Novela zákon o živnostenském podnikání

<< < (7/7)

Miroš Jan:


Docela by mne zajímalo kdo používá paušální náklady  :o

Já je nepoužívám.  >:(

Tomáš Rejtek:
Jako právník se domnívám  že platný ZÁKON O ŽIVNOSTENSKÉM PODNIKÁNÍ (455/1991Sb ve znění různých změn a doplňků. nemá dlouhou životnost. Jedná se o právní paskvil podle kterého poctivý živnostník nemůže provozovat svoji živnostenskou činnost. Z otázky není patrno o jaký právní problém se jedná . Možná by to chtělo dotaz trochu více specifikovat

Mgr.Rejtek

Štěpán Valenta:
Ano.  Již jen do 30.6.2008.
Pak začíná platit výše diskutovaná novela, která má jíž číslo (130/2008 Sb). a vyšla 17.4. ve sbírce zákonů....

Štefan Beláň:
Mám dotaz.

Na jak dlouho se dá max. přerušit živnost? :-\
Vím že max. na 2 roky, ale kolikrát za sebou? :o

Jan Franěk:
Znám pár kolegů co používají paušál. Jsou to OSVČ co dělají pro jednu firmu na stálo (Švarc systém). Nářadí mají jen základní a vrtačky a bourací kladiva stejně jako auta jim dodá firma pro kterou pracují. Sám jsem takto začínal u jedné firmy, než jsem se úplně osamostatnil. Náklady mají malé a faktury většinou jen za práci.

Jinak až čas ukáže výhody či nevýhody změn v našem oboru. Je věčná škoda, že samy si k tomu nemůžeme nic říct. Jak zde někdo poznamenal nejsme ani doktoři ani 4%menšina (tedy alespoň 96% z nás  ;) ) proto náš názor nikoho nezajímá. Bohužel.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana