Co si myslíte o záměru zakázat klasické žárovky?

<< < (3/16) > >>

Martin Novák:
Vi nekdo o rozumne alternative mezi usporkami co se tyce stmivani?

Umi si nekdo predstavit usporky treba venku na osvetleni prijezdove cesty nekdy v lednu kdy je kolem -10°C ?

Co tak asi udela spojeni usporka + PIR ?

Jan Šlosárek:
Vzal také někdo v úvahu otázku bezpečnosti při osvětlení provozoven kde jsou točivé stroje? (stroboskopický efekt)
Myslím si,že problém žárovky ano,žárovky ne není ten hlavní problém energetiky u nás.
To Hájek: A proč je Honzo u nás hlavní část výroby el.energie stále ještě z pevných paliv?  :D

Jaroslav Ferst:
Řekl bych, že zase bylo doporučení z Bruselu u nás opět někým prezentováno jako zákon. Abychom si, nedej, Přírodo, nerozhněvali mocné tam někde...
Ostatně jako v případě řady podobných technických záležitostí, které u nás skončily obratem zakotvené v příslušných předpisech, zatím, co v jiných státech EU se hledala a našla řešení, jak dosud jinak vyhovující zařízení nechat v maximálně původní podobě nechat sloužit dál, nanejvýše pod podmínkou doplnění o nějaký ten bezpečnostní prvek.
Žárovku samozřejmě příliš vylepšit nelze, ale dám za pravdu kolegům, co se k tomu vyjádřili dříve - ona rozhodně není tím hlavním ekologickým problémem a v určitých aplikacích bude ještě nějaký ten rok nenahraditelná . A výroba a likvidace žárovek? Zvládnutá za levno a bez výraznějšího nebezpečí pro životní prostředí.
Takové klimatizační jednotky v bytech či autech na rozdíl od žárovky jsou v provozu právě za plného slunečního svitu. Ve většině domácností jako by svítila jedna čtyřicítka žárovka ve dne v noci, ale je to spotřeba přijímačů dálkového ovládání elektroniky, které zůstávají pod napětím, jak je rok dlouhý. Kvůli ztrátě přípojů z důvodu úsporných opatření v hromadné dopravě popojíždíme auty přískoky v zácpách, abychom se vůbec někam dostali, atd, atd..
Možná mne nenapadly ty nejvhodnější příklady, kterými by se mohlo začít dřív, než dojde na žárovku, omlouvám se, je jich totiž tolik, že je tu neprodiskutuje me a navíc na toto fórum jich většina zrovna nepatří.
Ale český úředník dokáže nemožné...

Jiří Schwarz:
Jsem pro podporu šetření, ale asi bych začal tam, kde je odběr elektrické energie nejzbytečnější!
Podívejte se na nějaké město, to je světla, hlavně nákupní centra, autosalony,...
Nová televize odebírá v režimu StandBy 2 nebo 3W, starší 10-15W, někdy i více, jen proto, abych nemusel udělat 3 kroky, abych ji mohl zapnout na dálku.
Digitální satelity - kdo změří spotřebu jiných značek? Philips DSX6010 bere ve StandBy kolem 15W pokud má udělanou úpravu pro LNB off, jinak se spotřeba blíží 20W i když na něm svítí jen hodiny!
A jsou další a další spotřebiče, které se něco odebírají i když je nepoužíváme.
Já bych byl zastáncem toho začít maximálně omezovat zbytečné odběry!
Kolik ušetřím energie, když žárovku, která svítí kolem 5 hodin denně nahradím úspornou žárovkou s odběrem o 60W menším? Asi tolik, kolik mi odebere satelit za těch 20 hodin, po které na něj nekoukám?
Nebo jiný zvláštní odběr:
Kolik energie mi odebere takový ohřívaný chodník nebo parkoviště (nemocnice Domažlice)? Kolik mi odebere takový ohřev vyhýbek a nástupiště ve stanici? Co to stojí? Nezaplatil bych podobnou sumu za zaměstnance, který to podle potřeby zamete?

Občas mám dojem, že SVĚT SE ZBLÁZNIL!

Josef Dolejšek:
Georgis Fasulis, 27.02.2007, 11:22
... jde o to, jak se lidstvo popasuje s emisemi a tím i globálním oteplováním země, kterému nevěří na světě snad už jen jeden jediný člověk a tím je náš prezident.

Ani já nevěřím teorii globálního oteplování planety, a to přesto, že :
1. nejsem příslušníkem fanklubu V.K.
2. u nás doma používáme kompaktní zářivky
3. u nás doma nenecháváme přes noc spotřebiče ve STAND-BY režimu
4. denně se do práce dopravuji vlakem + tramvají

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana