Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Existuje nějaký sloupek pro wallbox, rozvaděč s pojistkami i elektroměr?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existuje nějaký sloupek pro wallbox, rozvaděč s pojistkami i elektroměr?  (Přečteno 3020 krát)
Džey T
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 29.11.2023, 19:02 »

Zatím mi žádná firma, která dodává wallboxy nedokázala poradit/vysvětlit, jak mám postupovat když si chci na svém pozemku (2x parkovací stání na druhé straně ulice od bytu) zřídit nabíjení pro elektromobil. Stačí mi 11kW.

Psal jsem na ČEZ distribuci ohledně možnosti zavedení elektřiny na parkovací místa a přišla mi tato odpověď:

" K požadavku na připojení zařízení nebo lokality na adrese Mirešická 358, patro: 0, 252 25 Jinočany vám sdělujeme, že žádost o připojení nesplňuje některé náležitosti dle vyhlášky, o podmínkách připojení k elektrizační soustavě, ve znění pozdějších předpisů. Proto jí nelze vyhovět zasláním návrhu Smlouvy o budoucí smlouvě o připojení nebo Smlouvy o připojení (dále jen „Smlouva“). S ohledem na tuto skutečnost a aktuální stav distribuční soustavy stanovujeme proto pouze předpokládané podmínky připojení.

Předpokládáme, že bude nutné provést úpravu zařízení distribuční soustavy, jejímž investorem bude společnost ČEZ Distribuce, a. s. Předpokládané úpravy zařízení distribuční soustavy provedeme následujícím způsobem:

Bez uprav distribučního zařízení. Připojení je možné ze sady pojistkových spodků v pojistkové rozpojovací skříni SD722(R412) pro čp.358. Elektroměrový rozvaděč v těsné blízkosti pojistkové skříně. Dále instalačním vedením od elektroměrovéh o rozvaděče kabelem v délce cca 50m na pozemek parc.č. 567/228.

Upozorňujeme, že na základě tohoto vyjádření nevzniká rezervace příkonu. Závazné podmínky připojení budou stanoveny na základě Vámi předaných kompletních podkladů týkajících se připojovaného zařízení nebo lokality."

To znamená, že mi zavedou husí krk s elektřinou na pozemek? Kolik mě to bude stát?
Existuje nějaký sloupek nebo řešení, ve kterém by mohl být wallbox, rozvaděč s pojistkami i elektroměr?

Jde o to, že se jedná o veřejné místo, tudíž to musí být zabezpečené, musí to taky aspoň nějak vypadat a hlavně se to musí rozměry smysluplně vejít do prostoru dvou parkovacích míst, abych tam stále mohl dvě auta zaparkovat.

Kamkoliv jsem se obrátil, tak mi chtějí prodat wallbox ale nikdo nenabídl řešení.


(Moderátor - Původní nesmysl zněl: "Zřízení dobíjecí stanice/wallboxu?)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 06.12.2023, 22:04 »

To znamená, že mi zavedou husí krk s elektřinou na pozemek? Kolik mě to bude stát?
Existuje nějaký sloupek nebo řešení, ve kterém by mohl být wallbox, rozvaděč s pojistkami i elektroměr?
NE, řekli vám kde je místo připojení (skříň SD722(R412)) a kde si můžete postavit elektroměr, za předpokladu, že se domluvíte s majitelem pozemku.

Majetek ČEZu končí vývodovými svorkami z přípojkové/smyčkovací/rozpojovací skříně, dále je to ve vaší režii. TZN typizovaný elektroměrový rozvaděč v provedení "kompaktní" pilíř, kabel z ER do Wall boxu u vašeho stání.
Nevím jaké jsou požadavky na estetično, ale umím si představit nějaký "hotový" wall box, který má sloupek a je udělaný na tento typ montáže. Na internetu jsem našel např Voltdrive SILENTIUM L (BASIC) (Nemám s touto firmou nic společného)
Umím si představit osazení vhodného typizovaného pilíře do kterého se wall box vleze.

Já bych to řešil s projektantem, které má s projekcí takových věcí zkušenosti a má jakýsi přehled v tomto sortimentu.
Nebo vyberte sloupkový Wall box a s tím běžte za projektantem ať to naprojektuje.
Jasně bude to stát nějaké peníze, ale to bude stát i to elektrický vozítko, který si zjevně chcete pořídít, nebo ho už máte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 10.12.2023, 06:29 »

Když čtu vaší citaci z odpovědi distributora, tak mně vychází jediné použitelné řešení: postavení elměrného rozvaděče vedle skříně s pojistkami pro sousední objekt a dále vedení na pozemek a tam postavení sloupku s wallboxem. Zhotovení bude plně ve vaší režii - pracovně i finančně - samozřejmě podle projektu.. Slovo distributora má ve většině případů konečnou platnost.  Problémová místa vidím v souhlasu majitele sousedního pozemku a v případě, že kabel půjde ještě přes nějaký další cizí pozemek (např. chodníkem, ulicí) tak souhlas majitele tohoto pozemku  (obvykle obce). Vidle vám do toho mohou hodit majitelé ostatních pozemků, pak je to otázka dalších jednání s distributorem. Obvykle pomáhá dostat přímo na místo patřičného technika distributora.

Jednoznačné je, že v jednom sloupku to neuděláte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 10.12.2023, 09:48 »

NEní jediný důvod k tomu, aby výrobci wallboxů řešili v jednom produktu všechno to, co potřebujete/požadujete. Jediné co alespoň částečně naplní vaše požadavky a co znám, je nabíjecí stanice WITTY PARK, která má v sobě dvě nabíjecí místa 22kW (lze snížit, nebo řídit) . Navíc má ve stojanu přípravu na rozvaděč, kam můžete umístit předjištění pro obě dvě nabíjecí místa.

V podstatě máte několik možností jak se k tomu postavit.
1-oslovit nějakou firmu, která vám připraví a dodá řešení přímo na míru. Cena tomu bude úměrná a určí jí pouze ta firma
2-využijete standardních řešení, tedy "postavíte" sloupek s měřením a předjištěním (může být umístěno i jinde),   potom  sloupek s wallboxem.
3-využijete standardních řešení, tedy "postavíte" sloupek s měřením (může být umístěno i jinde) a Witty park s předjištěním v noze nabíjecí stanice

Určitě bych ale šel osvědčenou cestou - návrh, projekt, realizace, revize

inspirace https://www.hager.cz/reference/reference/63484.htm?referenceid=681
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak lze provádět induktivní nabíjení akumulátoru na hladině nn?
 Kde koupit nabíječku AKU 36V/2-3A?
 Jak dobíjet 6V olověnou baterii z 12V autobaterie?
 Je možné nabíjet 12V akumulátor jiným 12v akumulátorem?
 Co omezuje nabíjecí výkon akumulátoru?
 Kde hledat závadu pokud dobíječ nedobíjí akumulátory vozíku?
 Má vliv nabíjecí proud na životnost gelové baterie?
 Jak nabít elektromobil na 100km za 3 minuty?
 V Lovosicích byla spuštěna rychlodobíjecí stanice
 Nabiji baterii 12V Li-ion pomocí 10 dobíjecích 1,2AA NiMH baterií?
 ABB hlásí výrazný nárůst v počtu nabíjecích stanic v Česku
 Musím u sazby D27d nabijecí stanici blokovat stykačem HDO?
 Lze nabíjet elektromobil DC mimo klasické DC rychlonabíjecí stanice?
 Je napájecí kabel pro nabíječku elektromobilů v areálu investora stavbou?
 Jaký může být přívodní kabel pro napájení DC 150kW nabíječky?
 Čím omezovat nabíjecí proud třífázové zásuvky podle odběru objektu?
 Co vše potřebuji k připojení Wallboxu k hlavnímu jističi?
 Čo treba splniť pre bezpečné napájanie domu zo zásuvky na elektroaute?
 Pomůže rozšíření elektromobility stavba dobíjecích míst pro elektronáklaďáky?
 Od kdy budou muset být vybaveny garáže a garážová stání přívodem pro nabíječku?
 Kam v garáži situovat výstup na Wallbox?
 Jak velkým obchodním trikem je nabídka wallboxů k FE?
 Jak odepínat wallbox smart metrem?
 Jakou doporučíte nabíječku autobaterií?
 Odkud se učit revizím nabíjecích stanic?
 Musím rozpojit sérii 2x12V baterií při nabíjení dvěma 12V nabíječkami zaráz?
 Jaká je efektivita nabíjeni z powerbanky při dobíjení baterie 3.7V solárem 6V?
 Jakým způsobem derivační dynamo zabraňuje přepolarizaci magnetů při zpětném proudu?
 Může napájecí zdroje s větším výkonem ničit baterii notebooku?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 23 dotazů.