| 
			| 
					
						| Jaroslav Borovec 
  
  Offline 
 
 
  
 
 | 
								|  | «  kdy: 28.07.2022, 10:28 » |  | 
 
 Soustružníkova pojistka.    ... když není vložka, z hrušky dolů ... O tom, že si spotřebitel poradí doma není pochyb, ale improvizace v zaměstnání, to je již soda! Ale v dobách socialistickýc h jistot, když patřilo všechno všem a tedy nikomu, to podle toho také vypadalo ...    Související ...    ... článek k tomuto diskusnímu vláknu zde! Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci? Soustružníkova pojistka. |  
						| 
								|  |  
								|  |  Zaznamenáno | 
 |  |  | 
	|  | 
	|  | 
	|  | 
	|  | 
	|  | 
	| 
			| 
					
						| Jiří Schwarz 
  
  Offline 
 
 
  
 
 | 
								|  | « Odpověď #5 kdy: 28.07.2022, 14:19 » |  | 
 
 "...kdo má pojistky námi předepsané, tomu se při zkratu nic nestane......kdo si tam nastrká hřebíky, vyhoří a začne od píky..."
 
 
 Už jsem opravoval (ale i nasměroval do SD) různou elektroniku, kde se někdo pokoušel opravit to nahrazením pojistky něčím, co vydrží: 5-ka šroub 6-ka šroub ohnutá mince pojistka zabalená do několika vrstev alobalu ... A nepomohlo to, vždy se našla nějaká "nejslabší část"  A když vám hoří trafíčko zalité v plastu, protože je za ním zkrat, to opravíte rychleji než pořádně vyvětráte    |  
						| 
								|  |  
								|  |  Zaznamenáno | 
 
 Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
 |  |  | 
	| 
			| 
					
						| Václav Třetí 
  
  Offline 
 
 
 
 | 
								|  | « Odpověď #6 kdy: 29.07.2022, 05:07 » |  | 
 
 Toto vlákno by se také dalo nazvat "Kutilům zdar!"
 Již jsem to tady kdysi psal, já jsem se setkal s obdobně z mosazi vysoustruženým i autopojistkami - provedení jako bývalo ve Š120. Na celém vozu správně fungovalo pouze zapalování a starter - to bylo dané tím, že tam výrobce pojistky nepoužil, ale instalace byla upravená tak, že zkrat příliš nehrozil. Zbytek nefungoval, protože měl upálené vodiče, a nebo naopak žárovky svítily, i když neměly, kvůli vzájemně propálené izolaci!
 
 Kupodivu vůz neshořel.
 |  
						| 
								|  |  
								|  |  Zaznamenáno | 
 
 Václav 3
 Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.
 
 Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
 |  |  | 
	|  | 
	| 
			| 
					
						| Martin Škopek http://www.skopek.net
 
  
  Offline 
 
 
  
 
   | 
								|  | « Odpověď #8 kdy: 29.07.2022, 09:55 » |  | 
 
 Ono není třeba ani soustružit, stačí zakoupit, viz obrázek    |  
						| 
 Technické výpočty, simulace fyzikálních polí.Energetický specialista dle zákona 406/2000 Sb. (č. osv. 0628).
 Znalec oboru ENERGETIKA a ELEKTROTECHNIK A, odvětví výroba, rozvod a užití energie, hodnocení úspor energie a EKONOMIKA, odvětví ceny a odhady, specializace energií, paliv, nákladů za otop
 |  |  |