Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o vyhláškách
| | |-+  Vyhl. 50/6 s 1.5 letou praxi bez nutnosti si udelat nejdrive vyhl. 50/5 ??
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Vyhl. 50/6 s 1.5 letou praxi bez nutnosti si udelat nejdrive vyhl. 50/5 ??  (Přečteno 23398 krát)
Honza Tajak
« kdy: 06.04.2007, 18:34 »



mel bych zde na vas,na odborniky,takovy dotazek:

Je mi 23 let a mam vystudovany 4 lety obor Mechanik-elektronik.Po tomto studiu,ve veku 20 let jsem odcestoval na 1.5 roku do Anglie a po navratu jsem zacal pracovat u jedne firmy jako servisni elektrotechnik,kde jsem nyni take uz   1.5 roku.
Problem je v tom,ze mi tato firma slibuje uz od zacatku umozneni si udelat vyhl. 50,ale skutek utek,jak se rika...Podotyk am,ze ve skole jsme moznost udelat si tuto zkousku nemeli.
V soucasne dobe jsem u teto spolecnosti podal vypoved a od 1.5.2007 nastupuji do jine firmy,ktera se zabyva automatizacni technikou a velice se divili,kdyz jsem jim rikal,ze jsem delal ten 1.5 rok bez vyhl. 50...

Moje otazka je nasledujici:

 Je mozne ziskat rovnou vyhl.50/6 aniz bych mel predtim vyhl. 50/5?Pripadne kdyz ne,jak postupovat?Budu platit dvakrat?-za vyhl. 50/5 a potom za vyhl. 50/6??
Nemusi byt mezi temito zkouskami nejaka dana doba?Pripominam,ze mam 1.5 letou praxi v elektrotechnic e (je mi moje firma povinna tuto praxi pisemne potvrdit??)

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za vasi odbornou pomoc a odpoved,velice by mi to pomohlo.

Jste super server,diky! Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 06.04.2007, 19:30 »

K získání §6 pro činnosti na el.zařízeních do 1000V stačí 1 rok praxe.
Požadované vzdělání dle přílohy 2 zák.50/1978 Sb. máte, minimální praxi rovněž, takže potřebujete k tomu už "jen" složit zkoušku.  bojim
Zkoušku je vám povinna zajistit organizace dle odst.2 téhož §.
Jestli je vám bývalý zaměstnavatel POVINEN potvrdit praxi nevím, ale kdyby se z nějakého důvodu cukal, tak by bylo asi dobré zajít na Úřad práce a tam se informovat. Soudím, že ÚP by zaměstnavateli už nějak domluvil. dabel

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Honza Tajak
« Odpověď #2 kdy: 06.04.2007, 21:28 »

Kamile,diky za rychlou reakci a odpoved! Super!

Myslim,ze by mi to mel muj zamestnavatel potvrdit bez problemu,vztahy tam jsou dobre,ale uvidime...Jina k ten novy zamestnavatel mi zkousku uhradi,chce po mne hlavne to potvrzeni opraxi,abych mohl dostat 50/6...Zkouska samotna je snad zvladnutelna.. .

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Brejcha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 07.04.2007, 09:33 »

Pokud se o této problematice chcete dozvědět více napište na email : mil324@seznam.cz. Mějte se fajn M.B.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #4 kdy: 07.04.2007, 09:47 »

Osvědčení z vyhl. 50/78 Sb. vydává organizace a záleží jen na ní, jak se k tomu postaví. Na §6 je roční praxe a té podle mého názoru nemůžete dosáhnout bez §5. Jde o to, že bez platnosti vyhl. 50/78 vlastně žádnou praxi ani mít nemůžete.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 07.04.2007, 12:42 »

TO Slabý :
Kde v zák.č.50/1978 Sb. je napsáno to, co tvrdíte ?
Jestli dobře vidím, tak v podmínkách pro §6 není uvedno, že pro jeho získání je nutné mít §5. Ani v § 13 o tom nic nestojí. nenene

To, že tazatel pracoval jako elektrotechnik a neměl §5 je bo..el a hlavně riziko předchozího zaměstnavatele, ale na skutečnost, že tuto práci skutečně vykonával to nemá vliv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #6 kdy: 08.04.2007, 08:16 »

