Novela zákon o živnostenském podnikání

(1/7) > >>

Štěpán Valenta:
   Vážený pane ministře,                                     
dovoluji si vás poprosit o  vyjádření k argumentům uvedených panem ing. Melenem..
 
          Za elektrotechnik y Českého elektro svazu Praha se obávám, že případné zrušení praxe v živnostenských oborech elektro budou mít za následek podstatné snížení kvality práce a výrazné zvýšení počtu úrazů v elektrotechnic e.   Např. v Itálii zavedli před několika lety profesi revizního technika elektro (jako kvalifikované osoby s předepsanou praxí...) z důvodů, že statistika smrtelných úrazů byla v Itálii oproti jiným srovnatelným zemím v řádech o 1000%! vyšší....!   
        Elektrotechnik se pro svou práci musí seznámit více či méně podrobně s téměř  200 normami ČSN. Domníváte se, že absolvent  učiliště, střední nebo vysoké školy byl takto vzdělán? Mohu vám odpovědět, že ani náhodou...  Ověřte si prosím na Ministerstvu školství, existuje-li vyýkový statndart, aby škola mohla být považována za elektrotechnic kou. Jako kuriozitu uvádím učební obor  topenář - elektrotechnik ....
                       Vezmete si takovou odpovědnost na svědomí a budete jako poslanec hlasovat pro vládní návrh tak jak je předkládán???    A to aniž proběhla jakáíko-li kvalifikovaná diskuze s odborníky v příslušných oborech !!
        Já osobně mám praxi jako projektant elektro 10 let; jako revizní technik elektro více jak 21 let..; 7 let působím jako předseda ČES Praha; jsem členek komise TNK 22 při Českém normalizačním institutu; dlouhodobě konzujtuji (pro potřeby ČES Praha) novou legisdlativu elektro s ministerstvem MPSV; .....

Tato moje žádost o Vaši odpověď je zobrazena na:  http://diskuse.elektrika.cz/
   a je jí možné považadovat za zahájení veřejné diskuze na toto téma.....   Na stejným stránkách bude zobrazena i Vaše odpověď....
                        o:-)


Milan Karvánek:
TO: Valenta> asi jsem něco zaspal  :-[ o jaké argumenty Ing.Melena se jedná a k jaké změně ŽZ má dojít? Nevím nic!

Štěpán Valenta:
Dopis kolegy Melena nás upozornil na návrh novely Živnostenského zákona.

Kde pro nás nejpodstatnějš í změnou je přesunutí revizí a montáží elektro do živností řemeslných....   
           
     Horší jsou spekulace o tom, že by revize  elektro v ČR nadále měla provádět jen právnická osoba.
       Z toho nám již vyplývá otázka.   
       Může mít zrušení nás revizních techniků, jako fyzických osob, vliv na zvýšení kvality revizí pro spotřebitele, budou-li revize prováděny týmiž RT, ale pod společnou hlavičkou nějaké právnické osoby???
                                         
Já se obávám, že tak ušlechtilé cíle předkladatel přece jen asi nemá....   Protože však zatím neznám autora tohoto návrhu, není možné se zeptat na podrobnosti... .   
                                                              o:-)                   
 

Milan Karvánek:
Tak to je opravdu docela "jobovka". Další dobrý důvod proč by se měli elektrikáři sjednotit.  o:-)
K těm RT: dovedl bych si představit i nějaké zpřísnění a větší kontrolu nad samotnou prací RT, třeba i povinné členství v komoře atp.,  ale vyloučení fyzických osob - živnostníků, to je jen něčí kšeft!  >:D

Miroš Jan:
Jak to tak čtu, no tak to je už pěknej bor.... >:(

Pokud se úřednickému šimlu takto zadaří, no tak to je podle mne likvidační záležitost revizáků, pracujících jako OSVČ. Protože jakožto právnická osaba,
to bude výsada pro pár vyvolených. Forma právnické osoby, pokud mě paměť neklame, může být :

1)  veřejná obchodní společnost
2)  komanditní společnost
3)  společnost s ručeným omezením

U těch dvou prvních neznám podmínky, ale u té třetí to je tuším základní majetek 200.000,-kč, + všechny ty poplatky za notáře a právníky,
no tak to je sumasumárum  250.000,- až 300.000,-kč.  (eek)
No a kdo na to bude mít má vystaráno, kdo ne, bude se muset nechat zaměstnat, a nebo být nezaměstanej.  :'(
Řemeslo braň se. :o
Další pádný důvod pro sjednocení.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana