Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jakou máte zkušenost s revizním přístrojem DeltaGT Metrel MI3309 BT?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou máte zkušenost s revizním přístrojem DeltaGT Metrel MI3309 BT?  (Přečteno 5136 krát)
Adam Pryšč
*
Offline Offline



« kdy: 17.12.2021, 09:36 »

Máte někdo zkušenost s revizním přístrojem DeltaGT Metrel MI3309 BT ?
Vypadá to jako šikovný přístroj pro revize spotřebičů, ale nechci kupovat zajíce v pytli.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 17.12.2021, 15:34 »

Kolegové s touto značkou pracují, tedy alespoň jsem tu nějaký Metrel zahlédl. O čem máte pochybnosti? Můžete být konkrétnější čemu, co výrobce uvádí, nevěříte?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Bulka
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 18.12.2021, 08:26 »

S přístrojem jsem pracoval cca 6 let, ale bez čtečky a tiskárny. Je lehký, snadno přenosný, na samotné měření celkem jednoduchý. Zakoupil bývalý šéf, důvodem bylo, že je to druhý nejlevnější měřák od Metrelu.

Jako nevýhodu bych uvedl ukládání dat, jelikož nemá plnohodnotnou klávesnici a zadávání údajů pomocí šipek mi přišlo hodně zdlouhavé, software jsem proto ani nezkoušel instalovat.
Praktikovali jsme to tak, že na první akci (zhruba 4000ks) se údaje psali ručně a pak se to přepisovalo na PC do Excel tabulky, která pak vytvořila jednotlivé karty spotřebičů vlastního vzhledu. To byla neskutečná otročina.
Při dalších akcích se to zapisovalo v mobilu nebo tabletu rovnou do tabulky, ale také to zdržovalo, ideální bylo, když se mnou chodil zapisovač, což nebylo vždy.
Pro menší počet ks a tam, kde se vypisují karty ručně, dostačující přístroj, ale pro větší rozsah bych zvolil jiný.
Tím nechci od přístroje nikoho odrazovat, to je pouze můj názor a zkušenost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 18.12.2021, 11:28 »

Pozor, nová norma na spotřebiče vyžaduje přístroje dle jiného souboru, nežli 331610....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 18.12.2021, 12:45 »

Pozor, nová norma na spotřebiče vyžaduje přístroje dle jiného souboru, nežli 331610....
Ale naštěstí se dál může používat i ČSN 33 1600 ed.2 a není tak nutné nic měnit.   tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 18.12.2021, 13:03 »

Ale naštěstí se dál může používat i ČSN 33 1600 ed.2 a není tak nutné nic měnit.   tanecek
Na tuto otázku odpověď neznám.
Bordýlek v normotvorbě již dosáhl stavu paniky, kdy vojsko neví zdali útočí či prchá tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 18.12.2021, 13:50 »

Na tuto otázku odpověď neznám. 
Vzhledem k tomu, že v nové ČSN EN 50699 je uvedeno, že se touto "částečně nahrazují vybrané články ČSN 33 1600 ed.2",  ale nic o tom, že ji měla nahradit a
vzhledem k tomu, že ve Změně 2 k ČSN 33 1600 ed.2 je uvedeno, že obě platí souběžně,
tak si asi každý uživatel může vybrat, po které "koleji" pojede.   Nerozhodný

Bordýlek v normotvorbě již dosáhl stavu paniky, kdy vojsko neví zdali útočí či prchá tanecek
Ale k čemu je tato paralelní platnost dobrá mi jasné není...  Smutek

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Petr Bulka
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 18.12.2021, 20:23 »

Přístroj splňuje požadavky ČSN EN 61557-16 což jsem se sám divil, ale prodejce mi to potvrdil. V bývalé práci se používá pořád.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 18.12.2021, 22:58 »

Vzhledem k tomu, že v nové ČSN EN 50699 je uvedeno, že se touto "částečně nahrazují vybrané články ČSN 33 1600 ed.2",   ale nic o tom, že ji měla nahradit a
vzhledem k tomu, že ve Změně 2 k ČSN 33 1600 ed.2 je uvedeno, že obě platí souběžně,
tak si asi každý uživatel může vybrat, po které "koleji" pojede.   Nerozhodný
Ale k čemu je tato paralelní platnost dobrá mi jasné není...  Smutek


Vzhledem k tomu, že se normotvůrce jaksi nenamáhal určit ony vybrané články, tak platí křížový výklad, a sice, že nová norma nahrazuje starou úplně, ale taktéž že vůbec.
Je velice úsměvné/vlastně smutné, že i tyto zmetky v normalizaci nejsou zdarma třebas i s omluvným dopisem a lahví dobré pálenky k tomu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Bulka
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 18.12.2021, 23:17 »

Nerad bych se dotkl zdejší odborné veřejnosti, ale dotaz zněl poněkud jinak. Tazatel se ptal na zkušenosti s přístrojem a ne na normy, které,  pokud vím, všechny potřebné k revizi/kontrole spotřebičů/nářadí splňuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Adam Pryšč
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 20.12.2021, 06:10 »

Děkuji za tip, jedná se mi hlavně o ČSN 22 1600 ed. 2 Změna Z2. Pro firmu bych chtěl pořídit tenhle měřák na opakované zkoušky spotřebičů které mohou dělat elektrikáři s §6. Libí se mi na něm že je jednoduchý na používání a zvládne to sním kde kdo. Firma má nějakých 6000 ks spotřebičů a podle toho co píšete se zda že jediná nevýhoda je zapisování do sofwaru, ale když se k tomu koupí čtečka tak si myslím že by to mohlo být v pohodě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Bulka
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 20.12.2021, 09:40 »

Myslel jsem zapisováni přímo do přístroje, jak vypadá soft nevím. Čtečku využijete až při  dalších zkouškách. Při prvním zkoušení si budete muset vytvořit štítek a ten až následně načíst. Co si ještě vybavuji, tak nešlo zadat dost informací o spotřebiči (například výrobce, typ, S/N atd.) Zaměstnancům přeji, v případě pořízení, hodně úspěchů v provádění zkoušek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 20.12.2021, 11:32 »

Někteří renomovaní prodejci lepí na přístroje štítky "odpovídá normě XY".....
(Myšleno normám ČSN EN 50699 a ČSN 33 1600,ed.2 a jejímu dodatku)
Měřící přístroje musí odpovídat měření u obou norem-obě jsou a budou v platnosti dále!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 20.12.2021, 11:47 »

Přístroj se mi do ruky dostal, jako výhodu jsem ocenil práci  na aku i když jen některá měření, měření PCH je takové ....no, měření spojitosti jen proudem 200mA je omezující.
Dávám přednost přístrojům řady REVEX i z důvodu měření spojitosti nejen proudem 200mA, ale i 10A což považuji za velkou výhodu. Za další velkou výhodu považuji i jeho SW.
Na štítek není potřeba psát mnoho údajů, stačí ID spotřebiče čárovým kodem a alfanumericky, databáze se dá natáhnout do přístroje a pokud měřený spotřebič v databázi není, lze ho doplnit z přístroje /dost nepraktické/ a nebo naměřená data uložit do paměti přístroje a pak zpracovat v SW v PC.
S REVEXEM lze pracovat pouze s připojeným k síti, ale zase tak omezující to není.

Pokud s jakýmkoliv měřícím přístrojem bude pracovat kdokoliv, tak jak budete kontrolovat správnou funkci přístroje? Nikdy nevíte jak s ním kdo zachází, jestli mu někde neupadne, jestli někdo přizná, že přístroj poškodil...... .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mařík Pavel
Ferda Mravenec, práce všeho druhu ;0)
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 22.12.2021, 07:18 »

Uvedený přístroj vlastním, ale je odložen ad šuplík. A to z několika důvodů, jak zde bylo uvedeno, měření spojitosti proudem 200mA. Program pro práci s přístrojem je v anglickém jazyce, a předávat protokoly v ČR v jiném, než českém jazyce mě přijde nekorektní. Dle info od dovozce, program se počešťovat nebude, málo prodaných licencí. Řešil jsem to více jak před rokem, aktuální stav neznám. Další věc byla s tiskem štítků, podporované tiskárny jsou jen thermotisk, a takto potištěný štítek do další revize většinou nevydrží. A na štítku je vyhovující značeno jako PASS.
Na druhou stranu má i své výhody, váha, menu přístroje v češtině, možnost některých měření z baterie přístroje. Za mě zatím zůstávám u strašího modelu výrobce s označením AlphaPat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #15 kdy: 22.12.2021, 08:33 »

Citace
Ale k čemu je tato paralelní platnost dobrá mi jasné není...  

Zkráceně....
Podle jedné normy může kontroly, revize dělat pouze RTE...(min E4)
U druhé normy toto smí dělat  i jen elektrikář od paragrafu 6 výšše....(Ušetření za revize?)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Mohu s PU 180, 430, 184 a REVEXem 51 provádět revize instalací a sítí ?
 Je univerzálny merak UNIMER 09 rovnocennou náhradou napr.Eurotestu 61557?
 Jaký pořídit měřák - Metrel nebo Ryoritsu?
 Jaký měřák by jste volili pro měření přesné Zs?
 Jak se vám líbí nový multitester C.A 6116?
 Kde zakoupit měřící elektrodu na měření elektrostaticky vodivých podlah?
 Je PU 184 delta vhodný k revizím spotřebičů s pulzními zdroji?
 Má niekto skúsenost s mer.prístrojom Multiservicer xa 3321?
 Jaké měřící přístroje musím doložit abych dostal oprávnění od ITI?
 Už jste někdo rozebíral kleště od Eurotestu?
 Umí instaltest 61557 měřit zemní odpory?
 Aké revízne merania pokryje dobrý multimeter?
 Pomôzete pri rozhodnutí ohladom kúpy revízneho prístroja?
 Poradíte, kde prodat nový, nepoužitý revizní přístroj?
 Který přístroj vyvbrat pro revizi spotřebičů, PU 184 delta nebo tester KEW 6202?
 Nemáte někdo návod (i v angličtině) ke starému přístroji METREL Easytest MA 2085?
 Jak odhalit kradený/podezřelý revizní přístroj?
 Pořídili by jste si pro provádění revizí přístroj UNIMER 09 nebo jíný?
 Jaký přístroj byste vybrali začínajícímu reviznímu technikovi?
 Jaký přístroj použít pro revize fotovoltaických celků?
 Lze měřit oficiálně odpor uzemnění instaltestem 61557? ?
 Co zvolit jiného pro 33 1600, než REVEX Plus?
 Jaký potřebuji přístroj pro oprávnění pro montáže, opravy a zkoušky VTZ?
 Jak se vám pracuje s přístrojem značky Sonel?
 Kde pořídit nejvýhodněji přístroje METREL a REVEX?
 Aktuální český katalog CHAUVIN ARNOUX 2014
 CHAUVIN ARNOUX: Marine Forafo ve studiu Elektrika.tv
 Aky revizny pristroj vybrat Megger 1835 alebo Metrel EUROTEST AT MI3101?
 Víte už o novém katalogu CHAUVIN ARNOUX: Katalog Metrix 2014?
 Na jakém principu funguje třífázový adaptér?
 SOLID: Katalog měřicích přístrojů FLUKE
 Umíte nastavit bluetooth s Megger MFT1835?
 Je možné k aktuální revizi použít přístroje Qu 130, DigiOHM 20L či Fitest 45?
 Co je to metrologický řád?
 Doporučíte měřící přístroj HYELEC MS5910 k měření impedanci poruchové smyčky?
 Má přístroj Mini 02 za ty peníze nevýhody proti Zerotest 46?
 Stačí pro TIČR vypůjčené měřicí přístroje nebo musím mít vlastní?
 Jaký měřící přístroj pro revizní technika??
 Poradíte levnější alternativu měřícího přístroje něco jako PU184 DELTA?
 Ktorý združený revízny prístroj by ste si kúpili ?
 Vyměnili byste stávající měřák za nový Fluke 1664FC který zrychlí měření?
 Nevíte kde si půjčit měřák na revize?
 Je lepsi Eurotest MI3102 BT alebo Benning IT 120 B?
 Máte zkušenosti s měřícím přístrojem UT513A?
 Jaký revizní přístroj byste doporučili pro měření v síti TN 690/400 V?
 Lze ještě používat k revizím Revex 51?
 Doporučíte mi datalogger pro 400/230V a 24V?
 Katalog rozvaděčových měřicích přístrojů METRA
 GSC60 multifunkční přístroj pro revize instalací
 Je možné zakoupit náhradní adaptér ke zkoušečce BA 2100-Delta?
 Čím byste nahradili měřicí přístroj Megger MFT 1845+?
 Který revizní přístroj zvolit Metrel MI 3102 BT nebo Fluke 1663?
 Nač z produktů FLUKE ze své praxe ne/dáte dopustit?
 Poraďte multifunkční revizní přístroj s SW?
 Je Beha-Amprobe součástí tvé výbavy?
 Jakou přidanou hodnotu vnímáte u dnešní Metry Blansko?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 22 dotazů.