Je možné z elektroměrového rozvaděče vést dva kabely pro podružné rozvaděče?

(1/3) > >>

Vojtěch Reiner:


Zatím jsem to nikdy neřešil, proto bych se chtěl zeptat zkušenějších. Řeším výměnu starého elektroměrovéh o rozvaděče kde byly mimo elektroměru, HDO, hlavního jističe, jističe HDO a svorkovnice jističe pro "přilhelé objekty" (garáž, dílna, pergola, venkovní zásuvky).

Pokud provedu montáž nového, čistě elektroměrovéh o rozvaděče a pod ním umístím ještě jeden, např. 12M rozvaděč pro "přilehlé objekty",  jak to bude s kabeláží? Napadá mě pouze jedna možnost - 5ti žilový půl metrový kabel do malého rozvaděče, tam přes svorkovnici na DIN rozdělení fáze pro malý rozvaděč a bytový. Stejně tak rozdělení přes můstky PE a N.

Nevýhoda je v tom, že zbytečně vznikne další spoj. Z fáze by stejně vzniknul v eletroměrovém rozvaděči, ale u vodičů PE a N bude spoj navíc. Existuje nějaké rozumnější řešení, nebo je tohle jediné správné?


Peter Munka:
Skuste prejednat s distribucnou spolocnostou, co by povedali na radove svorky za elektromerom - to je uz merana cast.  Teoreticky "X" kablov, podla toho "X" svoriek pre kazdu fazu, spojene hrebenom alebo vodicom, hore privod z elektromera, dole vyvody. PE a N potom do mostikov.

Patrik Dedík:
Ja som to takto riesil a nebol problem. To co je za elmerom ich nezaujima. Napajal som z ER posuvnu branu a jeden kabel na zahradny dom a druhy na rodinny dom. Dal som si tam svorku hlak
https://www.firn.sk/hlak25-5-c-pen3l-p2014
A na branu istico-chranic B10/30mA.

Václav Třetí:
 Použít elektroměrný rozvaděč, který je z výroby vybaven výstupními řadovými svorkami v samostatné části oddělené od měření. Svorky patřičným způsobem zdvojit a máte možnost vyvést kabely dva nebo dokonce tři.

Jiří_Hrubý:
Měřený vývod CYKY 10 do okruhového rozvaděče, tam přizemněn PEN a vývody TN-C-S.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana