Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Čím prolomit mrazivé ticho kanceláře
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Čím prolomit mrazivé ticho kanceláře  (Přečteno 3783 krát)
Komerční sdělení
*
Offline Offline




« kdy: 29.06.2023, 08:02 »

Čím prolomit mrazivé ticho kanceláře
    Ruší vás kecy kolegů? Nedokážete se soustředit, děláte chyby? To zřejmě nebude optimální pracovní prostředí. Budete se divit, ale řešením je správně zvolená hudební kulisa. Snižte stres v kanceláři a zlepšete pracovní výsledky správnou hudební kulisou! Tedy pokud nemáte v oblibě v uších špunty proti hluku nebo populární sluchátka Otíka Rákosníka, závozníka z filmu Vesničko má, středisková. Ale vycházejme z toho, že ani jedna varianta není v praxi použitelná. Jak s Dexonem takovou situaci řešit?
   

    Související ...
    ... článek k tomuto diskusnímu vláknu zde!
   



   
Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
Čím prolomit mrazivé ticho kanceláře
   
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #1 kdy: 29.06.2023, 08:11 »

Určitě pozitivním hodnocením bude tento výrobce, který patří k těm osvědčeným. Nicméně mne osobně by ozvučení kanceláře stálou hudbou (hlukem) spíše štvalo. Když se dostanu na stavbu kde některý z dělníků musí mít puštěné rádio celý den (často i dost nahlas) tak jsem z toho úplně říčnej. Často se musím s kolegy domlouvat na větší vzdálenost a rádio nás ruší, proto vznikají i spory, když jim to alespoň na čas musím vypnout. Nedávno jsem protahovali kabely do rozvaděčové skříně, já v rozvaděči a kolega dole v prostoru pod ním, a přes otvor 20*60cm jsme na sebe museli křičet, než jsem to nevydržel a umlčel obkladači jeho mobil. 2 minuty dohadů se vyplatily a mi svou práci dodělali bez křiku a v pohodě.  na zdravi

Tedy osobně nemám rád plnění jakéhokoliv prostoru dalším hlukem, byť kvalitní hudbou. Na tu si dělám čas večer doma, nebo v autě, kde si ji mohu vychutnat v klidu a naplno, aniž by mne rozptylovala a jinak rušila při práci.

Jo, vím že mnoho lidí to má jinak a vím o mnoha kancelářích, kdy hrají rádia téměř nepřetržitě.  Ale osobně to prostě vnímám takto.

... a poslech všem  na zdravi
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 29.06.2023, 09:52 »

Tedy osobně nemám rád plnění jakéhokoliv prostoru dalším hlukem, byť kvalitní hudbou. Na tu si dělám čas večer doma, nebo v autě, kde si ji mohu vychutnat v klidu a naplno, aniž by mne rozptylovala a jinak rušila při práci.

Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.
Největší peklo je Evropa 2, Rááááádio Impuls a Frekvence.
A peklo na čtvrtou je, když děláte na stavbě uprostřed haly a v každém rohu dělá jiná parta a každá z nich má naladěnou na svém MAKITA DMR116 svou oblíbenou stanici. Teď sice dělám v kanceláři, ale byl to teda boj s kolegyní, než jsem ji přesvědčil, že když už ten krám teda musí mít puštěný, tak v žádném případě žádnou z výše uvedených stanic a volume hodně doleva.
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 29.06.2023, 10:43 »

Včera jsem byl po létech v Kauflandu Ostrava.
Při nákupu mne neustále rušila hlasitá divoká hudba a nabídky typu "Kaufland vaše volba".
Nákup jsem nedokončil a raději odešel.
Odešel jsem dokončit nákup do Lidlu, kde také hrála hudba, ale "pianisimo" a ne moc divoká.

Harmonická hudba může být někdy balzámem na duši.
Plně souhlasím s kolegy, kdy hlasitá hudba ruší a někdy i vyleká na křižovatce vedle stojící auto.
Na stavbě a pracovištích jsem obvykle radio a cigarety zakazoval. Když jsem měl tu moc.... Zvláště v malém prostoru na příklad bytové jádro.

Správně zvolená hudební kulisa.....to není v technice, ale ve výběru a v úrovni síly zvuku.
Viz uvedené příklady v supermarketech . Je to pak záměna prostředků a cílů.

Myslím, že proti lidské blbosti je i jinak skvěly Dexon bezmocný.....
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 29.06.2023, 11:01 »

Rámus nemusím ani při práci ani při řízení auta. Z duše protivné mi jsou zpívané reklamy různých rozhlasových stanic, zejména ty, které zneužívají upravené známé hudební základy. To ovšem neznamená, že hudbu neposlouchám, ale musím na ni mít náladu a také si vybírám, co poslouchám. Pro mě je centrální ozvučení jakéhokoliv pracovního prostoru nepříjemné. 
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.06.2023, 11:24 »

Jedinečným a osvědčeným řešením je snížit stav zaměstnanců, žvatlat mohou ve svém volnu co hrdlo ráčí.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 29.06.2023, 18:15 »

... protivné mi jsou zpívané reklamy různých rozhlasových stanic, zejména ty, které zneužívají upravené známé hudební základy.
... 
tak tady mě při jízdě autem víc vadí když se ozve reklama, do které někdo vecpal zvuk podobný tomu, co používají vozidla IZS!
Ale "platíme si" naprosto zbytečný subjekt - Radu pro reklamu. Nereaguje, neřeší  zle
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
M S
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 30.06.2023, 01:51 »

K teme uvedenej reklamy: Ak potrebujete ozvucenie v podhladoch, kvalitny system sa prejavi tak, ze po hlaseni ludia nespravia len "a to bolo co?",  ale realne poculi a porozumeli, co im oznam chcel povedat. Pripadne decentne ozvucenie v hoteloch, restauraciach. . fajn. Ale v kancelarii?

Argumenty uvedene v reklame mi pridu mierne zvratene a osobne by som vyletel z koze, ak by som mal cely den pocuvat hudobny vkus alebo nevkus vybrany niekym inym. Ak dany genius zvoli pustit do eteru komercne radio spolu s jeho reklamami, zasluzi si trpiet do konca zivota.

Na stavbach, montazach a v priemyselne razenych prevadzkach vacsinou razim podobny styl, ako napovedali kolegovia. Ak prave cirkusu velim ja, tak fajciari su vykazani von, idealne az na hranicu pozemku. Radia su vyrazne obmedzene - pravidlo je, ze radio nesmie ovplyvnovat dalsie pracujuce skupiny.

A mozno niekomu pomoze prakticky postreh - zvykli sme nosit vysielacky pre presuny strojov, kedy niekolko pomocnikov sleduje cestu a skateboardy a niekto sedi vo VZV. Pripadne pre tahanie kablov k strojom cez prepazky, steny a podobne. Je sakra rozdiel, ci clovek cely den krici cez pol hlucnej haly, ze clovek v 15 tonovom voziku ma zatocit mierne doprava, alebo len rozprava kludnym hlasom do mikrofonu.

Vysielacky ale vacsinou zamestnavaju ruky, co ma dost iritovalo. S kolegami sme presli na Teamspeak/Discord. Telefon vo vrecku, (bezdrotove) sluchatko/a v uchu. Skupina tahajuca kable ma jeden kanal, skupina tlaciaca stroj vozikom ma druhy kanal. Ked sa navzajom potrebuju, vlezu si do kanalu a vypytaju co je potrebne. Fungujeme na voice activation funkcii, takze kto ma nieco k veci sa ozve a pocuju vsetci v danom kanali. Zakladny je vyber kvalitnych sluchadiel s dobrymi mikrofonmi, ktore neberu celu miestnost, ale len daneho pouzivatela a vedia sa vysporiadat s hlukom v pozadi.
Zaznamenáno
Martin Babrňák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 30.06.2023, 07:44 »

dřív jsem si pouštěl na pracovišti vše možné, od různých metalových skupin z YT přes audioknihy až po soundtracky. Ale byl sem tam sám takže to mohlo leda tak vadit sousedům a nebo těm co šli venku (člověk to chtěl poslouchat i když zrovna pracoval na vrtačce či soustruhu). Teď už je to víceméně jen rádio na kterém jsme domluvení s kolegou a pokud sem zrovna v kanclu sám tak třeba zase ten metal či audiokniha z YT. Je to o domluvě s ostatníma co se pustí či nepustí
Zaznamenáno
Emanuel Kocián
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 30.06.2023, 08:24 »

Jsou objekty, kde je rozvod vnitřního rozhlasu ("rozhlas po drátě"),  jímž se vyhlašují po kanclech poplachy, mimořádná hlášení atp. Obvykle se do toho pouští v době nevyužití nějaká konkrétní mainstreamová rozhlasová stanice a obvykle si to osazenstvo kanclu nastaví na hranici slyšitelnosti, tj. je možno při tichu v kanclu rozeznat o čem se v rádiu mluví atp.

Takový "ambientní" poslech na hranici slyšitelnosti mi nevadí. Naopak. Tu a tam se mihne v rádiu nějaká novinka, zpráva, která vzbudí pozornost a vybudí krátký diskusní brainstorming jako vytržení s monotónnosti.
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 30.06.2023, 11:10 »

  Ticho léčí.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #11 kdy: 30.06.2023, 13:53 »

 Ticho léčí.

Přesňéééé   Mrazivé ticho bývá v kanceláři jen tehdy, pokud máte prudícího šéfa, který vás občas "patřičně motivuje". Jinak jde spíš o skvělé okamžiky klidu na práci. Čím větší kancelář, tím jsou tato ticha vzácnější.

Nejsem odpůrce hudby a v principu mi nevadí ani rádia. Nicméně vše má své hranice, jak hlasitosti, tak žánru. Dnes je stále častěji na stavbách slyšet popík zpívaný v ukrajinštuině, něco ve stylu Duo Jamaha. Nyní byla v kurzu tahací harmonika (už na třetí stavbě),   kdy hrály vše možné. A to fakt moc dlouho nedávám. Né kvůli té ukrajinštině, ale ten popík je fakt hroznej. Něco jako Tomi Paci kříženej s Justinem Bieberem.  zle

trochu mimo téma:
I v autě to mám podle nálady. Někdy jedu v tichu a třídím myšlenky, jindy si pustím pohodovou muziku a pěkně si u toho zabékám. Někdy naopak jen poslouchám něco vážnějšího a vychutnávám si to. Dnes stále častěji sahám po audioknize. Důležité je to, že to mám sám pod kontrolou. Být na stavbě a chtít poslouchat, prostě netrápím své okolí a vezmu si sluchátka.

Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #12 kdy: 30.06.2023, 14:35 »

Nedovedu si představit, že by mi v kanceláři neběželo Radio Beat, Rock Radio a nebo Radio Čas Rock. Před sebou mám dva monitory, vedle nich malé bedýnky a uprostřed subwoofer. První co po ránu zapínám je PC a reproduktory. Hlasitost nastavená podle nálady. Stejně tak mi pořád hraje nějaká hudba v autě. Jen doma pak manželku netrápím. Tam zase běží jako kulisa neustále TV.
Kdyby z mého života najednou vymizela hudba a bylo by ticho, do 24 hodin bych zešílel.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 30.06.2023, 20:40 »

Byl jsem po práci v restauraci na večeři bylo to v Plzni. Hudba hrála dost hlasitě,  tak jsem poprosil číšníka, jestli může ztlumit.
Bylo vykonáno, ovšem vloudila se chybička objevil se zvuk přímo hluk ventilátoru a dosti brutální. Tak nezbylo nic jiného, než zajít do jiné osvěžovny...
Jinak všechny 3 předešlé rádia, to je brutální na poslech, jen pořadí je trochu jiné....
Jen během 15 minut poslechnout 8x co právě posloucháte je  zed.
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 30.06.2023, 21:13 »

Definice mrazivého ticha spočívající vlastně v hluku, který je doporučen podbarvit hlukem jiným je pro mne naprostá antireklama, ať už jsou jejich repráky třebas ze zlata zle
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 02.07.2023, 05:00 »

Přebíjet hluk jiným "hlukem" je nezdravé pro uši i duši.

