Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Mohu použít podlahový termostat jako prostorový?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu použít podlahový termostat jako prostorový?  (Přečteno 8891 krát)
Daniel Kohout
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 18.05.2020, 06:29 »

Mám v domě podlahové vytápění (tč,  vzduch,voda) a pár pokojů chci regulovat samostatně pomocí termostatu umístěného vedle vypínače.
Topenář mi doporučil Schneider Unica termostat pro podlahové vytápění polar MGU3.503.18, ale když přišel, zjistil jsem, že má u sebe kabel s čidlem do podlahy.

Už jsou hotové omítky a podlahy, takže zasekání už nepřipadá v úvahu. Nejde mi o naprosto přesnou regulaci, jen aby to fungovalo. Mohu čidlo smotat do krabičky pod termostat a bude to ok?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Údržbář
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 18.05.2020, 12:16 »

A chcete regulovat teplotu v místnosti, nebo ve zdi?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 18.05.2020, 21:36 »

Takto, fungovat to bude. Jen bude vetsi hystereze, protoze kdyz to teplotni cidlo zavrete do krabicky pod vypinac, tak bude pomaleji reagovat ne zmenu teploty. Nevim jestli na tom termostatu lze nejak mechanicky nastavit hysterezi, pripadne rozzsah (na pristrojich od ABB pro termostaty toto lze).
Takze to bude fungovat, ale nebude to zadna hitparada.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 18.05.2020, 21:51 »

Takto, fungovat to bude. ...
Já bych skoro řekl, že to spíš nebude než bude fungovat. Za termostatem v krabici bude bůh ví jaká teplota, ovlivněná teplotou samotného termostatu, a na teplotu prostoru to reagovat nebude (skoro) vůbec. Nešlo by aspoň dát vedle toho termostatu krabici s nějakým perforovaným krytem?
Stejně bych doporučil použití nějakého prostorového termostatu.
Přetápění podlahy eliminujete nastavením teploty vody.
Počítejte také s velkou setrvačností podlahy (v řádu hodin).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 18.05.2020, 22:07 »

  Tazatel má teplovodní podlahové topení a chce ho regulovat termostatem pro elektrické podlahové topení?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 18.05.2020, 22:21 »

  Tazatel má teplovodní podlahové topení a chce ho regulovat termostatem pro elektrické podlahové topení?
Bohužel ano.
Topenář mi doporučil ...
Naučil jsem se topenářům nic nevěřit. Mám s nimi velmi negativní zkušenosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 18.05.2020, 22:44 »

Je mnoho termostatů, které regulují teplotu dle prostoru a mají vstup na čidlo podlahového topení. Má to své opodstatnění a logiku. Pomohlo by zveřejnění konkrétního typu termostatu a bylo by hned jasno.
Pokud by to byl prostorový termostat s podlahovým čidlem, stačilo by jen vypnout funkci podlahového čidla a využít prosté řízení dle teploty prostoru. Bohužel to má i své velké nevýhody. Například to, že když začne do místnosti svítit slunce, termostat podlahu vypne a ta vystydne. Po západu slunce se ochladí a termostat sepne topení. To bohužel začne topit až za pár hodin, díky velké setrvačnosti podlahového topení. Použité čidlo podlahy, udržovalo vodu v podlaze na určité úrovni a to pomáhá k tomu aby podlaha úplně nevystydla a reagovala na potřebu topit mnohem pružněji, což je mnohem komfortnější. Vy díky tomu že se vám nechce sekat a napravit ignorantskou práci bez projektu jen tratit a přijdete tak o komfortní řízení teploty, tedy teplotu v prostoru bez větších výkyvů.  

Myšlenka na řízení teploty prostoru čidlem uzavřeným v instalační krabici, navíc určeném k jinému použití, je úplně zcestná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 18.05.2020, 22:46 »

Honzo,
MGU3.503.18
Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 19.05.2020, 00:20 »

 Tazatel má teplovodní podlahové topení a chce ho regulovat termostatem pro elektrické podlahové topení?
Je tomu tak.
Podle mne to, s výhradou nikoli optimálního způsobu regulace vodního podlahového topení, v zásadě fungovat bude. Jsem přesvědčen, že to je celkem obyčejný prostorový termostat a to podlahové čidlo je tam jen jako ochrana proti nadměrnému ohřátí podlahy - ze zdravotních důvodů se doporučuje něco jako max. 30 ºC (obytné prostory 29, koupelna 35). Když to smotá do krabice za termostat, tak tuto ochrannou funkci vyřadí, ale regulovat prostorovou teplotu to bude.

