Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak je to s antikorozní ochranou, pokud je použit na uzemnění nerez V4A?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak je to s antikorozní ochranou, pokud je použit na uzemnění nerez V4A?  (Přečteno 5945 krát)
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« kdy: 31.08.2018, 06:19 »

Poprvé se mi podařilo zákazníkovi, který potřebuje zhotovit PD, vysvětlit, že uzemnění domu je pro bezpečnost důležité a hodnota RD je nevhodně zvoleným návrhem uzemnění časem degradována a oprava v budoucnosti bude nákladnější, než dobře provedené uzemnění již při stavbě RD.
Nemá nic proti nerezu, přesto, že prvotní náklady jsou vyšší než při klasickém FeZn.
Jak je to u nerezu V4A s antikorozní ochranou, dle ČSN 33 2000-5-54 ed.3, NA 7.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 31.08.2018, 09:03 »

Nechce se mi to listovat, ale předpokládám, že se jedná o ochranu přechodu mezi prostředími. Zabýval jsem se tím asi před rokem, kdy mě toto omlátil o hlavu někdo ze SUIP, při jednom vývodu, který byl v nerezu.
Hledal jsem, kde je napsáno, že u nerezu se nemusí. Není. Jen by to mohlo být tak nějak implikováno z toho, že se musí provést ochrana proti korozi a že by mohla být provedena něčím, co nezrezaví.
S inspektorem se SUIPu jsme nakonec došli k tomu, že u nerezu toto být provedeno namusí a že on si nevšiml, že to je nerez. (v dokumentaci to bylo bohužel v netisknutelné hladině).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 31.08.2018, 09:46 »

Tak ono u nerezu by ta ochrana  spíše být ani neměla.
Naopak je důležitý přístup kyslíku aby se z chromu  vytvořila ochranná vrstva.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 31.08.2018, 12:29 »

U nerezu.je protikorozní ochrana "integrovaná".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 31.08.2018, 19:51 »

Pokud pominu chem.provozy, slanou vodu a pod.speciality, tak je pro nerez asi nejhorší přechod mezi čistým jílem a vrstvou stavební suti, tam se dějí chemické procesy ve velkém tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 01.09.2018, 18:34 »

Konkrétně:
Základové pásy - páska V4A 30x3,5
Vývody z betonu - drát Ø 10 V4A
Všechny svorky V4A v betonu, případně u zaváděcích tyčí v ornici
Vývody nad povrch dvě varianty:
1.) V4A vývod do MET + svorky v ornici pro připojení nezez zaváděcích tyčí
2.) Vývody pro svody i MET od ZZ bez přerušení nad zem
Takže přechody beton/ornice a ornice/vzduch
Já bych pouze omotal samovulkanizač ní páskou spoje proti zatečení betonu a u připojení na kari síť antikorozní páska+ samovulkanizač ní pryž, případně u zaváděcích tyčí pouze samovukanizačk a proti bor..lu z ornice a přechody beton /ornice a země/vzduch bych neřešil.
Jak to vidíte?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 01.09.2018, 21:44 »

Kolego
Problematika má mnoho drobných niancí, ideální je osobní konzultace konkretní situace....
Ale i zde na webu lze najít mnoho obdobných řešených situací, povětšinou příspěvky p.Fuk, Doležal, Franěk...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 23 dotazů.