Jak získat souhlas s přemístěním elektroměru?

(1/3) > >>

Natalija:
Před cca 15 lety mi odborná firma namontovala 3-fázový elektroměr přímo na zeď před vchodem do bytu.
Potřebuji přesunut elektroměr zpátky do šachty, jak to původně mělo být (trvale dochází k vypínaní proudu napětí v mém bytě)
Našla jsem firmu, která mi přislíbila, že tuto práce udělá.
Tet firma poprosila dodat jim písemný souhlas předsedy SVJ, že nemá námitky proti přesunutí elektroměru.

Může mi někdo pomoci a poradit, jak mám správně napsat tuto žádost?
Nejsem Češka a pro mne je to nadlidsky úkon.

Václav Třetí:
Souhlas předsedy SVJ není podstatný. Dle dnešních připojovacích podmínek kteréhokoliv distributora nemůže být elektroměr uvnitř bytu. To byl důvod, proč to tak bylo řešeno již před těmi 15 léty. Elektroměry uvnitř bytů jsou pozůstatkem starých instalací a při jakékoliv změně připojení je třeba umístit elektroměr na veřejně přístupné místo. Zpětná montáž na původní místo není možná. To by ovšem měla znát každá firma provádějící elektroinstala ční práce.

Jirka Údržbář:
Co třeba nainstalovat elektroměrovou desku do skříně, aby nebyl hlavní jistič tak lehce přístupný.
Pokud si ale váš záškodník sežene čtyřhran od zámku dveří skříně, nepomůže to.

Martin Babrňák:
Citace: Václav Třetí  18.01.2024, 00:44

Souhlas předsedy SVJ není podstatný. Dle dnešních připojovacích podmínek kteréhokoliv distributora nemůže být elektroměr uvnitř bytu. To byl důvod, proč to tak bylo řešeno již před těmi 15 léty. Elektroměry uvnitř bytů jsou pozůstatkem starých instalací a při jakékoliv změně připojení je třeba umístit elektroměr na veřejně přístupné místo. Zpětná montáž na původní místo není možná. To by ovšem měla znát každá firma provádějící elektroinstala ční práce.


domnívám se, že paní má namysli stoupačkovou šachtu elektro na chodbách a ne šachtu v bytě.

Mě zaráží, že to není v nějaké bedně jen prostě deska. U nás v paneláku mají některá poschodí udělané a nebo předpřipravené místo vedle stoupaček pro 3f elektroměr (nevešli by se totiž 3 3f do stoupačky) a je to prostě kvalitní plastová rozvodnice, která se dá uzavřít dvířky.

Peter Munka:
Tipnem si, nejaky xenofobi a rasisti vam takto dokazuju, aki su oni cistokrvni arijci a Cesi.
To budu vyhodene peniaze von oknom, ze prekladku, uplne to staci zabezpecit proti manipulacii s isticom kusom plechu na zamok, elektromer nechate odkryty.
Ak budu zaskodnici zakerni, tak vam otrhaju plomby a to potom uvidite ten cirkus a pokuty, ktore vam distributor zacne posielat.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana