Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak se vám pracuje se systémy do zateplení od KOPOS KOLÍN?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se vám pracuje se systémy do zateplení od KOPOS KOLÍN?  (Přečteno 3252 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 30.12.2023, 08:02 »

Systémy do zateplení" od KOPOS KOLÍN
    Dokument "Systémy do zateplení" od KOPOS KOLÍN poskytuje technické informace o elektroinstala čních krabicích a montážních deskách pro zateplené fasády, včetně typů KEFZ 80, KEFZ 80/VDZ, KEZ, KEZ 300, MDFZ 80 a MDFZ 80/VDZ. Tyto produkty jsou navrženy k minimalizaci tepelných mostů a kompatibilitě s běžnými zateplovacími materiály. Obsahuje návody na ...
   

    Související ...
    ... elektrovinka k tomuto diskusnímu vláknu zde!
   



   
Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Jak se vám pracuje se systémy do zateplení od KOPOS KOLÍN?
   
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #1 kdy: 31.12.2023, 08:35 »

Krabice KEZ a desky MDZ používám k plné spokojenosti už léta. Zrovna je mám po 10ks připraveny na první letošní montáž do zateplení.

S čím jsem ještě nepracoval a na co jsem zvědav, je krabice KFZ 80 a její modifikace. Chci je vyzkoušet a pokud budu spokojen, použít je u sebe doma kde budu zateplovat svůj RD.

Vlastně se přiznávám že ani snad neznám jinou alternativu kromě zde zmiňovaného výrobce, kterou bych mohl k podobným účelům použít.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 31.12.2023, 11:28 »

...
Vlastně se přiznávám že ani snad neznám jinou alternativu kromě zde zmiňovaného výrobce...

Je smutné kolik času a práce někdo dokáže věnovat nějakému řešení, protože buď tyhle produkty nezná, nebo je mu líto pás stokorun...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 31.12.2023, 13:32 »

Z mých poznatků s krabicí KFZ:
Pro zásuvku je to málo (při nešetrném vytahování vidlice se v zateplení uvolní) ale v případě jejího podlepení drží dobře.
Pro vypínač je to zas až moc dobré.
Co je ovšem nutné 100x zdůraznit je nutnost prvotního proříznutí perlinky nožem, nikoli na to nastoupit hned plastovým vrtákem.
Zaznamenáno
Jirka Dobrovolný
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 01.01.2024, 15:56 »

Co je ovšem nutné 100x zdůraznit je nutnost prvotního proříznutí perlinky nožem, nikoli na to nastoupit hned plastovým vrtákem.

Což je ovšem uvedeno v návodu pro montáž. Takže pokud montér nejprve čte a pak až koná, nemělo by to skončit neúspěchem.
Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 01.01.2024, 22:05 »

Musím složit pozitivní referenci! Náhodou jsem se ocitl při zateplování rodinnýhoi domu kde se použilo prvků Koposu do zateplení. O použití rozhodl projektant a borci to udělali dle dokumentace. Fotit jsem to nesměl ale slova jednoho z nich uvedu " ještě, že to bylo v projektu! To je pak práce rychle hotová a je to OK, než vymýšlet nějaké špalíky a šetřit pár stovek".

Takže to mě docela přesvědčilo. Nejsem z Koposu, nikoho tam neznám a nic od nich nekupuju :-)
Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Jiří x Svoboda
*
Offline Offline



Produktový manažer ve společnosti ETI


« Odpověď #6 kdy: 02.01.2024, 06:33 »

Krabice KEZ používám běžně. Naprostá spokojenost. Dokonce KEZ-3 jsem použil i pro zahradní kohoutek tak, aby se dovnitř vešlo i kolénko proti utžení svaru při montáži. Výsledek skvělý.

Konkurence u nás v regálech sice je, ale provedením ani zdaleka nedosahuje tuzemské kvality. Navíc výrobce na rozdíl od KOPOSu nepřikládá žádný spojovací materiál, takže musíte při montáži řešit další zdržení při hledání vhodných hmoždin a vrutů.

Proti finální KEFZ nějaká konkurence je. Do finálu jsem ale zatím žádnou neinstaloval. Věřím že na vypínač budu oboje dobré. Zásuvce moc nevěřím...
Zaznamenáno

Jiří Svoboda, Produktový manažer ve společnosti ETI
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 02.01.2024, 08:45 »

. Navíc výrobce na rozdíl od KOPOSu nepřikládá žádný spojovací materiál, takže musíte při montáži řešit další zdržení při hledání vhodných hmoždin a vrutů.
.
Tady bych doporučil příbal např.hmoždinek Mungo quatro, posledně k tomu dal Kopos červené do duťáků, sice nějak drží i v plném materiálu, ale......
Obdobné hmoždinky jsou častým příbalem i v oblasti vodotopo, většinou je hoši automaticky vyhazují, vzhledem k tomu kolik toho za den navrtají vědí proč.
Jinak se dle mého názoru jedná o bezkonkurenční výrobek.
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #8 kdy: 02.01.2024, 08:53 »