Dovedu si představit adaptivní PID regulátor, který si osahá dynamiku soustavy a řídí teplotu podlahy tak, aby optimálním způsobem dosáhl požadované prostorové teploty a pak ji udržoval, ale tenhle kousek nebude ten případ.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 19.05.2020, 05:16 »

Mám v domě podlahové vytápění (TČ, vzduch,voda) a pár pokojů chci regulovat samostatně pomocí termostatu umístěného vedle vypínače.
Topenář mi doporučil Schneider Unica termostat pro podlahové vytápění polar MGU3.503.18, ale když přišel, zjistil jsem, že má u sebe kabel s čidlem do podlahy.

Už jsou hotové omítky a podlahy, takže zasekání už nepřipadá v úvahu.  Mohu čidlo smotat do krabičky pod termostat a bude to ok?

  Tazatel má teplovodní podlahové topení a chce ho regulovat termostatem pro elektrické podlahové topení?
Je tomu tak.
Podle mne to, s výhradou nikoli optimálního způsobu regulace vodního podlahového topení, v zásadě fungovat bude. Jsem přesvědčen, že to je celkem obyčejný prostorový termostat a to podlahové čidlo je tam jen jako ochrana proti nadměrnému ohřátí podlahy. Když to smotá do krabice za termostat, tak tuto ochrannou funkci vyřadí, ale regulovat prostorovou teplotu to bude.

Termostat je dle popisu výrobce určen přímo k regulaci teploty podlahy, regulační rozsah je 5 až 45°C, takže se smotaným čidlem v krabici pod termostatem ve zdi bude velmi špatně reagovat na teplotu v místnosti, na teplotu podlahy vůbec ne. Z popisu výrobce jsem nezjistil, zda je také měřena teplota v místnosti čidlem umístěným přímo v termostatu, vypadá to že nikoliv.

Tazatel chce regulovat teplotu v několika pokojích samostatně termostatem umístěným vedle vypínače - v každém z nich samostatným termostatem?

Termostat je vybaven spínacím prvkem pro proud 10A, asi relé. Co tedy bude relé ovládat? Jak je celý systém připraven pro takovou regulaci, když nebylo počítáno ani s podlahovým čidlem? Připojit takový termostat k celé topné jednotce nebude problém, pokud jsou k dispozici dva vodiče mezi místem pro termostat a řídící jednotkou TČ, to ovšem bude ovládat celý systém. Termostat bez možnosti osazení čidla do podlahy by bylo třeba nahradit prostorovým.

Zajistit regulaci části vodního systému topení nebude už tak jednoduché. Tazatel by měl dodat detailní informace o celém systému topení, aby bylo o čem reálně uvažovat, dohady jsou na nic.

Pokud nechcete zasahovat do hotových omítek a podlah, tak se na to vykašlete, počkejte pár let (tak 10 až 20),  a až vás nekomfortní topení přestane bavit, tak si nechte udělat pořádný projekt a topení předělejte.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 19.05.2020, 07:40 »

... takže se smotaným čidlem v krabici pod termostatem ve zdi bude velmi špatně reagovat na teplotu v místnosti, ...
Teorie regulačních obvodů není úplně jednoduchá problematika a stabilita regulačního obvodu je velká věda.

Zjednodušeně vyjádřeno:
Pokud je termostat určen do jiného prostředí a bude nevhodně použit, je velká pravděpodobnos t, že se bude ohřívat pomaleji a teplota překročí požadovanou hodnotu než termostat stačí zareagovat a naopak bude docházet k většímu prochladnutí než to termostat opět zapne. Takže bych tam čekal, že to bude nějak fungovat, ale bude tam výrazně větší hystereze a ten stav, co popisuji, se dá označit za "pomalé kmitání kolem požadované hodnoty"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Martin Procházka, Slaný
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 19.05.2020, 12:35 »

No, problematika je to široká, takže by bylo velmi vhodné, aby to viděl odborník na TZB na místě.

