Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je revizák automaticky aj obyčajný elektrikár?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je revizák automaticky aj obyčajný elektrikár?  (Přečteno 13580 krát)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #18 kdy: 21.08.2020, 16:26 »

Myslím, že kopete do umírajícího slona.

ON, ten umírající slon už umírá desítky let ale stále žije!! tanecek
Přežije i nás!! Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 21.08.2020, 17:12 »

To: Lovacký

Platím vzdy iba raz. platí sa za pocet osob, nie pocet osvedceni.

Ale, opat som si precital slovensky zakon o BOZP a nasiel som tam jednu zavaznu vec, na ktoru si vyziadam stanovisko od Narodneho inspektoratu prace.
Ak som dobre pochopil znenie zakona, Aktualizacnu pripravu nemusia elektrikari a RTEZ  absolvovat vobec a osvedcenie mi bude platit naveky.

Takze sa s doverou obratim na IP a potom dam vediet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #20 kdy: 21.08.2020, 17:26 »

Mě, tedy krom slovenských předpisů, ještě není jasná jedna věc. Marně pátrám po definici obyčejného elektrikáře.  Mrknutí  TO je jako kdo?

ON, ten umírající slon už umírá desítky let ale stále žije!! tanecek
Přežije i nás!! Pláč

Tak o tom nejsem vůbec přesvědčený, naopak. Dávám tomu rok, maximálně dva (slovy klasika Smích  )  Myslím že více by mohl řící Milan Hudec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #21 kdy: 21.08.2020, 18:55 »

Mě, tedy krom slovenských předpisů, ještě není jasná jedna věc. Marně pátrám po definici obyčejného elektrikáře.  Mrknutí  TO je jako kdo?

Tak o tom nejsem vůbec přesvědčený, naopak. Dávám tomu rok, maximálně dva (slovy klasika Smích  )  Myslím že více by mohl řící Milan Hudec

Naopak, co mám známé dost vysoko postavené v rámci ČR, bude trvat cesta ještě dlouho k nové vyhlášce!
Potom si to řekneme, kdo měl pravdu? Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #22 kdy: 21.08.2020, 20:44 »

ON, ten umírající slon už umírá desítky let ale stále žije!! tanecek
Přežije i nás!! Pláč

Nevím, kolik je vám, ale předpokládám, že mě nepřežije: https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=535
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 21.08.2020, 21:55 »


Ak som dobre pochopil znenie zakona, Aktualizacnu pripravu nemusia elektrikari a RTEZ  absolvovat vobec a osvedcenie mi bude platit naveky.

Takze sa s doverou obratim na IP a potom dam vediet.
Tipujem že myslíte na §16 a odsek 8 ) ktorý odkazuje na odsek 1 písm. b, a v ňom na prílohu č.1a, a tam na písmena qs kde revizák nie je...

Ono podľa odseku 1, písm. b to tak vyzerá že revizáci a elektrikári sú mimo, ale pozor, ten odsek sa týka len pojmu "doklad"
Ďalšie dva pojmy sú "preukaz" a "osvedčenie",  tie sú v §16 odsek 1 pod písmenom a,  no a tam si už podľa bodov 1. a 2. v prílohe č. 1a nájdete aj elektrikára a revizáka pod písmenami l) a m)

Ale šak skúste, ja píšem len svoj pohľad...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 22.08.2020, 14:26 »

Mě, tedy krom slovenských předpisů, ještě není jasná jedna věc. Marně pátrám po definici obyčejného elektrikáře.  TO je jako kdo?

Možná, z určitého úhlu pohledu, je elektrikář především kvalifikovaný podle podle znění vyhlášky 50 a nakonec i podle ČSN EN 50110.
Pokud tu kvalifikaci nemá, můžeme jej zařadit mezi obyčejného elektrikáře, který sice zná zákon pana Ohma, ale nikdo neověřil jeho praxi i schopnosti pro určitou pracovní činnost.

Co s takovým "obyčejným" elektrikářem, který nemá žáden z §§ V50/78.
Přitom ale může svoji dovednosti předčít mnohé kvalifikované elektrikáře s osvědčujícím
papírem. Návrh nového zákona na to pamatuje. Pokud se to tam dostane, bude zase o čem diskutovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #25 kdy: 22.08.2020, 16:28 »

Poněkud hloupá otázka.
Nedovedu si představit revizního technika bez předchozí montážní praxe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 22.08.2020, 16:59 »

To: Franěk:
Pojem "obyčajný elektrikár" používam v na označenie človeka, ktorý má elektrotechnic ké vzdelanie, platné osvedčenie a minimálne ambície vzdelávať sa pre svoj odborný rast.