Kvalita reproduktorů a zesilovačů to nezmění. Proti firmě Dexon a jejich výrobkům nic nemám, ale s logikou přebíjení hluku jiným hlukem nesouhlasím. Tato logika je kontraprodukti vní. Jestliže v takovém prostoru s někým hovořím, jsem nucen zvýšit hlas, abychom si rozumněli a hluk jen přibývá.

Proto stále tvrdím, že ticho léčí a poslouchám pouze to, co chci a nikoliv to co mi někdo vnutí. Tam, kde jsem host, chovám se jako host. Tam, kde jsem šéf toho využiji a je tam ticho.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Tomáš Vrkoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 08.07.2023, 11:24 »

Myslel jsem že se už od kanceláří typu open-space ustupuje. Dělal jsem správce nově postavené budovy ve které to bylo jako novinka. Po nastěhování "se zjistilo" že to není dobré. Ve staré budově bylo max 6 lidí v kanceláři. Tady bylo 120 lidí.
Zaznamenáno
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 08.07.2023, 17:50 »

Mrazivé ticho kanceláře se nejlépe prolamuje zvukem "Pssst". Vozím si do práce basy občas i služebákem a šéfová mi je jednou i kontrolovala. Že prý, když mají modré viněty, tak že je to v pořádku. Jde samozřejmě o Birell vychlazený na cca 7oC na zdravi.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 DEXON: Jak ozvučit supermarket nebo výrobní podnik
 DEXON: Jak ozvučit rodinný dům nebo byt
 DEXON: Jak ozvučit školy plošně i lokálně
 Jak se vám pracuje se sortimentem Dexon?
 DEXON: Jak ozvučit restaurace, pizzerie a kavárny
 DEXON: Jak ozvučit fitness a spining centra
 Měkká a lehká sluchátka
 Nová rodina reproduktorů pro evakuační rozhlas
 DEXON: NetSpeaker – systém digitálního IP ozvučení
 DEXON: Multifunkční přehrávač podkresové hudby
 DEXON: SD 402A aktivní černá reprosoustava s Bluetooth
 ABB: Systém AudioWorld pro ozvučování interiérů
 DEXON uvádí nové menší dvoupásmovky Largo 70
 DEXON #7: High-End podhledový reproduktor Dexon RP 124 používá skelná vlákna
 DEXON #9: Nástěnné přehrávače Dexon obsahují zesilovač, rádio, přehrávač, plánovač i internet v jednom
 Do jakých prostor se hodí vestavné ozvučení?
 Kde všude se hodí v budově multiroom ozvučení?
 Co říkáte na dedikované rozmístění zesilovačů rozhlasu po budově?
 Kde jste se setkali s potřebou přenést audio bezdrátově?
 DEXON: Plošné ozvučení budov
 Jaké další funkčnosti byste přivítali v technologii IP ozvučování?
 Víte, proč zesilovače Dexon ušetří nemalé peníze za provoz?
 Proč je digitální rozhlas pro obce levnější a spolehlivější?
 Jak zaznamenat a publikovat veřejné zasedání?
 Jak dostat do rozhlasu internetová rádia?
 Jak přehrát zvuk mobilního telefonu v podhledovém reproduktoru?
 Jak streamovat v provozovně hudbu za nízké poplatky pro OSA?
 Jak přehrávat z mobilních zařízení bezdrátově hudbu v reprosoustavách?
 Znáte tip na plnohodnotné ozvučení prostoru pro 4 stereofonní zóny s 7. hudební kanály?
 DEXON #23: Largo HiFi reprosoustavy nejenom skvěle vypadají, ale především dobře hrají
 DEXON #24: Máte málo místa a potřebujete posílit basy? Použijte subwoofer Dexon SUB 810A
 Víte o rozhlasové ústředně, která dokáže do každé místnosti přehrávat něco jiného?
 Víte, jak funguje aktivní vyháněč zlodějů?
 DEXON: Potřebujete vést audiosignál po UTP kabelu? Žádný problém!
 Aplikace Dexon Audio Message Player
 DEXON: Jaké bylo ozvučovací školení 2017
 Profesionální reprosoustava aktivní s WiFi
 Znáte reprosoustavy pro ozvučení zahrad?
 První výkonné reprosoustavy DEXON s WiFi umí Spotify, TuneIn, Dlna, Airplay i další služby.
 Znáte detaily showroomu ozvučovací techniky DEXON?
 DEXON: Jak ozvučit rodinný dům, byt, kancelář nebo prodejnu pomocí tabletu?
 DEXON: Nové digitální rozhlasové ústředny vás nadchnou svou nadčasovou výbavou.
 DEXON: Jak ozvučit interiér bez drátů? Přes WiFi nebo Bluetooth?
 Audio Message Player aplikace přehraje připravená hlášení
 DEXON: Bezdrátové mikrofony s velkým dosahem a bez rušení?
 Vyzkoušejte první český konfigurátor plošného ozvučení!
 DEXON: Praktické ozvučení přepážek nebo prodejních oken s interkomem Dexon WA 200RC
 TIP na ozvučení konference, zasedání zastupitelstva ...
 DEXON: Jak ozvučit interiér s použitím počítačové sítě?
 DEXON: Jak dálkově propojit ozvučení přes UTP, optiku nebo GSM?
 DEXON: Jak snadno ozvučit zasedání nebo poradu mikrofony? Navíc bez drátů?
 DEXON: Pomocník na hlášení, znělky i reklamu pro prodejní okénka, čekárny, úřady i průmysl.
 KNIHA: Reproduktory a reprosoustavy III
 Na čo sú diody pred tlampačom 100V rozvodu?
 DEXON: Jak snadno ozvučit koupelnu, kuchyň, pokoj nebo kancelář jediným zařízením na stěně?
 Rady jak ozvučit sportovní aktivity přináší tento odkaz!
 DEXON: Jak ozvučit interiér nenápadně a přitom kvalitně? Se stropními reproduktory
 Naučte se navrhovat plošná ozvučení
 DEXON pro distributory hlasu i hudby ...
 K čemu je dobrý koncový stereo IP zesilovač
 Ozvučení restaurace, pizzerie, baru či kavárny
 AKCE na 7 dní: E-mailový výukový kurz v hodnotě 3490,- Kč je tento týden zdarma!
 Audio­server pro ozvučení každé budovy
 Multiroom systém MRS 1160 s novým streamovacím modulem
 Termíny školení Plošného ozvučení budov i exteriérů DEXON 2022
 Jak ozvučit aby se na to dalo dívat?
 DEXON: Relaxujte s příjemným a hlavně chytrým ozvučením od Dexonu!
 Ozvučte pergolu, terasu nebo balkón, chytrými zesilovači DEXON to jde snadno
 Jak správně ozvučit sportovní areál?
 Digitalizujte školní rozhlas a již se nestarejte o zvonění!
 Modernizujte školící místnost, učebnu, nebo zasedačku
 Školení, nebo cvičení ozvučte rychle, bez složitého zapojování
 Chceš ukončit stres a zvýšit efektivitu práce ve svém podniku?
 Rozehrajte saunu! Kvalitní zvuk DEXON bez nutnosti složité instalace
 Jak ozvučit jediným zařízením různé prostory různou hudbou?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 22 dotazů.