Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Využijete BLACK FRIDAY ve sféře B2B?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Využijete BLACK FRIDAY ve sféře B2B?  (Přečteno 11801 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 18.11.2018, 11:29 »


Pokud kdo byl v USA tak ví, co zo Black Friday znamená. Jednou ročně v pátek skutečné slevy třeba -60%.
Ten cirkus, co se předvádí u nás je jinými slovy výsměch nám kupujícím. Bez rozdílu který e-shop označíme. Ten, který se zpronevěřuje tomu, co kopíruje z USA je vinnen. Je to divné, že? Nakupovat u obchodníka který vás vědomě obelhává ...

Ale novinkou je, že nejmenovaný e-shop v elektrotechnic e chce černé pátky zavést po českém způsoby kdykoliv na elektroinstala ční materiál.

Co vy na to? Budete celí říční a začnete nakupovat, že?  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 18.11.2018, 14:39 »

Black Friday po česku je podvod, nic jiného.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 18.11.2018, 15:52 »

Na jakékoli klamání zákazníka jsem osobně opravdu hodně citlivý. Pak mi rovněž vadí špína a chaos. Proto nechodím tak nějak ze zásady nakupovat k Vietnamcům. Všeobecně mi vadí veškeré umělé slevy a několikaročním černým pátkem mě obchodník tak uráží, že pak do těchto obchodů již nikdy nejdu a nikdy od nich nic nekoupím (OK elekto, Alza, mall.cz, atd. atd.)  Bojím se, abych měl za pár let kde nakupovat  Smích Budu se s tím muset nějak vyrovnat.  V ČR je obrovské množství hloupých zákazníků, kteří si zjevně neuvědomují, jak sprostě je s nimi manipulováno a své těžce vydělané peníze bez jakýchkoli výčitek nechají právě u výše jmenovaných zlodějů. Prodejce to ví a tak se nebojí se svými zákazníky řádně orat.

Co mi také strašně vadí, jsou ceny. Každá cena končí 90 haléřovou položkou. Už jen to je obrovské klamání zákazníka. Někdo může říci "obchodní dovednost". NE! Prachsprostá zlodějna.
Je to jako když u silnice stojí borec s dodávkou a u ní je cedule Prodej brambor s cenou ukončenou velice malou cifrou 99 haléřů. Kdyby u něj nikdo nenakupoval, nikdy by tam nestál. Lidem je vše jedno, tak se pak niko nesmí divit, že je s námi nakládáno jako s blbci, co pomalu neví, kolik je 1 + 1.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 18.11.2018, 17:27 »

Pro fungování slevy ať již má jakýkoli název je rozhodující uchopitelná hladina zboží beze slevy.
U másla 50před, v akci 30, 50po je to jasné.
U výrobku typu bunda jde spíše o pocit ušetření, bo mimo naprosto identifikovate lné a dlouho prodávané v široké síti obchodů nelze obvyklou cenu zjistit.
To platí i pro B2B.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 18.11.2018, 22:15 »

Ovšem vrchol obchodnického břídilství je, když je zboží ve slevě, ale zákazník se to dozví až z účtenky na pokladně. Sice potěší, ale prodej nezvýší.
V poslední době se mi to několikrát stalo v Penny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 19.11.2018, 07:00 »

U Penny nemohu soudit, nicméně u dvou jiných řetězců se oblastní/prodejní manager spojuje s "prahou" snad jen v případě požáru prodejny a raději posvětí chybu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #6 kdy: 19.11.2018, 07:52 »

Maximalizace zisku oblbováním mi vadí taky. Nebudu kamarádit s někým, kdo mě má za pitomce.

Někdy mě to ale i rozesměje. Kdysi České dráhy zdražili jakousi permici o 100,- Kč. Novinářka se mluvčího zeptala, co je vedlo k tak velkému zdražení. Ten pohotově odpověděl, že to není zdražení, ale velká sleva pro ty, co si permici koupili ještě před změnou ceny.

U obchodování B2B se takové šaškárny snad nedějí, neumím si představit, že nějaký "B" nakupuje emotivně, místo s rozumem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #7 kdy: 19.11.2018, 08:00 »

Tuhle jsem to nevydržel a pustil se do slovní výměny s jedním takovým vedoucím prodejny. Nejdříve tvrdě obhajoval serióznost a zdůrazňoval jak jim jde o péči o zákazníky. Když jsem mu argument péče o zákazníky snadno vyvrátil, přešel na svobodu podnikání a obchodních strategií. Pozvolna prozrazoval, že o všech těchto klamavých praktikách ví. Zajímalo mne, zda ho taková vědomá mystifikace naplňuje a stále se může dívat klientům do očí. Je to jeho práce za kterou je placen, oznámil zcela pohotově.

