Jak seriózně změřit skutečnou spotřebu restaurace?
Milan Hudec:
Zde létají velká hausnumera, z mojí zkušenosti buď chyba měřáčků, odečtů, vyhodnocení... ..
Konzultace odborníkem osvětlí záhadu během chvilky, nebo naopak záhada jejíž vyřešení stojí pot i těch hooodně dobrých odborníků, z 90% se bude jednat o první variantu.
Ivan Polínek:
Nasadil bych na přívodu do restaurace 3-fázový WiFi smartmeter s nepřímým měřením a na mobilu uvidíte aktuální situaci o odběru a spotřebě.
Martina Franclová:
, (poklona) za zprávu. Jakého odborníka máme v našem případě hledat? Normální elektrikář si s tím poradí? Koho a jakou službu poptávat?
Citace: Milan Hudec 25.02.2024, 15:22
Zde létají velká hausnumera, z mojí zkušenosti buď chyba měřáčků, odečtů, vyhodnocení... ..
Konzultace odborníkem osvětlí záhadu během chvilky, nebo naopak záhada jejíž vyřešení stojí pot i těch hooodně dobrých odborníků, z 90% se bude jednat o první variantu.
Jan Franěk:
Nedaleko vás je jeden z velmi znalých kolegů. Zkuste kontaktovat Milana Karvánka, třeba najde čas a pomůže vám.
https://www.cesko-katalog.cz/firma/78798/karvanek-milan.html
Jinak i zde na www.elektrika. cz, byl seznam ověřených elektrikářů (rozuměj - ověřených že jsou opravdu elektrikáři )
https://elektrika.cz/adresar
Jiří Schwarz:
Citace: Martina Franclová 26.02.2024, 19:42
... Normální elektrikář si s tím poradí? ...
Záleží na tom, jak chcete postupovat.
Pokud chcete zkusit nasadit kontrolní podružné měření, ať již jako klasický elektroměr, nebo něco s přenosem do PC nebo chytrého mobilu, to by mohl trochu zkušenější elektrikář zvládnout.
Může se stát, že opravdu dojdete k nějakému rozporu mezi fakturačním a kontrolním měřením.
A můžete vyrazit za dodavatele energie se stížností.
Pokud najdete v okolí nějakého revizního technika, ten by měl dokázat kromě změření celkového odběru zkontrolovat i některé další věci...
A pokud by tam bylo naměřeno něco jiného, než co měří fakturační elektroměr od dodavatele energie, on takový papír s podpisem a kulatým razítkem, protokol, kde je napsáno jakým kalibrovaným přístrojem to bylo naměřeno, má úplně jinou váhu než výsledek nějakého "hobby" měřidla
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana