izolace topeni udela sve. Vse resi pospojeni a automaticke odpojeni od zdroje. I kdyz uznavam, ze tento problem muze otevrit zajimavou diskusi. (zle)
Rozmahel Vladimír:
Co kam patří by měl především určit projektant el.zařízení. Ono samostatné oddělovací trafo taky není všelék. Jistě, vyřeší např.unikající proudy, ale může v sobě skrývat podle výše napětí také např.past, v podobě dvojpólového dotyku. A ten bývá spolehlivý. (helpsmajl)
raj:
Ano. Nastesti v prostoru extruderu je "pomerne bezproblemove" prostredi , proto jako projektant navrhuji silovinu dle meho predchoziho prispevku. Jen jednou jsem resil otazku unikajicich proudu, ale zakaznik chtel jen indikaci. Stejne tam dlouho nevydrzela. Kilometry jsou holt prednejsi ... :P
Miroš Jan:
TO Randák.
Pokud mě mapěť neklame, tak nevím o žádné normě, která by v tom Vašem konkrétním případě, nařizovala instalovat hlídač unikajícího proudu odporových topných těles. ??
ČSN EN 60 204-1, v článku 7.4, uvádí jištění proti mimořádně vysoké teplotě. ;)
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana