Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jaká mohu použít svítidla v koupelně?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaká mohu použít svítidla v koupelně?  (Přečteno 3309 krát)
Jan_1
« kdy: 04.03.2007, 11:37 »

,chtěl bych se zeptat na instalaci koupelnového osvětlení (bodovky) Chci si upravit koupelnu na stropě bodovkami.Přív od mám přes proudový chránič,ale nevím,jestli mohu použít žárovky na 230VAC nebo musím dát trafo....Trafo bych musel umístit do "meziprostoru" a tudíž při poruše nedostupné (samozřejmě po rozříznutí sádrokartonu dostupné...) a taky jsem slyšel,že žárovky na malé napětí dřív odcházejí....

Děkuji za odpověď
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 04.03.2007, 19:06 »

Podívejte se třeba sem : http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,4294.0.html,  
případně použijte tlačítko Vyhledávání a heslo třeba "koupelna".
Tam toho ohledně vašeho dotazu je....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 05.03.2007, 10:04 »

Kdo jste koukal v neděli v podvečer na Novu, na Rady ptáka luskutáka?
Jestli jsem dobře slyšel, nějaká paní tam tvrdila, že světla v koupelně musí mít ochranu minimálně IP43.
To by mě zajímalo kde to vyčetla. Jednak vůbec nehovořila o tom kde bude světlo umístěné a měl jsem dojem, že v koupelnách dost velkou část prostoru, kam se světla dávají, spadá do zony 2 a tam by snad mělo být IPX4.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 05.03.2007, 12:30 »

Náhodou jsem zrovna tu pasáž viděl a taky jsem se nad ní pozastavil. Ale je to jen nějaká paní z TV Nova, jejíž informace (TV NOVA, ne té paní) vždy ředím 1:10, a ani to někdy nestačí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 05.03.2007, 19:22 »

To Večeřa + Schwarz :

Jestli jsem to dobře pochopil, tak v souvislosti s IP hovořila o světlech u umyvadla, resp. v galerce.
Ale všimli jste si také vypinače a zásuvky u umyvadla?
Jestli ta dáma neměří 2,5m (oba přístroje měla zhruba va výšce pasu),  tak si dovolím tvrdit, že oboje bylo jasně umístěno v umývacím prostoru. palec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.026 sekund, 22 dotazů.