Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Lze někde sehnat sklíčka do pojistkových hlavic E33?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lze někde sehnat sklíčka do pojistkových hlavic E33?  (Přečteno 3374 krát)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 05.10.2022, 00:20 »

Ono už je to trochu retro, ale neví někdo, jestli je někde možné sehnat náhradní sklíčka do pojistkových hlavic E33? Cca 100 kusů?
Google mi nepomohl...  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 05.10.2022, 08:19 »

Ono je hlavně těch typů hlavic několik a každá má jiný rozměr i upevnění skla.
Při ceně hlavice a práce s výměnou skla, takovou věc nikdo nedodává jako ND.
Ale máte možnost si je buď nasekat ze slídy, nebo nakoupit kulatý krycí sklíčka pro mikroskopii, pokud bude skladem požadovaný průměr. Jen hledejte mezi běžným provedením, ta kvalitní násobně převyšují cenu celé hlavice, obyčejný jsou za korunu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 05.10.2022, 13:38 »

U dnes nejběžnějšího provedení hlavic E33 je stejně velké sklíčko (průměr 20 mm) jako u E27 a těch bývá v zásobách dost. "Sklíčka" jsem také dělal, použil jsem průhledný plast  o tloušťce asi 1 mm  a vysekal je dutým razníkem na kůži.  Chybějící pružinky se dají udělat ze svářecího drátu pro Co-čko o průměru 0,8 nebo 1 mm. Sklíčka většinou chybí, protože je odstraňují hloupí údržbáři, kteří nevědí, že kontrolovat průchodnost pojistky lze na šroubku držícím vrchní díl poj. spodku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #3 kdy: 05.10.2022, 15:49 »

Sklíčka většinou chybí, protože je odstraňují hloupí údržbáři, kteří nevědí, že kontrolovat průchodnost pojistky lze na šroubku držícím vrchní díl poj. spodku.

Václave BINGO!!
To je tak, když se v učení nedává pozor na vykládanou látku. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 05.10.2022, 17:03 »

A pak se chytrý údržbář, který dával pozor na vykládanou látku, potká s rozvaděčovým polem ve stylu OCEP, ze kterého koukají jen hlavice a jako napotvoru ve verzi bez měřící dirky.
Pak se stane nevyhnutelné, vyrazí sklíčko vadaskou a život jde dál.
Sotva mu někdo dovolí koupit třeba 100 hlavic s měřící dírkou jen tak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #5 kdy: 05.10.2022, 17:50 »

A pak se chytrý údržbář, který dával pozor na vykládanou látku, potká s rozvaděčovým polem ve stylu OCEP, ze kterého koukají jen hlavice a jako napotvoru ve verzi bez měřící dirky.
Pak se stane nevyhnutelné, vyrazí sklíčko vadaskou a život jde dál.
Sotva mu někdo dovolí koupit třeba 100 hlavic s měřící dírkou jen tak.


Ještě jako mladý elektrikářský kopyto, jsem se ve firmě, pro kterou jsem se učil, a ve které jsem potom prošel všema provozama. V tom jednom provoze vyráběly rozvaděče, tak u všech OCEP rozvaděčů, kde se osazovaly pojistky E27 a E33, vždy byli v krycích plechách, otvory pro ten malý šroubek.Respek tive byl otvor pro hlavici upraven tak, že se s vadaskou dalo dostat na šroubek, který v podstatě držel vrchní kryt pojistky.
Takže ono to taky hodně záviselo, kdo kreslil projekt na ty rozvaděče, a kdo je potom vyráběl.
 Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 05.10.2022, 18:00 »

Zřejmě slušnej oddíl v projekci.
Doposud jsem se setkal pouze s dírou v plechu pro hlavici, většinou rozměrem neumožňující demontáž krytu bez vyjmutí hlavic.
Pod krytem spodky bez porcelánu, pouze s bezpečnostními kroužky.
Zasouvání hrotu zkoušečky přes plechový kryt považuji za zhovadilost, ovšem u pertinaxových a podobných krytů za rozumné řešení případu, kdy nebyly již zmíněné hlavice s dírkou pro měření.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #7 kdy: 05.10.2022, 18:10 »

V místě toho šroubku, byla krycí maska upravena tak, že se tam hrot vadasky vešel. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 05.10.2022, 20:40 »

U dnes nejběžnějšího provedení hlavic E33 je stejně velké sklíčko (průměr 20 mm) jako u E27 ...  Chybějící pružinky se dají udělat ze svářecího drátu pro Co-čko o průměru 0,8 nebo 1 mm.
Tak to jste mne teď "dostal"!  Šok
Nikdy jsem žádná chybějící sklíčka nesháněl a nedoplňoval. Jen jsem to u těch E33 psal jako závadu. Ale nenapadlo mne, že jsou stejná!

Zřejmě slušnej oddíl v projekci.
Doposud jsem se setkal pouze s dírou v plechu pro hlavici, většinou rozměrem neumožňující demontáž krytu bez vyjmutí hlavic.
Pod krytem spodky bez porcelánu, pouze s bezpečnostními kroužky.
Zasouvání hrotu zkoušečky přes plechový kryt považuji za zhovadilost, ovšem u pertinaxových a podobných krytů za rozumné řešení případu, kdy nebyly již zmíněné hlavice s dírkou pro měření.

- Díry v krytech umožňují jejich demontáž zpravidla u hlavic E27, ale E33 musely vždy pryč.