Standardně jsou přibaleny dvě sady hmoždinek. Jedny jsou určeny do plného materiálu a druhé do duťáků. To včetně dvou sad šroubů různých délek. Zatím jsem s tím neměl nějaké zásadnější problémy.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 02.01.2024, 09:13 »

Standardně jsou přibaleny dvě sady hmoždinek. Jedny jsou určeny do plného materiálu a druhé do duťáků. To včetně dvou sad šroubů různých délek. Zatím jsem s tím neměl nějaké zásadnější problémy.

V tom případě je vše OK.
Zaznamenáno
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 02.01.2024, 11:33 »

S čím jsem ještě nepracoval a na co jsem zvědav, je krabice KFZ 80 a její modifikace. Chci je vyzkoušet a pokud budu spokojen, použít je u sebe doma kde budu zateplovat svůj RD.

Vlastně se přiznávám že ani snad neznám jinou alternativu kromě zde zmiňovaného výrobce, kterou bych mohl k podobným účelům použít.
Něco podobného dělá německý Kaiser pod názvem ECON® Styro55, ten ovšem deklaruje použití pouze do polystyrenu. Viz https://www.kaiser-elektro.de/de_DE/produkte/elektro-installation/unterputz/installationssysteme-fuer-gedaemmte-aussenfassaden/124/geraete-verbindungsdose-econ-styro55

Osobně mám ohledně aplikace KEFZ do minerální vaty pochybnosti, protože ten poměrně mělký závit krabici ve vatě neudrží. Možná by pomohlo vymáznutí vyvrtané díry lepidlem, nicméně docela bych rád viděl výsledek výtažné zkoušky, pokud si ji Kopos dělal   
Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 02.01.2024, 16:01 »

Něco podobného dělá německý Kaiser pod názvem ECON® Styro55, ten ovšem deklaruje použití pouze do polystyrenu. Viz https://www.kaiser-elektro.de/de_DE/produkte/elektro-installation/unterputz/installationssysteme-fuer-gedaemmte-aussenfassaden/124/geraete-verbindungsdose-econ-styro55

Osobně mám ohledně aplikace KEFZ do minerální vaty pochybnosti, protože ten poměrně mělký závit krabici ve vatě neudrží. Možná by pomohlo vymáznutí vyvrtané díry lepidlem, nicméně docela bych rád viděl výsledek výtažné zkoušky, pokud si ji Kopos dělal   
Ano, Kaiser je takový německý Kopos! Vzpomínám si na Elektroimport v Jablonci, tuším pan Soušek Kaiser velice propagoval. A v Německu se používá v litém betonu systém Kaiser pro rozvody elektroinstala ce. Ale teď byl nějak Koposem upozaděn nebo co. Nevím zda ceno nebo skladovými položkami na velkoobchodech . Osobně je mi bližší ten Kolín. Možná proto, že si na Koposáka sáhnu a na Kaiseráka ne.  tanecek
Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
KOPOS Kolín
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 03.01.2024, 13:06 »

Krabice KEFZ, nebo i montážní desky MDFZ jsou určeny do hotové fasády a není třeba se bát jejich použití.
Testovali jsme je v přípravku s fasádním polystyrenem i s minerální fasádní vatou. U krabice při přímém vytržení jsme dosahovali hodnot kolem 30 kg a u montážní desky až kolem 50 kg. Důvodem větší odolnosti montážní desky je její větší tuhost. Velmi podstatnou zprávou ale je, že i při vytržení montážní desky silou kolem 500 N, zůstává nosič desky (nebo krabice) pevně na svém místě v zateplovacích deskách bez jakéhokoli posunu! Nedojde tedy k žádnému poškození okolní fasády!

Nyní si dovolím malé odbočení k normě ČSN EN 50085-1 ed.2, která se zabývá lištovými rozvody. Podle této normy se zkouší upevnění přístrojové krabice a přístroje v parapetních kanálech - zkouška je úspěšná pokud vyhoví zatěžování 50 N (tedy cca 5 kg). Výše zmiňované zatížení KEFZ a MDFZ je tedy několikanásobn ě vetší. Důležité je říci, že tyto hodnoty jsou mezní a byly předmětem testování! Pro dlouhodobé zatěžování montážní desky je nutné dodržovat montážní pokyny a nepřekračovat doporučené zatížení.



* vlcsnap-2024-01-02-12h43m57s528.png (982.2 KB, 960x540 - prohlédnuto 168 krát.)

* vlcsnap-2024-01-02-12h44m10s331.png (977.58 KB, 960x540 - prohlédnuto 143 krát.)