Každopádně je tu stěžejní nezodpovězená otázka: "Čeho chcete dosáhnout?"
Chcete měnit časový režim místnosti nebo operativně teplotu v místnosti...

Můj osobní pohled:
  • Je nutné začít s plně funkčním ekvitermem a správně vyváženými topnými okruhy.
  • Pokud chcete pouze měnit časový režim místnosti, tak bych šel cestou zónového ventilu se spínačkama.
  • Pokud chcete měnit teplotu operativně, tak jedině vlastní topnou větev s oddělenou regulací.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 19.05.2020, 13:25 »

Snimac teploty kdekolvek mimo priestoru, ktory sa reguluje, je blud. Dvojity blud, ak je v krabici vedla zariadenia (elektronika termostatu),  ktore ma vlastnu spotrebu. Najma v pripade, ak sa predpoklada riadenie elekrickeho podlahoveho kurenia - to bude na vystupe rele a jeho cievka slusne kuri.
Osobna skusenost : vedla rozvadzaca v nevykurovanom sklade dreva pri chate mam GSM ovladanie kurenia a bojleru. Obsahuje aj snimac teploty. Pokial nezopnem rele, meria to celkom realne, napr v zime ukaze +5 stupnov. Po zapnuti rele je to  + 25 ... GSM modul je na DIN liste 8 modulovej rozvodnice z ABS plastu, to je celkom slusna tepelna izolacia.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 19.05.2020, 16:15 »

Honzo, Úsměv

UPS  Smích

Po projití informací dostupných na webech se domnívám, že prostorovou teplotu neměří. Tedy jej považuji pro uvažovanou aplikaci (čidlov krabici) za zcela nevhodné.

Jsem přesvědčen, že to je celkem obyčejný prostorový termostat a to podlahové čidlo je tam jen jako ochrana proti nadměrnému ohřátí podlahy - ze zdravotních důvodů se doporučuje něco jako max. 30 ºC (obytné prostory 29, koupelna 35). Když to smotá do krabice za termostat, tak tuto ochrannou funkci vyřadí, ale regulovat prostorovou teplotu to bude.

Něco mi uniklo? Jinak bych asi souhlasil, ale domnívám se, že tomu tak není.

Každopádně je tu stěžejní nezodpovězená otázka: "Čeho chcete dosáhnout?"

Domnívám se, že otázka je jasná. Nakoupil jsem termostaty, zapomněl připravit krky z krabice termostatů do podlahy a teĎ nevím, zda se to nechá ojebat, nebo musím za svou blbost zaplatit a pořídit nové řešení. Ve finále je jedno kdo to pos...,  protože předpokládám že investor nemá projekt a tedy je spoluviníkem tohoto stavu. Pokud by byl projet k dispozici a tím pádem by byl jasný viník, požadoval po něm opravu rozsahu prováděných prací a uvedení do původního stavu. Tedy ať si navíc zaplatí opavu omítek a vymalování.

První možnost je že se pletu a termostaty měří i prostorovou teplotu, pak to bude nějak chodit a možná se to dál nebude řešit, přes všechen nekomfort.
Druhá možnost - dosekání trubek a uvedení do potřebného stavu byla inverstorem odmítnuta, tak zbývá už jen zakoupení jiných termostatů. Osobně bych to přesekal a využil regulaci podlahového topení tak, jak to dává smysl.

Vlastně je tady ještě další možnost. Nechat nastavit topenáře průtoky na okruzích a nic neregulovat. Jen venkovní čidlo hýbe s teplotou vody do podlahy, pomocí nastavené teplotní křivky.  Funguje takto velké množství domů a taky si nějak výrazně nestěžují. Dle mého to může být dokonce lepší, než případ kdy termostat řídí podlahovku jen dle prostorové teploty a nebo má externí podlahové čidlo smotané pod přístrojem v krabici. Odpadnu "extrémní" výkyvy teplot.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #14 kdy: 19.05.2020, 18:05 »

UPS  Smích



Vlastně je tady ještě další možnost. Nechat nastavit topenáře průtoky na okruzích a nic neregulovat. Jen venkovní čidlo hýbe s teplotou vody do podlahy, pomocí nastavené teplotní křivky.  Funguje takto velké množství domů a taky si nějak výrazně nestěžují. Dle mého to může být dokonce lepší, než případ kdy termostat řídí podlahovku jen dle prostorové teploty a nebo má externí podlahové čidlo smotané pod přístrojem v krabici. Odpadnu "extrémní" výkyvy teplot.


Toto je podle mě nejlepší způsob regulace vodní podlahovky. Jen ty průtoky se regulují vzhledem k velké setrvačnosti déle. Pokud je investor trochu technicky založen, tak mu to po vysvětlení bude trvat cca 1měsíc a potom už na to nikdo nesmí sahat. U podlahového topení nemá smysl měnit teploty v místnosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 19.05.2020, 18:07 »

Termostat je dle popisu výrobce určen přímo k regulaci teploty podlahy, regulační rozsah je 5 až 45°C
Už jsem za svůj život slyšel leccos, ale že by se podlahové topení regulovalo na konstantní teplotu podlahy, to tedy slyším poprvé. Kromě toho by s regulačním rozsahem teploty podlahy do 45 ºC výrazně překračoval hygienické normy a jako takový by musel být okamžitě stažen z trhu EU.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #16 kdy: 19.05.2020, 18:35 »

No, já si myslím, že se systém vzhledem k odizolování senzoru pěkně rozkmitá.

Budete čelit střídavě "horku" a  "zimě",  čímž budete následně postižen rýmičkou až kašlíčkem, což v dnešní koronadobě může znamenat nepříjemné komplikace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #17 kdy: 20.05.2020, 06:54 »

Toto je podle mě nejlepší způsob regulace vodní podlahovky. Jen ty průtoky se regulují vzhledem k velké setrvačnosti déle. Pokud je investor trochu technicky založen, tak mu to po vysvětlení bude trvat cca 1měsíc a potom už na to nikdo nesmí sahat. U podlahového topení nemá smysl měnit teploty v místnosti.

Navíc ti se nemusíš bát, že to manželka rozhodí  Smích Škleb

No, já si myslím, že se systém vzhledem k odizolování senzoru pěkně rozkmitá.

Budete čelit střídavě "horku" a  "zimě",  čímž budete následně postižen rýmičkou až kašlíčkem, což v dnešní koronadobě může znamenat nepříjemné komplikace.

Souhlas i když si myslím, že to spíš fungovat nebude.
Pro laiky:
Regulace podklahovky je dost specifická, díky velké setrvačnosti. Každá změna se projeví až po několika hodinách. Dle provedení podlahy někde mezi 3-5 hodinami. Právě proto jsem také psal o extrémních teplotách.
Prostorový termostat s čidlem v podlaze, umožňuje regulaci teploty v místnosti s tím, že stále hlídá dvě teploty. To brání úplnému vystydnutí podlahy, například i v případech kdy se do oken opře slunce a prostorový termostat vypne. Podlahové čidlo ale udržuje teplotu vody na takové hladině, aby nebyl problém poměrně rychle reagovat na potřebu topit, po západu slunce. Jinak by to trvalo neúměrně dlouho.
Termostat který měří teplotu jen v podlaze, nebere v potaz prostorovou teplotu. Většinou umožňuje pouze korekci této teploty. Příklad-Řekněme že pro příjemnou teplotu v místnosti, při venkovní teplotě 5°C, potřebuji mít teplotu vody v podlaze na 27°C. Ekvitermní regulace mi posílá do podlahy cca 30°C a podlahový termostat mi umožní regulaci + / -  5°C . To mi umožní řídit si útlum, normal a komfort. Vše samozřejmě v horizontu hodin na rozdíl od radiátorů, které reagují okamžitě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Má někdo vnitřní zapojení termostatu TRS 397 ZPA Trutnov?
 Jaký použít kabel k pokojovému termostatu?
 Jaký zvolit bezdratový termostat pro kotel DAKON?
 Jaké použít termostaty 230V pro kombinaci s relé EASY?
 Znáte průmyslový termostat (venkovní prostředí) cca 5-25stC?
 Proč kmitá termostat připojený přes UPS?
 Jaky použít termostat pro taveni lepidla 210°C?
 Mohu termostatem ABB spínat relé CRM-93H?
 Jak zhasnout oblouk v bojlerovém termostatu který spíná stykač?
 Je dostupný mechanický termostat s hysterezí max. 3C?
 Jak správně připojit teplotní snímač?
 ELEKTROKOMPONENTY: Teplota pod kontrolou
 Neznáte nějaký programovatelný termostat s bezdrátovým čidlem ?
 ABB: Nová generace termostatů ABB
 Jak zapojit dva různé termostaty k plynovému kotli?
 SALUS: Termostaty všech provedení
 Jaký zvolit termostat pro spínání těsně kolem nuly?
 Ako mám pripojiť termostat ku kotlu?
 Jaký použít bezdrátový termostat, který nájemník neovlivní?
 Které ze dvou drátu zapojit do termostatu?
 Kde sehnat bezpečnostní termostat T1/33-G 210?
 Jak připojím termostat ABB 3292U-A00003 k topné rohoži?
 Jak zapojit dva prostorové termostaty k jednomu kotli?
 Jak zapojit inteligentní pokojový termostat pro podlahové topení?
 Může termostat s pracovním napětím 230V ovládat/přepínat i jiné napětí - 24V?
 Jak znovu zapojit ovládání elektrokotle podle barev vodičů?
 Jak zapojit termostat k plynovému kotli Junkers?
 Kde sehnat třífázový termostat s klidovými kontakty k topné jednotce?
 Jak zapojit nový termostat Salus T105RF?
 Jakým principem se termostatu REGO snížuje teplota tlačítkem na noc?
 Jak zapojit programovatelný termostat UNICA MGU3.505.XX?
 TIP na dvoupolohový regulátor s nízkou hysterezí.
 Jak zapojit termostat MINIB th0482?
 TIP na termostat s možností ovládání přes WiFi.
 Kde byste aplikovali termostat DEVIreg Smart s Wi-Fi?
 Jak připojím termostat ABB Tango ABB 3292U-A00003 ke kotli Dakon?
 Jak plynule regulovat ventilátor na základě teploty (termostatu)?
 Jaký použít termostat (digitál/analog) k podlahovému topení do koupelny?
 Nemáte manuál k této vybledlé řídící jednotce plynového kotle?
 Dokážete ovládat digitální hlavici Elektrobock PH-HD23 prostřednictvím PLC?
 Jak ovládat přívod k topným kabelům, aby se prodloužila životnost termostatu?
 Jakou hysterezi má obyčejný termostat?
 Termostat Nest se dokáže učit od uživatele
 Poradí niekto dostupný diferenčný termostat?
 Pomůžete identifikovat typ regulátoru podlahového topení zn. Fénix?
 Proč termostat vypne kotel když indikuje topení a zapne kotel, když je v klidu?
 Jaký doporučíte praxí osvědčený pokojový termostat?
 Nemáte někdo tip na termostat se spínáním po LAN, Ethernetu?
 Katalog teplotního managementu STEGO 2018
 Nemáte tip na termostat s ovládáním přes GSM?
 Jakým jiným senzor byste nahradili prostorový omezovač max. teploty 61112?
 TIP na bezdrátový OpenTherm termostat s WiFi modulem
 Kdo opravuje termostat na přívodním kabelu topného žebříku?
 Nastavitelné termostaty KTO 111 a KTS 111 pro rozvaděče
 TIP na snímače teploty s digitálním výstupem
 Kam umístit referenční bod teploty domu dvou nezávislých rodin?
 Ako by som vedel zostrojiť rozdielový termostat?
 Dá se vyměnit pojistka u termostatu k bojleru?
 Bimetalový teploměr provedení pro chemický průmysl, otočný a výkyvný kryt BI55
 Proč provozní termostat bojleru vybavuje proudový chránič?
 Jak zapojit 3f termostat s manualnim resetem?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.074 sekund, 22 dotazů.