A pak použil jedno z klišé o tm, že práci kterou dělá, dělá co nejlépe. Zarazil se až po té, když jsem se ho zeptal, zda si mohu svobodně plivnout na oficiálního zloděje. Oficiálního, protože má platnou pracovní smlouvu. Dozvěděl jsem se, že život je přece jen hra a jeho hranice si vytváříme pouze ve svých hlavách. Nakonec zahájil ofenzívu tím, že pokud my, jako spotřebitelé nakupujeme, potvrzujeme správnost jeho rozhodnutí.

Po té, jsem mu ukázal, že jeho garance zaručeně nejnižší ceny je lež a obrat dosahuje pouze tím, že se nakupující neorientuje. Začal řvát, jesti se má jít oběsit. Myslel jsem si, že ho potěším, když bude postačovat jeho okamžitá výpověď. Vyslechl jsem si cosi o tom, že "host vyhazuje vrchního ...",  což jsem mu jako "zákazník jeho pán" potvrdil.

Show skončila jeho slovy o lůzrech a o tom, že má ještě dost jiné práce.

Neměl jsem jiného cíle, než zábavnou slovní výměnu. A z ní se nakonec se stávají všichni zaměstnanci podobných řetězců spoluviníky strategických lží. Nevidím žádný důvod proč s nimi hrát hru která nemá pravidla.  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 19.11.2018, 09:22 »

Černý pátek vnímám jako příležitost pro pitomce, co jsou schopni za koblihu zaprodat tuto republiku. A pro tuto sortu lidí stejně nemám žádný pozitivní výraz, takže černý pátek nijak neřeším.
Dobrá zkušenost, co mě otevřela oči, byla loni u "hruškového" prodejce (viz příloha). Prostě v létě se odporoučela stará tiskárna, tak jsem vybíral novou a objednal ji v srpnu za 3564 Kč. Ovšem ze zvědavosti jsem na ni kouknul v onen černý pátek roku 2017  a to byla "ve slevě" za 8841 Kč. Tak asi jsem nedával ve škole pozor, nebo se za více než dvacet let, co jsem školu opustil, něco změnilo a já to nepochytil. Anebo, verze tři, je to fakt svátek pro sortu lidí, popsaných v úvodním odstavci.

Tuhle jsem to nevydržel a pustil se do slovní výměny s jedním takovým vedoucím prodejny.


To já zase měl výstup celkem nedávno s vedoucím prodejny jedničky na trhu, čili "jablkového prodejce". Vyzvedával jsem zboží po opravě v záruce a odmítli ho předvést a vyzkoušet před převzetím se slovy, že když bude na zboží opět závada, mohu jej obratem znovu reklamovat. Problém je v tom, že v reklamačním protokolu bylo napsáno, že závada se neprojevila. Takže v praxi, ten zelenej uječenej skřet má moji desítku, já mám zboží dva měsíce v háji a protože v reklamačním protokolu je napsáno, že se závada neprojevila a ty ho musíš podepsat, abys ho vůbec mohl vzít do ruk a vyzkoušet, tak se tato reklamace vůbec nepočítá do počtu reklamací k případnému odstoupení od smlouvy. Alibismus zde dosahuje vrcholu a nikoho netrápí, že nemáš ani peníze, ani zboží a toto se táhne několik dlouhých měsíců. Jediné, co dovedou opakovat je to, že jsou jedničkou na trhu. Ještě jim dlužím výživnou recenzi, aby o tu jedničku nýmandi přišli. To mě krklo tak, jak už dlouho nic. Vysmátí alibisti, co dělají ze zákazníka kreténa.


* czc.JPG (216.83 KB, 1928x1508 - prohlédnuto 424 krát.)

* czc1.JPG (363.14 KB, 2494x1803 - prohlédnuto 396 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Zdenek+
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 19.11.2018, 20:54 »

Black Friday po česku je podvod, nic jiného.

A neni spis podvod to, kdyz obchodnik muze dat na zbozi -60%? To znamena, ze na nem ma nehoraznou marzi ;-)

Nevidim duvod, aby racionalni podnikatel prodaval pod nakupni cenou se ztratou, ledaze se potrebuje zbavit nadlimitnich zasob a neprodejneho zbozi...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek+
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 19.11.2018, 20:56 »

Pro fungování slevy ať již má jakýkoli název je rozhodující uchopitelná hladina zboží beze slevy.
U másla 50před, v akci 30, 50po je to jasné.
U výrobku typu bunda jde spíše o pocit ušetření, bo mimo naprosto identifikovate lné a dlouho prodávané v široké síti obchodů nelze obvyklou cenu zjistit.
To platí i pro B2B.

A to je presne duvod, proc si retezce nechavaji vyrabet sve brandy a i treba sve modely televizi ,  ktere se sice v nicem nelisi, ale maji dve pismenka jinak, a spotrebitel si neporovna, kolik stoji jinde
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 19.11.2018, 21:06 »

Zajímavý článek na toto téma:
https://www.podnikatel.cz/clanky/eshopy-opet-kouzli-u-black-friday-s-cisly-jeden-z-nich-priznal-jak-slevy-dela/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 19.11.2018, 21:33 »

A neni spis podvod to, kdyz obchodnik muze dat na zbozi -60%? To znamena, ze na nem ma nehoraznou marzi ;-)

Nevidim duvod, aby racionalni podnikatel prodaval pod nakupni cenou se ztratou, ledaze se potrebuje zbavit nadlimitnich zasob a neprodejneho zbozi...

Jasný... Takovou to slevu - reálnou, dají asi jen v USA. Jenže tam je to řešení limitovaným počtem kusů...

U nás se čachruje s cenou, tak že deklarovaná sleva je 60% ale při dlouhodobém sledování může být třeba jen 2% nebo se dokonce stane že to stojí i o pár % víc než měsíc před slevou.

Za mě jen další nová "šmejdovina". Ale co, v týhle zemí se zlodějům a podvodníkům daří....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #13 kdy: 20.11.2018, 09:27 »

Doporučená cena výrobce/dovozce je navržená tak, aby mohli prodejci nabízet "slevy". Neznám eshop, kde by nebyla přeškrtnutá "obvyklá cena" a nahrazena cenou nižší.

Už jsem si na ten podfuk tak nějak zvykl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #14 kdy: 20.11.2018, 10:06 »

A neni spis podvod to, kdyz obchodnik muze dat na zbozi -60%? To znamena, ze na nem ma nehoraznou marzi ;-)

Nevidim duvod, aby racionalni podnikatel prodaval pod nakupni cenou se ztratou, ledaze se potrebuje zbavit nadlimitnich zasob a neprodejneho zbozi...

Pokud někdo vykřikuje "od pondělí do pátku na vás čeká fantastický Black Friday",  pak už jen v této větě něco pekelně smrdí. Pak si vymyslí původní cenu 16 000,-Kč a udá u výrobku cenu běžnou beze slevy a tu vydává za fantastickou slevovou.....s mrad se nám nechutně přihustil. A finálovka je pak, když se zástupce řetězce začne se zákazníkem hádat, že to tak není a přímo do učí mu tvrdí, že on je ten Bůh, který pro zákazníka dělá to maximum, že mu vlastně prodává zboží pod cenou, jenom, aby si získal jeho náklonnost.... ..smrad přímo k nevydržení a já se pak nedivím, že na takového ulhaného dobytka chtěl kolega Minařík plivnout.

Píšete, že nevidíte důvod, proč by podnikatel prodával své zboží se ztrátou.
Ono je to malinko jinak. Žádná ztráta se nekoná, jen se zboží prodá s menší marží, která se výdělečně utluče s množstvím prodaných věcí.
A hlavně.....pod nikatele nikdo do takové věci nenutí. Když nemá na to, aby se k zákazníkovi choval rovně, pak ať se do nějakých slev ani nepouští.

Já jsem doma za lhaní dostal vždy po držce. Rodiče to výsostně nesnášeli a stejně to cítím i já. A Black Friday v ČR je jen jedna velká lumpárna a lež. A kdo lže, ten i krade.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 20.11.2018, 10:16 »

Black Friday jako výjimečné akce, to beru

Ale pokud je těch slev a slevových akcí moc, spíše to vnímám jako podnět k zamyšlení jak nás okrádají, když slevovou akci nemají
Ráno jsem kouknul do e-mailu a od večera 4 reklamy na jakousi slevu v rámci Black Friday  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #16 kdy: 20.11.2018, 10:24 »

A vysvětluj blbci, že černý pátek je jen v pátek jednou za rok.
Jen čekám, kdy se u nás začnou ve velkém prodávat krocani na den díkůvzdání. Našlo by se tisíce nevzdělanců, kteří by do toho okamžitě nastoupili se sobě vlastní hrdostí. Je to asi jako, když si lidé na Vánoce všude věší Santa Klause a dědu Mráze. Svět se zbláznil!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #17 kdy: 20.11.2018, 10:27 »

Vytvořit okolo nějakého produktu auru výjimečnosti je oblíbený marketingový trik. Myslíte, že by se prodalo tolik Beaujolais, kdyby marketingoví mágové nevytvořili rituál každý třetí čtvrtek v listopadu? To mi ale nevadí. Sám si rád smlsnu na Svatém Martinovi 11.11. v 11:11 (pokud zrovna nejsem v práci).

Od primitivních cenovek "Akce!" až k sofistikovaným (obvykle nepravdivým) deklamacím, jako "Výprodej skladu!" nebo zrovna "Černý pátek".

Na lidi platí i méně nápadné triky. Mám spolužáka, který dodává do obchodů cukrovinky jedné značky. Prodá toho daleko víc, než konkurence. Když přijde do obchodu, postaví svůj stojan se zbožím přímo k pokladně. To stačí na to, aby lidi sáhli po jeho a ne konkurenčním zboží. Občas se prostě chováme jako stádo ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.