* vlcsnap-2024-01-02-12h44m57s226.jpg (416.68 KB, 1920x1080 - prohlédnuto 148 krát.)

* vlcsnap-2024-01-02-12h45m41s601.png (860.15 KB, 960x540 - prohlédnuto 157 krát.)
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 03.01.2024, 19:04 »

V tom případě je vše OK.

Raději jsem si to ještě dnes na stavbě ověřil  na zdravi jestli se něco nezměnilo


* VID_20240103_094848_exported_23674.jpg (239.39 KB, 1771x1080 - prohlédnuto 139 krát.)
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 03.01.2024, 21:58 »

Jestli KEFZ ve vatě udrží byť 20kg, tak ji sežeru i s tím vrtákem tanecek
To snad není fyzikálně možné.
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #15 kdy: 04.01.2024, 07:00 »

Když jse se díval na videa montáží KOPOS a Kaiser tak z 95% stejná konstrukce.... i montáž.
Kdo byl asi první?? tanecek  
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří x Svoboda
*
Offline Offline



Produktový manažer ve společnosti ETI


« Odpověď #16 kdy: 04.01.2024, 09:24 »

Konstrukce je vskutku velice podobná, i když KOPOS výrobek se zdá v ruce robusnější a hodnotnější, montáž zdaleka stejná není. Jak už jsem zmiňoval, od KOPOS dostanete i montážní materiál, základna je celkově z hutnějšího plastu, ale hlavně je v krabici přibalena poystyrenová trubka, kterou umístíte s kabelem dovnitř držáku (platí PRO KEZ a MDZ) a tím vyplníte tuto dutinu a zamezíte tepelnému mostu. Pro mě je úplně jedno jestli někdo od někoho opisoval, ale kluci v KOPOSU to vzali od podlahy a jasně u mě vyhráli !
Zaznamenáno

Jiří Svoboda, Produktový manažer ve společnosti ETI
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #17 kdy: 06.01.2024, 21:41 »

Když jse se díval na videa montáží KOPOS a Kaiser tak z 95% stejná konstrukce.... i montáž.
Kdo byl asi první?? tanecek  
Zkus se Edisona zeptak kdo u jeho vynálezů byl skutečně první. Dnes nikoho nezajímá kdo, který byl ale kdo to rozšířil.

Když si vzpomenu na zateplování našeho domu a jak ti patlalové se pokoušeli o práci elektrikáře ... To bylo zrovna v době kdys těmi zateplováky Kopos přišel.
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je možné vést bleskosvod v zateplovacím systému?
 Poradíte mi s návrhem hlavního jističe pro nízkoenergetický dům?
 Jak schovat svod hromosvodu při zateplování?
 Mohou být vodiče pod zateplením zakryty přímo polystyrenem?
 Jak srovnat zateplení domku s rozvaděčem?
 Je normální hromosvod skrytý v zateplení budovy?
 Patri bleskozvod pod alebo nad zateplení?
 Jak připevnit venkovní světlo na zeď před zateplováním?
 Jaká použít světla v zatepleném stropě polystyrenem?
 Co s krátkými vodiči krabice v polystyrénu?
 Děláte často svody pod polystyrenem?
 Líbí se vám řešení krabic KOPOS do zateplení?
 Z jaké normy vycházet po zateplení paneláku a opětovné instalaci bleskosvodu?
 Jak udělat prostup CYKY 4J*16 od AZKYz 4B*16 skrz zateplení objektu?
 KOPOS line#4: KEZ 3 krabice do zateplení
 KOPOS line#5: Montážní deska do zateplení
 KOPOS line#6: Krabice KEZ do zateplení
 Kde vidíte využití nových univerzálních krabic KUZ do zateplení?
 Jak vyřešit další dveře HDS během zateplení fasády?
 Jaké máte zkušenosti se zateplováním elektroinstalace vy?
 Ako u zateplovania dodržiavať bezpečnú vzdialenosť od lišty od bleskozvodu?
 KOPOS představil novou montážní deskou do zateplení
 Jak se vám pracuje s koposáckou obří montážní deskou do zateplení?
 KOPOS představí delší tubus do zateplení fasád
 Videonávod montážní desky do zateplení MDZ
 Jak řešit délku přívodu venkovní zásuvky s možným zateplením v budoucnu?
 Máte tip na rozvaděč do zateplení s možností natažení fasádní stěrky na dvířka?
 Jak realizovat pojistkovou skříň v úrovni fasády při zateplení?
 Jak upevnit instalační krabici do polystyrenu zatepleného domu?
 Jak namontovat zásuvku 230 V do zvukové izolace?
 Jak prodloužit kabely CYKY pro zásuvky a vypínače při zateplování polystyrenem?
 Jak veřejně odčinit křivé nařčení funkce výrobku?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.