- to, že ve spodcích byly ty vymezovací podložky vám skoro nevěřím  Mrknutí (množná tak ještě v "neprůmyslu"),  protože ve fabrikách zásadně buď nic nebo matičky, podložky, desetníky (a i pětadvacetníky)...

- ohledně zasouvání hrotu zkoušečky přes plechový kryt : při troše pozornosti to není problém.
Nedávno jsem revidoval jeden objekt, kdy jsem při demontáži vnitřního krytu (s vyjmutými poj. hlavicemi) škrtl o závit jedné z nich a následoval docela slušný pyroefekt. Nechtěně jsem tak předvedl osazenstvu, jak bude vypadat blackout. Následně jsem zjistil, že nějaký doveda ve všech rozvaděčích v objektu důsledně zapojil všechny pojistkové spodky tak, že fáze na závit...

- v rozvaděčích, tvořených zapouzdřenými "U" skříněmi bývaly uvnitř další kryty. Starší z pertinaxu, novější z nějakého oranžového plastu. Ty bývaly upevněny k vnějšímu závitu pojistkových spodků pomocí porcelánových kroužků.
Kontrolní (ale pro pamětníky nijak složitá) otázka : jak se poznalo, že jste v tom rozvaděči "první" ?  angel

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 05.10.2022, 21:22 »



- to, že ve spodcích byly ty vymezovací podložky vám skoro nevěřím  Mrknutí (množná tak ještě v "neprůmyslu"),   protože ve fabrikách zásadně buď nic nebo matičky, podložky, desetníky (a i pětadvacetníky)...




Nemám namysli kroužky vymezovací "do díry" ale bezpečnostní porcelánové pro zakrytí závitu a kontaktů, který se šroubuje na vnější závit poj. spodku. A právě ten měl zabránit, resp. omezit pravděpodobnos t svařování.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 06.10.2022, 04:41 »

OCEP, ze kterého koukají jen hlavice a jako napotvoru ve verzi bez měřící dirky.
Pak se stane nevyhnutelné, vyrazí sklíčko vadaskou a život jde dál.


Jen do té doby, než přijde RT a napíše závadu.


Nedávno jsem revidoval jeden objekt, kdy jsem při demontáži vnitřního krytu (s vyjmutými poj. hlavicemi) škrtl o závit jedné z nich a následoval docela slušný pyroefekt.


Někdo nemyslel a namontoval poj. spodky vzhůru nohama.

v rozvaděčích, tvořených zapouzdřenými "U" skříněmi bývaly uvnitř další kryty. Starší z pertinaxu, novější z nějakého oranžového plastu. Ty bývaly upevněny k vnějšímu závitu pojistkových spodků pomocí porcelánových kroužků.

Novodur
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Co je to za typ pojistek NV?
 Existuje tavna pojistka s kapalnym hasivem?
 Kde je lepší použít pojistky a kde jistič?
 Co si představit pod značkou BUSSMANN?
 Co znamená pojem pojistky slabé vazby?
 Jakou zvolit hodnotu pojistek pro přepěťové ochrany?
 Jaké průřezy mají vlákna v pojistkách?
 Preco musi byt v elektromerovom rozvadzaci istic a nie poistka?
 Je možné v pojistkovém soklu E33 použít pojistkovou vložku pro E27?
 Sú lepšie poistky alebo istič?
 Jak vyměnit pojistkový spodek s ulomeným praporcem v HDS?
 Věříte víc jističi nebo pojistce?
 Ako fungujú polovodičové poistky?
 Kolik ampér vydrží trubičková pojistka 8A 250V připojená na 12V?
 Víte o náhradě pojistky tenkým spojem na PCB (/DPS)?
 Kolik by měl seriózní výrobce přepěťových ochran věnovat místa v katalogu svých produktů?
 Podzimní kvíz pro odlehčení - k čemu slouží 3ks pojistek E27?
 Setkali jste se s trubičkovými pojistkami vadnými z výroby?
 Co dělat když nefunguje starý závitový jistič? Nahradit pojistkovou patronou?
 Už jste zažili požár vlivem špatného předjištění na vlastní kůži?
 Jaká platí pravidla pro společné osazení pojistek a plynoměru?
 Kdy musí být ve spotřebiči pojistka a kdy ne?
 Dává se vždycky pojistka do držáku se stejnou velikostí pojistkového spodku?
 Ochrana proti přetížení
 Jak vypočítat trubičkovou pojistku v daném obvodu?
 OEZ roadshow16: Lištové pojistkové přístroje Varius
 Jakým principem se určí největší hodnota pojistky?
 Kde sehnat trubičkové pojistky 5x20mm na 12VDC, popř. jiný typ?
 Jak se označovaly jističe které se šroubovaly do pojistkových spodků?
 Jakou hodnotu by měla mít pojisková vložka E27 aby vypadla při 15V/16A?
 maxGUARD - inovativní elektronická pojistka
 K čemu slouží/sloužily tyto válcové pojistky?
 Řešíte nějakým způsobem nesourodé pojistky v HDS ?
 Z jakého období mohou být tyto pojistky a hlavní vypínač?
 #EH: Víte, jak vznikla pojistka?
 Jak a čím jsme jistili v roce 1970?
 Umíte objasnit charakteristiku vypínací doby jističe a pojistky vůči proudu?
 Soustružníkova pojistka.
 Jak se určí velikost trubičkové pojistky k síťovému transformátoru?
 Jakou rychlost znamená "D" na staré skleněné trubičkové pojistce 5x20?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.