To Novák:
Určitě máte pravdu. Ve vyhl. 50/78 Sb. je ta definice pro získání §6 takto daná. Nedovedu si ale představit zaměstnavatele, který takovou praxi potvrdí. Byl by sám proti sobě a mohl by se tím dostat do velkých potíží. To je jako by vystavil praxi v řízení auta a dotyčný neměl řidičské opravnění.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Honza Tajak
« Odpověď #7 kdy: 08.04.2007, 17:09 »

Diky za nazory,panove...

to K. Novak,M. Slaby:

A jak by jste mi doporucili abych pokracoval?Problem je v tom,ze tento novy zamestnavatel me neprijme bez one 50 / 6,je to jedna ze vstupnich podminek... Smutek Tuto zkousku mi samozrejme,jak uz jsem rikal,umozni;problem je "jen" v potvrzeni me byvale praxe...
Pripada mi to uplne proti selskemu rozumu,ze bych vlastne kvuli chybe byvaleho zamestnavatele nejakym zpusobem trpel...
Jak rikam,o tomto jsem s byvalym sefem jeste nehovoril,na prac.pohovoru do nove prace jsem byl v patek,kdy jsem zde podal i svuj prvni dotaz...
V utery se pujdu zeptat do jednoho mista u nas v Havlickove Brode,kde se vyhl. 50 skoli a preptam se...Myslite si,ze kdyby se ma byvala firma "cukala",tak mam povolat mistni urad prace? (jak doporucil p. Novak)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 08.04.2007, 19:58 »

Nelamte si s tim hlavu. Pozadejte byvaleho zamestnavatele o potvrzeni o praxi. Jestli je to takovy dobrodruh, ze vas 1,5 roku zamestnaval bez dokladu o el.techn.kvali fikaci, tak vam to potvrzeni jiste vyda.  ajoooo
No a pak si udelejte § 6 a hura na nove misto.

A kdyby se byvaly zamestnavatel preci je cukal, tak mu tim ÚP klidne pohrozte. Chyba je na jeho strane, nikoli na vasi. bojim
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 08.04.2007, 20:53 »

To: Tajak
Doporučuji vám domluvit se s organizací provádějící školení a zkoušky.
Praxi, pokud vám ji bývalý zaměstnavatel nechce potvrdit, nebo ani neexistuje, můžete pokud jste svéprávný, potvrdit i místopřísežným prohlášením.
Mimochodem ze zákona vám musí dát bývalý zaměstnavatel "Zápočtový list",  kde je rovněž uvedena profese, kterou jste vykonával.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 09.04.2007, 09:41 »

To Fuksa :
S několika kolegy RT děláme kromě každoročního doškolování elektrikářů v několika spřátelených firmách i obnovování "padesátky".
A kdyby mi někdo přišel namísto s potvrzením o praxi s nějakým Čestným prohlášením, tak bych to asi nevzal. Zvlášť u začínajícího elektrotechnik a, jakým je tazatel.  nenene

Za prvé nic takového vyhl.č.50/1978Sb. nezná.
Za další ne snad proto, že bych primárně předpokládal, že každý je lump a lhář, ale v případě maléru bych to asi šeredně odskákal.
To, že vydáte osvědčení s §6, znamená, že může sám a samostatně pracovat i pod napětím!
Jestli má "starý mazák" potvrzení o praxi 15, 19 nebo 20 let je skoro jedno, jestli z §6 chce získat 7 nebo 8 už taky takový rozdíl není.
Ale vydat osvědčení na §6 a nemít všechny podklady a informace na 100% bych se bál.  bojim

TO Honza Tajak : Výše uvedený názor je myšlen čistě ve všeobecné rovině a samozř. neznamená, že bych pochyboval o vašich schopnostech a dovednostech, pane kolego!  poklona
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Antonín Bartoš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 31.05.2007, 14:38 »

Musíte mít nejprve § 5, získat praxi (pro § 6 - 1 rok) ,  jak získáte praxi, když nebudete mít žádnou předchozí kvalifikaci ? Pěkný den Bš
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.031 sekund, 21 dotazů.