Existujú aj šikovní a vzdelávajúci sa elektrikári, ale tých ubúda.

Revízny technik je človek s elektrotechnic kým vzdelaním, ktorý chcel odborne rásť. Avšak je na ňom, či v tom aj pokračuje.


To: Lovacký

Áno, narážam na par. 16 slovenského zákona o BOZP, kde sa povinnosť absolvovať Aktualizačnú prípravu vzťahuje na činnosti podľa odseku 1b. Ale osvedčenie pre elektrikárov a RTEZ je vydané podľa odseku 1a.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 22.08.2020, 18:38 »

Poněkud hloupá otázka.
Nedovedu si představit revizního technika bez předchozí montážní praxe.

Stejně tak projektant bez praxe je skoro k ničemu. Že zná všechny paragrafy a vyhlášky, ale nikdy nebyl na stavbě, z něj nedělá dobrýho projektanta. A že takovejch projektantů je...

Čest všem vyjímkám.

Taky jsem poslední době čuchnul k projektování, ale jen drobnosti, domky a byty. A sem tam nějakej rozvaděč pro automatizaci.. .

PS: To mě přípomíná, že jsem ti chtěl Pavle volat, kvůli drobné konzultaci. V pondělěí se ozvu, jestli nezapomenu.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Robert_Palm
dobrý projekt má budoucnost
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #28 kdy: 22.08.2020, 20:44 »

Za mne určitě ano, po 25 letech projektování a vyhoření jsem na druhé straně barikády, stal ze mne elektromontér se vším všudy, moc mne to baví a jsem rozhodnut se věnoval montování do důchodu, jinak zkušenosti s projektováním se velmi hodí, výkres vidím naprosto jiným pohledem, kladu si otázky v jiném levelu, čtu mezi řádky, navíc občas rozpočtuji, což mne také baví, je to takové 4 v 1, konečně jsem v pohodě - robert
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

projektant elektrických zařízení, AI TZS, člen ČENES,
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 23.08.2020, 04:59 »


Áno, narážam na par. 16 slovenského zákona o BOZP, kde sa povinnosť absolvovať Aktualizačnú prípravu vzťahuje na činnosti podľa odseku 1b. Ale osvedčenie pre elektrikárov a RTEZ je vydané podľa odseku 1a.
Pozrite sa kus pozornejšie na odsek ( 8 )
Tam sú za sebou napísané tri celkom rozdielne a celkom samostatné pojmy pre ktoré platí povinnosť absolvovať AOP (sú aj rovno v názve paragrafu 16)

- preukaz
- osvedčenie
a
- doklad podľa 1b

Ono je to v tej ( 8 ) na začiatku kus čudne popísané...asi sa vám tie tri pojmy podvedome zlievajú do toho jedného v 1b, no a potom to môže na prvý letmý pohľad vyzerať tak, že sa robí len to čo je v 1b.... ale to jediné načo sa nerobí AOP je uvedené len v bode 1c  Úsměv

Ale keď sa vám to nezdá, tak isto radšej napíšte na IP, bude to lepšie jak keby vám mali zbytočne prepadnúť papiere
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 23.08.2020, 05:48 »

Nedovedu si představit revizního technika bez předchozí montážní praxe.
Jak podmienka na získanie osvedčenia je to jak píšete.. i keď tú otázku som myslel kus inakšie, a to vo vzťahu k výkladu našich paragrafov....
 
Ale si zas viem predstaviť, že potom pri samotnej revízii si už revizák z celej tej montážnej praxe vystačí tak akurát s montážou krytu na rozvádzači... a daktorí si ešte aj nato zoberú obyčajných elektrikárov Úsměv

Marně pátrám po definici obyčejného elektrikáře.  Mrknutí  TO je jako kdo?

Ani nevypátrate Úsměv,  to je len slang, ale myslel som na našu 21ku ktorá je bez riadiacej činnosti
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #31 kdy: 23.08.2020, 09:16 »

Za mne určitě ano, po 25 letech projektování a vyhoření jsem na druhé straně barikády, stal ze mne elektromontér se vším všudy, moc mne to baví a jsem rozhodnut se věnoval montování do důchodu, jinak zkušenosti s projektováním se velmi hodí, výkres vidím naprosto jiným pohledem, kladu si otázky v jiném levelu, čtu mezi řádky, navíc občas rozpočtuji, což mne také baví, je to takové 4 v 1, konečně jsem v pohodě - robert

Roberte, tak já to měl přesně naopak. Nejprve jsem spoustu let tvrdě makal na stavbách a v průmyslových provozech a pak jsem se díky použitému tělu uchýlil do kanceláře. A rovněž mě to moc baví. A pokud hlava a celkové zdraví dovolí, budu si tím přivydělávat třeba i v důchodovém věku. Práce je pro mě koníčkem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #32 kdy: 23.08.2020, 09:23 »

Svou otázku ohledně "obyčejného elektrikáře",  jsem položil záměrně. Vzhledem k tomu co každý elektrikář musí znát a že nikdy nemůže umět a znát vše ze svého oboru, maximálně hodně z nějakého zaměření, považuji elektrikáře bez ohledu na aktuálně platný paragraf vyhl.50, za neobyčejné řemeslníky.

