Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je riziko koupě čínského klonu místo originálu u jističů běžných značek?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je riziko koupě čínského klonu místo originálu u jističů běžných značek?  (Přečteno 2861 krát)
Michal Hl.
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« kdy: 24.02.2024, 10:30 »

Sem tam sháním nějaký méně běžný (z pohledu elektroinstala ce v RD) jistič, vypínač nebo něco takového a narážm až na hodně velké rozdíly v cenách. Příklad schneider 100A jistič nejlevnější v eshopu 2800, allegro 2200. To bych ještě tak pochopil. Pak ale třeba hager vypínač 80A v eshopech 1600, allegro za 600. U obou z obchodu, nový s fakturou, žádný bazar či vymontovaný. Ten schneider jsem koupil, vypadá nově, nepoužitě a funguje. Teď koukám na ten vypínač a přemýšlím, jestli ho vzít nebo ne, protože mi cena přijde až podezřele nízká. To mě přivedlo k myšlence, že když číňan je schopný zkopírovat všechno a potisk na to dát také jakýkoliv, jestli je tam riziko, že je to čínský klon a ne originál. Setkal se někdo s tím, že by se prodávaly čínské klony nebo to u tohoto typu zboží zatím nehrozí?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 24.02.2024, 19:01 »

Pokud to kupujete u seriózního dodavatele, nikoliv nějakého no-name e-shopu, pak si jistý být můžete.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 25.02.2024, 14:08 »

Rozdíl je jednoduchý.
Zatímco originální výrobce vám zaručí parametry svého výrobku, alternativní "číňan" se o to ani nepokusí.
U prvků elektrické instalace to může být dost zásadní pro vaše bezpečí. Nechcete vyhořet, že ne?

Mimochodem, Allegro není obchod, ale tržiště. Za svůj výrobek tak ručí třetí strana o které toho moc nevíte. Měli by kontrolovat, zda dodavatel neporušuje nějaká pravidla platná u nás. Nejspíš to i dělají, otázka je, s jakým úspěchem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Michal Hl.
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 25.02.2024, 18:51 »

Tak samozřejmě, že tam nechci dát čínský klon. To bych tam už rovnou mohl dát tomzn či jinou čínu za pade. Spíš mi jde o to, jestli se už někdo setkal s tím, že viděl někde čínskou kopii, která se tvářila jako originál. Přeci jen třeba víc bych to čekal u B16 jističe, kterého se prodají spousty, nebo (jističo)chrániče, kde lze dosáhnout většího cenového rozdílu ,  než třeba ten vypínač.

Vím, že allegro je něco jako mall/amazon a další. Prostě mi nejde do hlavy ta cena. Zde je na allegro firma, hodnocení má  99.6 % pozitivní, což působí dobře. Jak to ale, že v českých eshopech je všude cena za hager SBN380  1500-1700 a tady jen 600, pokud by to měl být fakt nový originál. To mi přijde levné i na nepoužitou vratku z nějaké stavby. Nechci dávat odkaz kvůli reklamě, ale na allegro je ten vypínač jen u jednoho prodejce, kdyby se chtěl někdo podívat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Stehno
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 25.02.2024, 19:37 »

Stejný prodejce tento vypínač inzeruje i na Ebay, i tam má 100 % hodnocení (prodejce). Stejná cena, stejné množství... Je možné, že se "levně" dostal k těmto vypínačům a teď se jich prostě "zbavuje".
Koupil bych přes Ebay s veškerými výhodami pro případné řešení nastalého problému.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 25.02.2024, 19:44 »

Tak samozřejmě, že tam nechci dát čínský klon. To bych tam už rovnou mohl dát tomzn či jinou čínu za pade. Spíš mi jde o to, jestli se už někdo setkal s tím, že viděl někde čínskou kopii, která se tvářila jako originál. Přeci jen třeba víc bych to čekal u B16 jističe, kterého se prodají spousty, nebo (jističo)chrániče, kde lze dosáhnout většího cenového rozdílu ,    než třeba ten vypínač.

Vím, že allegro je něco jako mall/amazon a další. Prostě mi nejde do hlavy ta cena. Zde je na allegro firma, hodnocení má  99.6 % pozitivní, což působí dobře. Jak to ale, že v českých eshopech je všude cena za hager SBN380  1500-1700 a tady jen 600, pokud by to měl být fakt nový originál. To mi přijde levné i na nepoužitou vratku z nějaké stavby. Nechci dávat odkaz kvůli reklamě, ale na allegro je ten vypínač jen u jednoho prodejce, kdyby se chtěl někdo podívat.
Na prodejní slupce B2C lepší cenu kvalitního zboží nenajdete. A srovnávat ceny nebo číst recenze na tento druh zboží je především zábavné, než k něčemu užitečné. Elektrikář profík nakupuje např. v Elkov, Elfetext, Sonepar, K&V Elektro ... a původ ani cenu neřeší, protože se tam žádné fejky ani objevit nemohou.

Tady takové "srandy" o který se zmiňujete si riskne koupit domácí bastlíř aby ušetřil. Je mu jedno odkud, od koho, záruka nezáruka. Raději poproste nějakého renomovaného elektroinstala téra ať vám to koupí na svůj účet, než dělat takový fakt zbytečný průzkum. To myslím opravdu jako přátelskou radu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 25.02.2024, 22:10 »

... Elektrikář profík nakupuje např. v  ... a původ ani cenu neřeší...
Každý máme nějaké osvědčené partnery, kteří si nepotřebují kazit jméno tím, že budou prodávat nějaká brak...
A pokud dojde k reklamaci, tam se také dá posoudit s kým jít dál a od koho raději utéci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 26.02.2024, 00:03 »

Kdysi jsem se napálil s "novou" a i pro mne do té doby jednou osvědčenou značkou a stálo mě to několik výjezdů, nas..ých zákazníků a problémy s reklamacemi. Po těchto drahých zkušenostech jsem se vrátil k osvědčeným značkám a nákupům ve velkoobchodech . Nemám chuť dále ztrácet čas se zmetky které mne ve finále stojí mnohonásobně více peněz a ztrátu důvěry zákazníka. Preferuji prostě produkty - instaluj a zapomeň. Myšleno tak, že není potřeba reklamací a zákazníci se rádi vrací.
Kdysi se mi dostal do ruky jistič který nápadně připomínal známou značku. Po poradě s kolegy jsem provedl srovnání a pitvu. Klon byl o cca 1/4 lehčí a pitva ukázala "odlehčení" důležitých vnitřních částí, které stojí za dlouhou životností a spolehlivosti jističů. Na bezpečnostních prvcích šetří jenom ti co nevidí dál než do další výplaty a řemeslníci co své zákazníky okrádají.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav Třetí
*
Online Online



« Odpověď #8 kdy: 26.02.2024, 05:26 »

Co znamená "čínský klon"?  Obvykle je to plagiát vyrobený za účelem někoho okrást! To slušný řemeslník nedělá. Okrást lze nejen finančně, ale také na bezpečnosti a spolehlivosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #9 kdy: 26.02.2024, 08:29 »

Co znamená "čínský klon"? 

Jako klon zde může být myšlen i výrobek rádoby stejných parametrů s jiným názvem jako je např. u nás již méně obchodovatelný CHINT a nebo hojně obchodovatelný NOARK, který je v majetku Čínského megaobchodníka . Mě se toto nesmírně šprajcuje už je díky myšlence na to, že bych koupí některého z těchto výrobků podpořil zemi, kde jsou potlěčována lidská práva a člověk nic neznamená.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 26.02.2024, 11:24 »

Co znamená "čínský klon"?  Obvykle je to plagiát vyrobený za účelem někoho okrást! To slušný řemeslník nedělá. Okrást lze nejen finančně, ale také na bezpečnosti a spolehlivosti.

To je právě jádrem otázky. Michal nechce kupovat levné náhrady, ale má obavu, zda při nákupu u neznámého prodejce nemůže koupit plagiát. Tedy zda jste se nesetkali ze situací, že např. Schneider není Schneider. Osobně také nakupuji zásadně ve známých českých velkoobchodech, ale zrovna u Schneidera jsem jednou udělal výjimku, když jsem potřeboval chránič typu B a v německém eibabo byl nejen o 6 tisíc(!) levnější, ale také na rozdíl od tuzemských velkoobchodů byl okamžitě k dispozici. To byla kombinace, které nešlo odolat. Podle všecho to je originál...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #11 kdy: 26.02.2024, 12:44 »

To je právě jádrem otázky. Michal nechce kupovat levné náhrady, ale má obavu, zda při nákupu u neznámého prodejce nemůže koupit plagiát. Tedy zda jste se nesetkali ze situací, že např. Schneider není Schneider. Osobně také nakupuji zásadně ve známých českých velkoobchodech, ale zrovna u Schneidera jsem jednou udělal výjimku, když jsem potřeboval chránič typu B a v německém eibabo byl nejen o 6 tisíc(!) levnější, ale také na rozdíl od tuzemských velkoobchodů byl okamžitě k dispozici. To byla kombinace, které nešlo odolat. Podle všecho to je originál...
Myslím, že to je zde pochopeno. Ale každá nízká cena, než obvyklá má své "ale",  jen na to někdy přijdeme, někdy (zpravidla) ne. Proto je můj osobní rozhodovací cyklus takový, že pokud potřebuji jistotu, platím cenu obvyklou. Pokud je to nějaký pokus, který klidně pak zahodím, pak Aliexpress, Temu, atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Michal Hl.
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 05.03.2024, 11:33 »

Jak to dopadlo... vypínač jsem objednal a dorazil. Přišel zabalený v neoriginálním kartonu, ale těžko říct, jestli se prodávají po jednom nebo krabice po x kusech. Vypadá nový, nepoškozený, nepoužitý. První, co mě překvapilo, tak na něm je napsáno "made in poland" vše ostatní od hageru, co mám, tak je "made in france". Takže jsem hledal a zjistil, že hager skutečně něco vyrábí i v polsku. Například přepínače SFTxxx, který mám také zrovna v šuplíku, ale na sobě žádné "made in xxx" nemá. Když jsem hledal fotky SBN380 na netu, našel jsem z té správné strany jen jednu a ta opět neměla žádné made in uvedeno.

Nemám bohužel s čím porovnat, takže toto může být normální stav - ten vypínač vyžaduje dost velkou sílu. Už ale třeba hager chrániče jdou oproti jiným značkám dost ztuha, tady je to ještě o něco větší síla. Jako hlavní vypínač pro ostatní členy domácnosti naprosto nevhodné. My máme zrovna central stop tlačítko, takže to zde nevadí.

Nemám moc možností jak jej změřit. Jediný vhodný měřák mám čtyrdrátový miliohm-metr. Póly mají 1.32, 0.54 a 1.28 mOhm. Hager uvádí ztrátu na pól při jmenovitém proudu 2.7 W, což sice nevím, jestli jde takto snadno změřit, ale přes P=I^2*R to vychází 8.4, 3.5 a 8.2 ztráta na pól. Takže po namontování ještě omrknu termokamerou. Zkusil jsem ho i rozhýbat, ale hodnoty se prakticky nezměnily.

Suma sumárum, hodnotím to jako levnou zkušenost za 600, že takovýto nákup se nevyplatí. Nemůžu na rovinu říct, že je špatný, ale některé věci mi tam úplně nesedí a je tam pochybnost, plná důvěra tam není.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Kantner
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 05.03.2024, 12:15 »

Pokud nebudete mít na stole druhý kus koupený u oficialniho distributora  značky tak jsou to jen subjektivní pocity a pozorování.
Jinak tepelné ztrátě 2,7W na jeden pól při jmenovitém proudu odpovídá cca 0,42mOhm.
Ale tu chybu bych viděl spíš jako chybu měřící metody, protože těch spočítaných cca 8W na pól je už docela dost a trvalé zatížení jmenovitým proudem by mohlo vést k předčasné degradaci.
Když bych pro domácí použití počítal s maximálním trvalým proudem  25A tak o tom spínač ani nebude vědět.
Když nebudete mučit spínač proudem ze sekundáru trafosvářečky, tak si myslím, že v běžném domácím provozu termokamera nic zajímavého neukáže.
Eaton také vyrábí v Rumunsku a nikdo nad tím rypák neohrnuje.
To je globalizace, lidi si musí zvyknout, že výrobků s "urozenou" zemí původu postupně ubývá a ubývá.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
M S
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 05.03.2024, 12:27 »

Kuchynska vaha, zmerajte hmotnost. Mozno bude o chlp nizsia, ako by bolo vhodne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 05.03.2024, 13:03 »

Jak to dopadlo... vypínač jsem objednal a dorazil. Přišel zabalený v neoriginálním kartonu, ale těžko říct, jestli se prodávají po jednom nebo krabice po x kusech. Vypadá nový, nepoškozený, nepoužitý.
Mne by tedy zrovna u takovýchto výrobků zarazila ta absence originálního obalu. Pokud vím, že výrobce bali tento výrobek po kuse do krabice, pak jediným důvodem, aby krabice byla od někoho jiného, je nějaká minulá nastalá situace mezi výrobcem a mnou, která vůbec nemusí být pro výrobek příznivá - to, že jich někdo koupil 300 a teď je vyprodává není důvodem. Pokud je baleno po více kusech, pak e-shopy nepoužívají krabičky na míru, to by při expedici zdržovalo, ale nasypou do krabice větší a utemují vložkou.

....... Osobně také nakupuji zásadně ve známých českých velkoobchodech, ale zrovna u Schneidera jsem jednou udělal výjimku, když jsem potřeboval chránič typu B a v německém eibabo byl nejen o 6 tisíc(!) levnější, ale také na rozdíl od tuzemských velkoobchodů byl okamžitě k dispozici. To byla kombinace, které nešlo odolat. Podle všecho to je originál...
Zrovna u eibmarktu (= eibabo) bych se nebál ničeho, ti opravdu prodávají originály, leč díky velikosti a obratu mají lepší vyjednávací pozici a nechávají si asi i menší marži než klasické velkoocbchody. Obdobným dodavatelem je Conr ....,  který ceny u nás tvoří přepočtem z německých nákupních a také neprodáva "fejky".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Co ma obsahovat prohlaseni o shode na provedene elektromontazni prace?
 Jak má vypadat prohlášení o shodě na provedené elektroinstalační práce?
 Existuje jakási "kuchařka" pro postup při vydávání Prohlášení o shodě?
 Jakými testy musí projít výrobek, který chci prodávat na trhu EU?
 Od koho musí mít elektroměrová deska prohlášení o shodě?
 Pokud vyrábím, dokládám zkoušky, testy a prohlášení já?
 Pokud vyrábím, dokládám zkoušky, testy a prohlášení já?
 Jak byste se postavili k tomuto novému stroji z EU?
 Jak donutit montážní firmu k plnění jejich povinností?
 Jaké doklady jsou zapotřebí k revizi vypínačů dovezených z Anglie?
 Budou uznané české certifikáty českého rozvaděče pro ZSE na Slovensku?
 Je nutné CE prohlášení o shodě na vlastní prodlužovací přívod?
 Za jakých podmínek a u jakých zařízení se musí obnovovat CE prohlášení o shodě?
 Kde najdem prikaz pre výrobcu rozvádzača vyhotovit výrobný stítok?
 Připouští norma VDE použití modulových přístrojů bez certifikace pro VDE?
 Je třeba pro revizi prohlášení o shodě ke koupelnové skříňce se zásuvkou Schuko?
 Obejdete se u importu bez certifikátu zato s pdf kopií certifikátu VDE?
 Je velký problém pro revizi rozvaděč bez typového štítku a prohlášení o shodě?
 Je výrobce povinen vyzkoušet svítidlo NO ve zkušebně a poskytnout certifikát?
 Je třeba, aby ES prohlášení o shodě bylo "kryto" certifikační autoritou?
 Řešil uz nekdo z vyrobcu posuzovani shody dle noveho zakona 90/2016 Sb.?
 Je potřeba prohlášení o shodě na elektroměrový rozvadeč?
 Mohu věřít vlastnostem svítidla, které uvádí prodejce?
 Jaké certifikace, prohlášení o shodě potřebuji na zařízení Un=24VDC?
 Kdy prohlášení o shodě na výrobek nahrazuje výchozí revizní zprávu?
 Jaké dokumenty musí mít 1ks prototypu bez uvedení na trh?
 Jaká je legislativa při návrhu a výrobě vlastního vypínače?
 Jak probíhá napěťová zkouška při posouzení shody pro uvádení výrobku na trh?
 Jakým způsobem legalizovat výrobek pro český trh?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.066 sekund, 22 dotazů.