Měl by jste to upřesnit, FI je označení pro proudový chránič, nikoliv pro jistič. Proudový chránič je jiný způsob ochrany než jistič, v podstatě by se dalo říct, že kromě jiné také hlídá poškození izolace u spotřebičů nebo u instalace.
Zatímco jistič potřebuje v podstatě zkrat, aby v tomto případě vypnul, u chrániče stačí opravdu jen lehké poškození izolace, je mnohem citlivější.
Předpokládám podle vašeho popisu, že máte jeden centrální chránič "na všechno". To jistě není ideální řešení, při výpadku nejde vůbec nic. Vhodnější by bylo použít více chráničů, něteré problematické věci úplně samostatně. Samozřejmě, že to u stávající instalace nemusí být lehce realizovatelné, většinou nebývá místo v rozvodnici. Další věcí je také finanční náročnost. Někteří kolegové zastávají názor, že boiler vůbec nemá být připojen přes chránič, ale já si to nemyslím. Proudový chránič je dost významný bezpečnostní prvek, který zásadně zvyšuje celkovou bezpečnost instalace, a rozhodně nevypadává "bez důvodu".
Pokud je tedy vše v pořádku, chránič by vypadávat neměl. Každý spotřebič (zvlášť tepelný) má nějaké unikající proudy, které samy o sobě nemusí znamenat závadu, ale v součtu více spotřebičů to může chránič vypínat. Nicméně u bytu nebo RD by to musela být hooodně nadstandartně vybavená domácnost
Dlužno také poznamenat, vypínání chrániče vůbec nemusí souviset s boilerem, ale předpokládám že toto jste si asi vyzkoušel.
U boileru, který nemá topné těleso ve vodě, ale "na suchu", může být tato závada způsobena tím, že těleso není správně osazené. Podobný systém je použitý u boilerů Dražice (není to ono?). Topné těleso je vlastně taková pružinka namotaná na keramickém jádru. No a ta pružinka se po nahřátí trochu vytáhne a může se dotknout kovové jímky, ve které je těleso uložené.
Někdy stačí těleso vyndat a trochu pootočit, tak aby bylo přesně v ose jímky. Někdy je ovšem nutné těleso vyměnit.