Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Nemá někdo katalogový list pro MEZ VZGJ32A~380V ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nemá někdo katalogový list pro MEZ VZGJ32A~380V ?  (Přečteno 3023 krát)
Josef Martinec
*
Offline Offline




« kdy: 31.08.2023, 08:57 »

Hledám parametry stávající HDS. V současnosti nainstalovány šroubovací pojistky 50A. Trošku mě mate název skříně VZGJ32A~380V a strýček google nechce nic rozumného najít. Do skříně díky netěsnostem  zatéká ,   na vnitřních stěnách je koroze, těsnění jsou zatvrdlé (nějaký provaz) a zřejmě nevyměnitelné.


* HDS.jpg (118.01 KB, 1280x720 - prohlédnuto 192 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 31.08.2023, 09:30 »

Úplně běžná SIL 63.
Koroze uvnitř je povrchová, je to litina, na funkci nemá zásadní vliv. Zatéká vetšinou jen v důsledku chybné montáže průchodky zezhora.
Těsnící provaz lze vyměnit, ale snazší je vyměnit celou skříň, pokud už má výrazné stopy oxidace na kontaktech.
Zvlášť takhle na sloupu, je to práce na slabou hodinku, se svodem o půl hoďky víc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 31.08.2023, 09:35 »

Z označení by mi dávalo smysl max 32A /380V nebo se řešila jedna skříň a různá víka dle výzbroje?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 31.08.2023, 09:41 »

SIL 25 se přebrojovala na SIL 63 pomocí adaptérů, co dělali učedníci.
V proncipu co se do skříně dalo nacpat, se tam nacpalo, označení není vždy relevantní. Dtto KLAD B, které se vyráběly jak 25 tak 63A verze, přičemž závity byly připraveny pro DII i DIII.
Označení je pouze typové, na jiné už najdete označení SIL 63.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 31.08.2023, 14:06 »

Já ještě upozorním, že těsnící šňůra ve dveřích této staré SIL bude asbestová! Pokud bude třeba těsnění vyměnit, je třeba použít ochranné pomůcky - zejména ochrannou masku s filtrem nejméně P3 a asbest a jeho zbytky bezpečně zlikvidovat. Nebo ještě lépe skříň nahradit novou. Ono od dob, kdy se na odběrných místech přestaly používat hlavní jističe 16(15)A, tak je již předjištění 25A špatně a málo!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 31.08.2023, 17:19 »

Otázka je, zda je menším zlem trocha toho azbestu, nebo tuny skelných vláken z nových almar...
Ještě k tomu označení, protože silka sloužila i jako zásuvková skříň, nebo skříň pro vypínač, odpovídalo tomu označení na krytu. Ale protože ta na obrázku nemá dole čápovku, ani z boku vypínač, je to přípojková skříň a tedy SIL 63.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 31.08.2023, 18:39 »

Běžné použití asbestu nepovažuji za problém, ale vytrhávat a do čista odstraňovat z drážky takové staré litinové skříně zbytky asbestové šňůry bez ochranné masky, to bych nedělal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 31.08.2023, 20:33 »

Máte pravdu, je blbost tomu jít naproti, na druhou stranu jak moc o tom člověk přemýšlí, když se do ní jde jen tak podívat a vyhřezlý provaz tam jen tak nějak našťouchá šroubovákem.

VZGJ32A~380V Zásuvková skříň 32A (kulatá zásuvka)
VZGJ63A~380V            "            63A           ",  SIL 63 HDS
SIL 25 jak HDS, tak s čápovkou 25A
ještě byly 16A verze.
Jestli jsem to dobře opsal v učení, tak víc verzí tohohle typu nebylo, nebo mistr nenaznal, že o nich potřebujem vědět. Verze SILek s pakeťákem a zásuvkou existují, ale častěji je to vidět v jiné skříni i s předjištěním.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 31.08.2023, 22:13 »

Skelné vlákno je také pěkné svinstvo, tam je třeba důkladně chránit si ruce a maska není také na škodu. Bývaly doby, kdy se dělníci smáli nadřízeným, že mají používat ochranné pomůcky. Dnes už je to u našinců  poněkud lepší. Ovšem nemá to na některé cizince. Setkal jsem se na jedné stavbě s innostrancem, který řezal rozbruskou cihlovou zeď (CDK bloky - přemístění okna).Ten vždy zařízl kotouč, kousek odřízl a pak vyběhl ven, prskal, plival, smrkal a myl si oči vodou. Odjel jsem pryč, protože tam se dělat nedalo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 01.09.2023, 13:03 »

Tak ono stačí optické vlákno ,  to má člověk pod kůží hned.

Každopádně nehodlám měnit těsnění ,  spíš mě jako "neznalého dřevních dob" jak  říkají kolegové ,  zarazilo označení. Za mě je nejjednodušší zatlačit na distribuci aby si do budoucna řešila výměnu. 
Každopádně jsou zde získané informace dobrý zdroj do budoucna.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #10 kdy: 01.09.2023, 16:32 »

No pokud mě paměť neklame, znal jsem dvě provedení skříní SIL.
Jedno se dělalo s osazením pojistkových spodků s velikostí E27 - do pojistek 25 A, a druhé se dělalo s velikostí E33 - do pojistek 63A.
Také to provedení se zásuvkami, jsem potkal.
Jinak ale trpěli hlavně v místech těch pantů.
Jo a šroub byl z mosazi. angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 01.09.2023, 19:11 »

To máš Honzo plnou pravdu, párktát jsem otevřel dvířka a ta letěla na zem. Zarezlé pantíky se ukroutily snadno, měly průměr 4mm. Moc hezky se to opravovalo, zejména pokud byla skříň zazděná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #12 kdy: 02.09.2023, 20:55 »

Tak to to máme stejně Václave. Nesnášel jsem urvané panty.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.041 sekund, 22 dotazů.