Nicméně tento popis :
To: Franěk:
Pojem "obyčajný elektrikár" používam v na označenie človeka, ktorý má elektrotechnic ké vzdelanie, platné osvedčenie a minimálne ambície vzdelávať sa pre svoj odborný rast.

Mě přijde velmi trefný a asi se s ním plně stotožňuji  Úsměv

Nevím jak ve SK (Slovenském Království  Mrknutí ) ale u nás dle aktuálně platných předpisů, není  RT bez par.6, nebo vyššího, zpravidla par.8. Navíc už jak psali kolegové, nedává to ani žádnou logiku. Měření s revizním přístrojem je vlastně činností pod napětím a pro splnění jednotlivých úkonů a možnosti provedení některých měření, musíte odstraňovat i kryty el. zařízení, nebo výrobků (rozvaděč a pod). Už jsem zažil i debaty nad tímto tématem, proč musí RT po náročném ověřování znalostí ještě navíc projít školením vyhl.50, aby mohl vykonávat svoji činnost a to i přesto, že prodloužení paragerfů z vyhl. je pak spíš jen formalitou. Prozatím tomu tak je a uvidíme co nám na to řekne "střešní zákon o VTZ" který nyní prochází legislativou a následné nová vyhláška.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 23.08.2020, 11:04 »

To: Lovacký

Vzdávam sa, máte pravdu. Osvedčenia mi neprepadnú, aktualizoval som ich pred dvoma mesiacmi. Dve za jednu cenu.

V poslednej dobe mi Inšpektorát práce pije krv tupým vyžadovaním Prehlásenia o zodpovednosti v zmysle 33 2000-6. Bez znalosti súvislostí. Už sú ako stavebný úrad - tupo odškrtávajú kolonky na papieri "má dať/dal".
Tak som ich chcel podpichnúť, že sa im podarilo niečo sprasiť. Nevyšlo mi to.


To: Franěk

Vyhláška Slovenského Kráľovstva o VTZ používa vzostupný systěm kvalifikácií - vyšší paragraf v sebe automaticky obsahuje aj rozsah toho nižšieho. Je to jednoduchšie a prehľadnejšie. Výnimka je par. 24 RTEZ, ale iba vtedy, keď si naďalej aktualizuje svoje posledné osvedčenie s par. 23.
To z dôvodu, že osvedčenie RTEZ je vydané Inšpektorátom práce bez odobratia a nahradenia predchádzajúce ho.

Pre projektantov elektro je právne vákuum, ktoré si spôsobili sami. V minulosti boli rovnocenní revíznym technikom, ale nechcelo sa im učiť a chodiť na pravidelné preskúšavanie. Tak si cez komoru vymohli vypustenie svojho paragrafu z vyhlášky. To ale spôsobilo, že vlastne neexistujú a ich živnosť je voľná. Iba pre stavebné konanie a domy nad 300 m2 musia mať razítko komory. Projektovanie strojných zariadení môže robiť ktokoľvek.

Takže - dokonalosť sa nekoná, ale aspoň nechodíme na preskúšanie. Iba na školenia.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 25.08.2020, 09:57 »


V poslednej dobe mi Inšpektorát práce pije krv
Kus i nám že napr. nechápeme prečo  je v §22 napísaný práve výraz "samostatný" elektrotechnik, keď samostatne môže robiť aj ten z §21...
A to s tými vyhláseniami o zodpovednosti je jak píšete, a bude to ešte zaujímavé... ja teraz špekulujem jak ten ich "návod" využiť vo svoj prospech vo východiskových revíziách cez dajaký odkaz na stanovisko IP
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #35 kdy: 25.08.2020, 11:54 »

Pro úplnost přikládám návrh novelizace vyhlášky 50/76, který je právě ve sněmovně.

* t0535g0.doc (119 KB - staženo 103 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Mám s §6 kvalifikaci k revizi vysoušečů zdiva?
 Jaká kvalifikace je potřeba pro výměnu baterie v UPS?
 Kde je možné někde zjistit jakou má elektrikář kvalifikaci v elektrotechnice?
 Musím splňovat pro ŽL pro výrobu slaboproudých zařízení nějaký § vyhlášky 50/78?
 Jakou potřebuji kvalifikaci pro provádění kontrol (revizí) dle ČSN EN 60974-4?
 Kdo bude opravovat hybridni auta? Budou muset mit servismani vyhlasku 50?
 Opravdu nepotřebuji kvalifikaci pro výrobu zařízení pro malé napětí?
 Jsou i nějaké kurzy pro projektování el.instalací ?
 Byl tam opravdu elektrikář?
 Kdo nese odpovědnost za elektroinstalaci?
 Jakou minimální kvalifikaci má mít obsluha vn zkušebního přístroje?
 Je obor Informační technologie (kód 18-20-M/01) pro získání §8 vyhlášky 50?
 Jaké znalosti by měl mít elektromontér?
 Opravdu mohou fasádníci zapojovat elektroinstalaci bez kvalifikace?
 Může mít zaměstnavatel problémy pokud jeho zaměstnanec lhal o své kvalifikaci?
 Môže zamestnavateľ bez osvedčenia zamestavať ľudí s osvedčením?
 Odborná způsobilost v elektrotechnice
 Bude možné brzy získat el.technickou kvalifikaci bez vzdělání?
 Je možné využít projektanta s razítkem na Slovensku u nás v ČR?
 Jaké minimální vzdělání musí mít žadatel o zkoušky RT E2/A v České republice ?
 Co musí splňovat osoba nebo firma abych u ní mohl vykonávat praxi?
 Může provést výměnu svítidla v prostředí s nebezpečím výbuchu pracovník s §6?
 Musí mít servisní technik plynových kotlů §6 vyhl. 50?
 Jakou kvalifikaci musí servisní technik PC pro Živnostenský úřad?
 Jak má uživatel poznat zda mu odpovídá opravdu odborník?
 Kdo zajištuje odbornou způsobilost soudních znalců a jaké jsou požadavky?
 Jak poradíte laikovi ve výběru toho správného, nejsprávnějšího odborníka?
 Kdo je to ten správný, nejsprávnější odborník?
 Dáte tip na elektrotechnické učiliště, které dnes generuje nadějné elektrikáře?
 Je potřeba mít §8 pro připojení EZS na zrevidovaný přívod?
 Jak na obnovení kvalifikace po 17 letech v jiném oboru?
 NP8# Přesahy budou nutné, elektrika zasahuje do všech VTZ, říká Radek Roušar
 Je podle tebe elektrikář řemeslník nebo není?
 Jaka jsou pravidla uznavani kvalifikace elektrikare mezi Ceskem a Slovenskem?
 Proč chce Hájek střílet po starých občanech?
 Kterých 10 profesí v elektrotechnice nominuješ jako ty hlavní?
 Co tě zajímá na profesi tvých kolegů?
 Mohu provádět s !6 revize serverů na DPP?
 Jak probíhá odborná způsobilost k činnostem na el. zařízení u Armády?
 Kdo smí obsluhovat elektronový mikroskop?
 Co očekává zaměstnavatel od nového, vyučeného elektroinstalatéra?
 ELEKTRONAUTi, na které otázky musí elektrikář vždy odpovědět správně?
 PS250#3: Co se s příchodem prováděcího předpisu zákona 250/21 vše změní?
 Jaké je potřeba oprávnění a kvalifikace na sestavování a prodej počítačů?
 Jakou kvalifikaci podle NV 194/2022 musí mít vývojář jednúčelových zařízení ?
 Ako sa stat elektrikárom?
 Co by měl elektrotechnik všechno znát?
 Jakou máš představu o přednášejících?
 Kolik řemesel musí dnešní elektrikář skutečně ovládat?
 Co bylo předtím než přišla vyhláška padesát?
 SOLID 63: Petr Létal o dnešní způsobilosti a souvisejících dokladech
 Jaké jsou možnosti získání vzdělání pro §6 nv 197/22sb?
 Je možné provádět elektropráce jako občasný výdělek?
 Jak má spotřebitel poznat, že si najal atrapu místo elektrikáře?
 TIP Na Přípravný kurz E2/A!
 Odborné konference a školení 2024 na Slovensku
 Co je dobré vědět o možnostech kvalifikace v elektrotechnice?
 Jak se orientovat v nových elektrotechnických kvalifikacích?
 KVALIFIKACE #5: O úplné profesní kvalifikaci

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.075 sekund, 23 dotazů.