Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Očekáváte soumrak "inteligentních" zařízení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Očekáváte soumrak "inteligentních" zařízení?  (Přečteno 9080 krát)
Igor Molák
« kdy: 06.08.2018, 14:40 »

Stále více zařízení okolo nás má výkonný procesor a vlastní "inteligenci". Hodinky, telefony, televizory, kuchyňské spotřebiče, kotle, automobily a další. Přístroje tím dostávají nové funkce a někdy se snáze ovládají. Přesto mám pocit, že za posledních cca 10 let je ve světě softwaru něco špatně. Možná je to způsobeno stále větším počtem programovateln ých zařízení stále rychleji dodávaných na trh, takže není dost lidí na vývoj a odlaďování chyb. Do toho se přimíchávají "skvělé" obchodnické nápady posílat data z přístrojů kamsi na cloud a takto získaná data vytěžovat.

Když o tom mluvím s lidmi ve své sociální bublině, nejsem jediný, komu současný trend "inteligentizac e" spotřebičů vadí. Pozoruji slabou poptávku po "starých dobrých" přístrojích, kde stačilo zmáčknout vypínač a vše fungovalo. U rádia či televize se nemuselo čekat na nabootování systému, připravený prací program v pračce se nezrušil výpadkem napájení, palubní počítač v autě neotravoval dobře míněnými radami a pořízené fotky zůstaly ve foťáku. Trh se však řídí "mainstreamem",  který tyto funkce hltá.

V čem vidím zásadní problémy?
1) nevyžádané aktualizace které změní ovládání
2) odesílání uživatelských dat neznámo kam
3) bezpečnostní funkce "pro Vaše dobro"
4) chyby přinášející nová bezpečností rizika

Jak to máte Vy? Setkáváte se s uživateli, kteří místo inteligentní elektroinstala ce požadují jen klasické vypínače? Dáváte přednost staršímu vozu, který nezklamal nebo raději máte vůz s autopilotem, trvale připojený k internetu? Očekáváte soumrak "inteligentních" zařízení a návrat o krok zpět ke "klasice"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline OfflineOdborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 06.08.2018, 21:54 »

Mluvme správnými výrazy, než těmi, kterými se píše v novinách.
V prvé řadě se množí nová zařízení plná algoritmů, nikoliv inteligence.
Poslední inteligentní stroje byli Ćapkovi roboti. (Proto ta měkká i na konci!)

Jde logický a očekávatelný vývojový stav.
Každý rok na CES v Nevadě představují další dávky chytrostí. Mnoho z nich má něco do sebe. Ovšem globálně každá taková "digitální pomoc jen zvětšuje "digitální demenci "dnešní populace. Čtěte Digitální demenci od Manfreda Spritze.


Pokud se budeme bavit o elektroinstala cích, tvrdím to stejné. PLC nelze dát na úroveň lidského mozku. Pokud nebude mít elektroinstala ce IQ alespoň průměrného člověka, nemluvme o inteligenci.

Návrat ke klasice těžko. Systémové elektroinstala ce můžeme nazývat spíše domovní automatizací. A ta jediná bude schopna řídit všechny spotřebiče, které se nyní v obydlích objevují.

Těžko na položenou otázku odpoví někdo, kdo nemůže dlouhodobě porovnat klasiku a systémovku. Takové tvrzení bude pouze projeveným názorem typu "já si myslím, protože na to mám právo ...".

Toto téma není v souladu s pravidly diskusí. V předmětu není zadána konkrétní diskusní otázka, na kterou se dá odpovědět a téma uzavřít. Ohaduji, že i po vyjádření všech se nedozvíme nic jiného, než to, co řešíme ve videoseriálu R4M o Průmyslu 4.0 a IoT.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offlineváš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 06.08.2018, 22:30 »

Myslím že otázka, byť položená dost krkolomně, zní, zda se budou dále ve velkém vyrábět a zdokonalovat všechny možné "fičury",  nebo se svět opět vrátí k jednoduchosti bez "automatů".

Osobně jsem toho názoru, že současný pokrok a trendy se jen těžko dájí zastavit, protože je stále velký hlad po novinkách a technologiích.
Přesto dobře chápu určitou skupinu, které vadí všudy-přítomné "automaty" (elektroniku),  které navíc dokáží i vstupovat do našeho soukromí. Znám mnoho lidí kteří nemají doma ani TV a mobil pouze tlačítkový, byť v práci zvládají i složité programovaní okolo IT. Po příjezdu domu "přepnou" do klidového režimu a všechny technologie odloží. Očekávám že s přibývajícím množstvím technologií, která bude velmi ovlivňovat naše žití (bohužel i soukromí),  bude narůstat i počet lidí, kteří budou toužit po životě "mimo systém" a budou se tomuto trendu zuby nehty bránit.
Nicméně ještě dlouho (možná že už nikdy) nepůjde o hlavní proud a všudy přítomná elektronika bude stále více ovlivňovat naše životy, ať chceme, nebo ne a stále budou  fornty lidí připravených zaplatit nehoráznou částku za přístroje jen proto, že výrobce do nich nahrál nejnovější operační systém a vylepšil některou z jejich mnoha vlastností a funkcí (KTERÉ ČASTO ANI NEVYUŽIJÍ). Klidně kvůli tomu budou stát celou noc před prodejnou a to i v mrazu, nebo vedru. Kdo bude vlastnit kus elektroniky starší 2-3 let (pokud to vydrží),  jako by si četl týden staré noviny a okolí ho bude vnímat jako "socku",  nebo podivína. Takto se kastují už ve školách i naše děti  Pláč

Ale už nás i historie poučila o tom, že nemá cenu "rozbíjet stroje",  ale spíš hledat nové způsoby obživy a možná i žití  Mrknutí  Zde může být prostor právě pro ty toužící po jednoduchém životě, kdy vám do něho bude elektronika a technologie mluvit pokud možno co nejméně. Většina se ale prostě jen přizpůsobí a odmakají si svých 40h týdně se sluchátky na uších, aby si další rok zase mohli koupit lepší a větší smart TV, mobilní telefon, nebo samoříditelné auto, ve kterém pak budou cestou z práce, nebo do práce, dávat své statusy na 2-10 sociálních sítí.  Škleb Škleb


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline« Odpověď #3 kdy: 07.08.2018, 16:56 »

Neočekávám, že by se zvrátil současný trend mít čipy ve všem. Pořád převažují ti, kteří budou požadovat další rozvoj ať už kvůli lenosti, nebo snaze usnadnit život např hendikepovaným . Některé výtvory lze zařadit subjektivně do kategorie samoúčelná uchylárna, ale další si bez toho nedokáže představit život. Dalším faktorem bude marketing. Pokud dokážou přesvědčit dost lidí, že něco potřebují, byť je to svým způsobem zotročí, je to marketingový úspěch s potenciálem udávat módní trend.
Že si někdo myslí, že ovládat světla tabletem je nesmysl, ať si to myslí a drží se vypínače. Až se vybije aku v tabletu a uživatel bude po tmě hledat nabíječku, aby rozsvítil, je to jeho rozhodnutí a jeho chyba, že si to nechal vybít, sjížděním fejsu.
Soumrak může nastat velmi rychle, čím více bude čipů, tím větší bude strach z EMP. Až přijde EMP, lze očekávat nárůst sebevražd "digitálních dementů".
A že se už dnes pořádají kempy pro únik před elektronikou, kde účastníci zažívají drsné chvíle bez WiFi, není nic nového Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline
« Odpověď #4 kdy: 07.08.2018, 17:08 »

Jak to máte Vy? Setkáváte se s uživateli, kteří místo inteligentní elektroinstala ce požadují jen klasické vypínače?
Pokud touto otázkou chcete zdůraznit očekávaný soumrak chytrých zařízení, pak to opravdu není správný ukazatel. Chytré instalace odmítají buď sociálně slabé skupiny nebo méně vzdělaní jedinci. Samozřejmě to není pravidlo, ale je to tak. Kdo má finance a znalosti investuje do snižování provozních nákladů.

I když se opravdu blížíme digitálním sračkám, je váš dotaz na stejné úrovni jako když se kdysi lidé ptali k čemu mobilní telefony s tím, že jim ty pevné stačí. A tak má prognostika je taková, že klasická instalace bude za několik ta nejdražší a začne mizet podobně jako třeba edisonovy žárovky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Vojtěch Běhunčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline« Odpověď #5 kdy: 07.08.2018, 17:55 »

Samozřejmě je nesmysl tvrdit, že "Chytré instalace odmítají buď sociálně slabé skupiny nebo méně vzdělaní jedinci."  - byť se změkčujícím přídavkem "Není to pravidlem."
Podstatný rozdíl mezi běžnou instalací a "chytrou" je energetická závislost "chytré instalace." - dále "ChI",  která má hodně daleko do AI (Artificial Intelligence).
"ChI" vyžaduje přísun energie z energetické sítě, zálohované autonomním zdrojem.
Jak píše Jiří Hrubý "Soumrak může nastat velmi rychle, čím více bude čipů, tím větší bude strach z EMP. Až přijde EMP, lze očekávat nárůst sebevražd "digitálních dementů".
Nejde jenom o EMP - jde o princip, kdy "ChI" odebírají nezanedbatelno u část příkonu ve standby režimu. Zkusili jste spočítat, o kolik navíc spotřebuje taková "ChI" a náklady na údržbu a výměnu baterií?
P.S.
I když jsou to třeba malé baterky, v konečném součtu je jich hodně. A strašně člověka naštve, když musí vyhodit po 2 letech mobil, protože už do něj nesežene baterku.
Mimochodem, když je univerzální nabíječka, proč by nemohly být univerzální baterie (odstupňované podle kapacity)?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline
« Odpověď #6 kdy: 07.08.2018, 18:17 »

Samozřejmě je nesmysl tvrdit, že "Chytré instalace odmítají buď sociálně slabé skupiny nebo méně vzdělaní jedinci."  - byť se změkčujícím přídavkem "Není to pravidlem."
Kdybych chtěl toto vlákno zaplevelit, tak uvedu několik případů, kdy je mé tvrzení logické včetně toho dodatku. Stručně 80% na to nemělo, 20% tomu nerozumělo (včetně jednoho právníka, obvodní lékařky a taky mého souseda historika).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Vojtěch Běhunčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline« Odpověď #7 kdy: 07.08.2018, 18:42 »

Moderátor: Otázka je mimo téma a byla součástí seriálu #SI


V případě průzkumu by se muselo jednat o reprezentativn í skupinu.
Nicméně jste neodpověděl na otázku vlastní spotřeby chytré instalace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline« Odpověď #8 kdy: 07.08.2018, 18:54 »

Pokud touto otázkou chcete zdůraznit očekávaný soumrak chytrých zařízení, pak to opravdu není správný ukazatel. Chytré instalace odmítají buď sociálně slabé skupiny nebo méně vzdělaní jedinci. Samozřejmě to není pravidlo, ale je to tak. Kdo má finance a znalosti investuje do snižování provozních nákladů.

I když se opravdu blížíme digitálním sračkám, je váš dotaz na stejné úrovni jako když se kdysi lidé ptali k čemu mobilní telefony s tím, že jim ty pevné stačí. A tak má prognostika je taková, že klasická instalace bude za několik ta nejdražší a začne mizet podobně jako třeba edisonovy žárovky.
Pokud má někdo opravdu financí dostatek, tak se skutečně nemusí zabývat šetřením drobných na elektřině.
Vše má svoje výhody a nevýhody a je to na rozhodnutí každého soudruha.
Takový porcelánový vypínač, Edisonka a to vše na vyhlazeném DC má také svoji hodnotu.

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline« Odpověď #9 kdy: 07.08.2018, 21:01 »

Je-li někdo bohatý a musí šetřit, není skutečně bohatým, protože neumí žít.
Bohatí kupují koks, chudí výčepní lihovinu, bohatí Bentleye, chudí Škodovku. Efekt stejný, rozdíl pouze v prožitku.
S tou spotřebou to není tak horký, co je mi platný, že ušetřím trochu ropy, když co dva roky padne baterka za 12k kvůli stopstartu. A to v mercu ještě říkali, že vydržela docela dost.
A takovej pád do nouzáku kvůli podpětí AKU, taky krása...
A když je řeč o spotřebě, tak s 3,0 V6 manuál počítač jen na vstřiky za 9,6 a s 1,4 R4 automat s vypínáním válců a plynem přes potenciometr za 8,1 v režimu počítače comfort...  tanecek
Sběrnice v autech jsou už dávno a jsou to implementovaná kuvítka. Vozidlo které je mechanicky bezvadné po 10-15 letech provozu padne na elektroniku. Pokud ji nemá, nebo jen základní pro chod motoru, je ekologičtější, protože ho lze provozovat déle.
Krásná analogie porcelánového vypínače z 20. let na chlívku a bezdrátového tlačítka zvonku mrtvého po 2 zimách... Takže ony ty hypotetické úspory se setřou po první výměně komponent. A vím co říkám, několik let jsem měl na starosti dva provozy plné Simaticu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline
« Odpověď #10 kdy: 07.08.2018, 21:18 »

A ta úspora je udávaná v kW/h, KČ nebo v čase?

Po pravdě, některý tyhle věci jsou hezký a maji nápad ale je to furt něco navíc, spíš hračka na chlubení než opravdový užitek.

Je pravdou co se může pokazit na klasický instalaci? Vypálenej vypínač, bože kilopade za materiál.

Nikomu tyhle hitech věci nevymlouvám, ať si každej žije po svym. Já jen radši zůstanu u osvědčených věcí a automatizaci ano, ale tak nějak v rozumné míře.

Jinak si nemyslím, že by systémovka v dohledný době vytlačila klasiku, furt je dost lidí co nebudou vyhazovat mraky peněz navíc.Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline OfflineOdborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #11 kdy: 07.08.2018, 23:00 »

Je-li někdo bohatý a musí šetřit, není skutečně bohatým
Tak to je zoufalé tvrzení.
Pokud je někdo "bohatý" nešetří protože by musel, ale protože na rozdíl od chudých lépe definuje skutečně potřebné hodnoty.

S tou spotřebou to není tak horký, co je mi platný, že ušetřím trochu ropy, když co dva roky padne baterka za 12k kvůli stopstartu. A to v mercu ještě říkali, že vydržela docela dost.
Zajímavé. Do teď jsme žil v přesvědčení, že STOPSTART byl vymyšlen hlavně kvůli snížení emisí. FYI v obou Škodovkách, kde je toto zařízení vydržely akumulátory pět roků. Nebude to tím, že STARTSTOP nestartuje z akumulátoru, ale z kondíku?  piskaci

Vozidlo které je mechanicky bezvadné po 10-15 letech provozu padne na elektroniku.
Tak takové jsem asi ještě v životě neviděl ...  tanecek

Po pravdě, některý tyhle věci jsou hezký a maji nápad ale je to furt něco navíc, spíš hračka na chlubení než opravdový užitek.
To někoho citujete? Nebo jak jste k tomu došel?

Je pravdou co se může pokazit na klasický instalaci? Vypálenej vypínač, bože kilopade za materiál.
To se probíralo v seriálu #SI a závěr byl ten, že se toho v klasice kazí podstatně víc, než v systémovce. Nevím jak vy, ale mám praktická srovnání tří našich domů (klasika, KNX, Foxtrot).

Toto téma mi připomíná diskusi o převodovce zda manuál/automat nebo ještě lépe Android/IOS. Pokud to chcete opravdu komentovat, je potřeba používat souběžně obě soupeřící alternativy. Pokud máte informace jen z doslechu ...  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!
Milan Hudec
*
Offline Offline« Odpověď #12 kdy: 07.08.2018, 23:21 »

Moderátor: Otázka byla součástí seriálu #SI.

Můžeš uvést co se na klasice často kazí?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline
« Odpověď #13 kdy: 08.08.2018, 15:05 »


Sběrnici ve vozidle jsem dal jako příměr nasazení automatizace kterou nikdo nevyžadoval, je normální, její cenu nikdo nezná a neřeší. A ve finále nikdo v autoservisu nepoptává vozidlo bez sběrnice. Tento stav prognostikuji i v domovních elektroinstala cích.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline« Odpověď #14 kdy: 08.08.2018, 16:21 »

Tak to je zoufalé tvrzení.
Pokud je někdo "bohatý" nešetří protože by musel, ale protože na rozdíl od chudých lépe definuje skutečně potřebné hodnoty.

To není zoufalství, ale realita. Bohatství nespočívá ani tak v objemu financí, jako v umu je užívat ku spokojenosti. Prostě něco chci, vyhodnotím, zda to dává smysl a koupím si to. No a když to mám, může se stát, že zjistím, že jsem to vlastně nechtěl. Znám dost lidí, kteří to tak mají. Prostě se jim líbí auto, tak si ho koupí, za půl roku je omrzí, tak na protiúčet a jiný. To je jen příklad, stejně tak to má jeden s veterány.
Pak starý majitel firmy (a.s.),  SDH mu zachránili provoz, za odměnu jim každý rok dal sponzorský dar na výročí události. Ten chlap žil, na mašině jezdil běžně na výlety po evropě, sponzoroval kde co, užíval si, protože na to měl.  Pak zemřel. Jeho syn neměl zásluhy na firmě, ale zdědil ji. Sponzoring skončil, protože přeci nebude utrácet za nějakou holotu, motorky prodal, no a žije v domě s třímetrovým betonovým plotem a s nikým se nebaví, protože je to "někdo",  ač je to de.il co nedodělal gympl. Takže to slavný bohatství je o tom, jak to měl starý pán. Vytvořil firmu z garážových podmínek s úvěry, který by kde koho položily, po letech přišel zisk, úspěch, rozvoj, akciovka a pán naznal, že je třeba taky žít pro sebe, protože od toho ty peníze má...


Zajímavé. Do teď jsme žil v přesvědčení, že STOPSTART byl vymyšlen hlavně kvůli snížení emisí. FYI v obou Škodovkách, kde je toto zařízení vydržely akumulátory pět roků. Nebude to tím, že STARTSTOP nestartuje z akumulátoru, ale z kondíku?  piskaci


Jenže ty emise a spotřeba tak nějak souvisí a výrobci se tím i chlubí. Z čeho startuje MB netuším, pod kapotu koukají jen v servisu, ale měnili baterku za 12k když kvůli snížení kapacity nešlo nezávislý topení. Zdůvodnili to stopstartem.

Tak takové jsem asi ještě v životě neviděl ...  tanecek


Pokud řešíte opravy stylem hučí ložisko, vyměnit všechny, poloosa, obě, tlumič všechnny, není to problém. Jo, je to trochu dražší, ale kdo na to má... No a pak mi padnul počítač a  ND nebyl k sehnání... Ale lidi takhle drží třeba i P 405, jedny z prvních se sběrnicí, dokud nepadne ta, auto je o.k. Pro někoho auto z dob, kdy byl svět ještě v pořádku prostě není spotřebák no...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 R4M: Matrix se blíží! Pokud se vás dotýkají blížící se změny popište je!
 R4M: Dovolí tvé EGO připustit, že jsi také kolaborant MATRIXU?
 R4M: Kam se odsune pošta pokud bude doručování předmětů otázkou dronů?
 Siemens a budování digitálního podniku
 Co je to R4M?
 R4M: Výroba Rittal podle konceptu Průmysl 4.0
 R4M: MATRIX nám dává možnost se dobrovolně utopit v informacích
 R4M: Kde se Matrix již infikoval?
 u-blox nabídne první modul IoT pro sítě LTE s 10 letou výdrží baterie
 Chcete vidět premiéru R4M? Sledujte živé vysílání MSV 2016!
 HENNLICH: Nová plastová hřídel pro šestiosé roboty
 Kdo se má o problematiku Průmysl 4.0 zajímat?
 R4M#2: Proč jde v pořadí již o čtvrtou průmyslovou revoluci?
 R4M#4: Odkud se vzala iniciativa Průmysl 4.0?
 Liberec jako první využije Internetu věcí pro monitorování parkovišť!
 R4M#3: Koho se Průmysl 4.0 nebude vůbec dotýkat?
 R4M#5: Jakou má souvislost Průmysl 4.0 a Internet věcí?
 Víte, že je stávající konfigurátor konektorů EPIC je v podstatě implementace principu Industry 4.0 přímo do praxe?
 Kdo velet bude Průmyslu 4.0?
 R4M#7: Je možné, že se budou továrny samy rozhodovat, která a co bude kdy vyrábět?
 Jak by se vám pracovalo s kolegou robotem?
 Bude Průmysl 4.0 natolik flexibilní, že vymaže již natrvalo výraz "Made in"?
 R4M#9: Just in Time, tím je dnes myšleno co jiného než původně?
 Jakou máte představu o pojmu Just in Time v době Průmyslu 4.0 vy?
 R4M#10: Nerozumím, proč tomu stále někdo říká revoluce. Nejde o evoluci?
 R4M#11: O jakých digitálních znalostech firmy je řeč?
 R4M#12: Jak bude Průmysl 4.0 předvídat potřeby trhu, aby mohlo naše školství reagovat?
 R4M#13: Jak si představit prosazování myšlenek Průmyslu 4.0 v praxi?
 R4M#14: Co má být odpovědnou oporou změny myšlení celé společnosti?
 Jak lze zaostat v připravenosti v případě Průmyslu 4.0?
 R4M#16: A co Rusko? Vyvíjí podobnou aktivitu k Průmyslu 4.0?
 ABB a IBM budou spolupracovat v oblasti průmyslových řešení s umělou inteligencí.
 Kybernetická revoluce aneb Průmysl 4.0 v praxi
 R4M#17: Nebude člověk dnes totálně ignorující přínosy sociálních sítí v budoucnu v nevýhodě?
 V Brně vznikl nový studijní obor KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST!
 R4M#18: Jak reálný je nárůst produktivity práce o 32%?
 R4M#19: Komu dnes není digitální přístup blízký, bude v budoucnu na okraji technologické společnosti?
 Superinteligence - Až budou stroje chytřejší než lidé
 Kdy máme očekávat Internet lidí?
 Která svá obchodní data byste pro získání konkurenční výhody prozradili vy?
 Pořídíte si jako živnostníci také parkovací aplikaci?
 R4M#22: Kdo komu bude v novém digitálním věku konkurentem?
 Kde bys v elektrotechnice viděl primární použití virtuální reality ty?
 R4M#24: Bude i každá firma řízena decentrálně?
 R4M#27: Co je to TESTBED?
 R4M#28: Jak si správně vyložit sloveso kolaborovat?
 R4M#30: Co bude v budoucnu standard znalostí a dovedností?
 R4M#39: Jaká bude definice chudých a bohatých?
 Čím odečítat vodu, plyn a elektřinu pro internet věcí?
 Jiří Holoubek - ČR jako lídr Průmyslu 4.0
 Systém internetu věcí může být chytřejší než si myslíme
 Myslíte si že "špionem" ve vaší domácnosti může být například lednička?
 Jak bys využil prakticky blockchain ty?
 Podrobnosti o Digitální továrně 2.0 na MSV 2019
 LAPP jde digitálně
 Digitální továrna 2.0 ukáže digitální transformaci průmyslu v živém přenosu!
 R4M: Co nám kybernetický svět v životě ještě sebere?
 České závody Siemens dosáhly vysokého stupně digitalizace
 Digitalizace neznamená pouze skenování dokumentů
 Umíme už ovlivňovat pocity člověka elektronicky?
 Máte seriózní řešení jak napojit hlasového asistenta na ovládání obvodu nn?
 Trh zaplavují produkty pro IoT
 R4M: Jak chytrý bude systém digitální doby?
 R4M: Kolikrát se změní růst ekonomiky za dobu jednoho života?
 Je v digitální době obchodování snazší?
 R4M: Kde bude konec strojové inteligence pokud se bude umět multiplikovat?
 R4M: Není technická revoluce pouze marketingový humbuk?
 R4M: O čem by měl člověk o Průmyslu 4.0 vědět?
 JE PRO VÁŠ BYZNYS DIGITALIZACE příležitost nebo to pluje kolem vás?
 LIVE: DT#2 O digitalizaci AUTO ŠKODA s Lukášem Kousalem ŽIVĚ DNES ve 13:00
 Jaká osobní data si asi budeme chránit za deset, dvacet let?
 Budou přepadová komanda kyberpolicie normální?
 R4M: Je nepodmíněný příjem každého občana nezadržitelný?
 R4M: Co budeme v budoucnu ovládat hlasem?
 R4M: Proč má firma digitalizovat?
 R4M: Jak budou vypadat zadní vrátka v kybernetickém systému?
 Budou sociální sítě tím hlavním obchodním komunikačním kanálem?
 Roboti do kanceláří
 R4M: Bude kybersystém nové doby opravdu chránit lidské hodnoty?
 Jan Matuš na téma Rozpoznávání obrazu & strojové učení
 Opravdu už existuje datově řízená továrna?
 Zpracování firemních dat - Digitální transformace
 Brněnská firma SEWIO a čip U1 od Apple
 Kdo ještě nezná orwellův román 1984 a Velkého bratra?
 Digitální dvojče a simulace
 Virtuální realita mezi stroji
 Další série R4 MATRiX pokračuje živě na 62. MSV
 R4M: Co se odehrálo za posledních pět let v transformaci české ekonomiky
 Jak chápete souvislosti s vyslovením pojmu Průmysl 4.0?
 Čím může Česká republika v digitální transformaci zazářit?
 Kolik času potřebuje člověk aby se vpravil do myšlenky Průmyslu 4.0?
 Kde by se v elektroinstalaci RD mohl uplatnit 3D tisk?
 R4M: Nejsou dosavadní pilotní projekty transformace příliš nejednotné?
 Co se dalo v roce 2021 označit v digitálních změnách za průběhový čas?
 Co si představit pod strategií digitální distribuce produktů?
 Lze uvést inspirační příklad užití umělé inteligence v praxi?
 Jak se uplatní IoT ve výrobní informatice?
 Jak se liší inteligence žárovky od umělé inteligence?
 Kdo dokáže tu hromadu IoT zařízení synchronizovat?
 Bude ve smyslu konzumní spotřeby Průmysl 4.0 limitní?
 AYES: Využití chytrých brýlí v průmyslu
 Vylepšuje digitalizace zaměstnanost v republice?
 Jak se podle vás bude vyvíjet obchodní komunikace mezi odborníky?
 5G sítě: Smart factory v podání ABB
 Znáte základní informace o kybernetické bezpečnosti 5G sítí?
 Jak se v budoucnu budeme dívat na lidi platící hotovostí?
 Proč stále nejsou standardem Google glass pro rozšířenou realitu?
 Jak využít pro transformaci údržby umělou inteligenci a IoT
 Měl by se o služby digitálního dvojčete ucházet i malý start-up?
 Jaké může být nasazení voicebota, hlasového robota v průmyslu?
 Těšíte se až se budete na 194/22Sb. školit v metaverzu?
 Věříte v očekávaní digitalizace, změnu dopravy a výmýcení hladomoru?
 Jaké změny v elektrotechnice prognostikujete v souvislosti s Průmyslem 4.0?
 R4M: Koho se na Průmysl 4.0 nemáme ptát?
 Průmysl 4.0: Další krok - "Integrace tepelného návrhu"
 ABB osazuje motory fitness náramky!
 Řídící systémy a sledování výroby
 ENIKA: Řídící systémy pro technologii pro řízení osvětlení
 RITTAL: Rozvaděče dle koncepce Průmysl 4.0
 ABB: Ability Asset Health Center
 TECO: Smart factory process
 Teco: Smart house building
 První testbed v Česku je v Praze na ČVUT
 EATON: Chytré domy, chytrá města, jediná záchrana naší planety
 TECO: Smart city grid
 Smart Factory - Intralogistická řešení a systémy, česko-saské technologické fórum
 Na letošních olympijských hrách byla v provozu 5G síť
 Student VUT vytvořil náramek pro záchranu života
 Spolupracující roboti patrně nabydou na vážnosti!
 Zlín hostil konferenci představující novinky v oblasti Průmyslu 4.0
 Průmysl 4.0 stojí na snadné výměně dat
 ABB píše budoucnost digitálního průmyslu
 Denní využití výsledků digitalizace v KOPOSu Kolín
 ABB roboty hrají koledy zákazníkům newyorského obchodního domu Bloomingdale
 Brána internet věcí pro vše co vyžaduje vzdálený přístup, asistenci a dohled
 Siemens představuje novou platformu na hostování průmyslových aplikací pro kybernetickou bezpečnost
 Jak dlouho vydrží ozubené kolo vyrobené 3D tiskem?
 SIDAT váš výrobní proces naskenuje a vymodeluje k dalšímu vylepšení
 IP007# Časté dotazy v Průmyslu 4.0
 Všechno se digitalizovat opravdu nedá!
 O testbedu CPIT TL3 na VŠB Ostrava
 HARDWARIO: Praktické realizace IOT v průmyslu
 Jaké vás napadá použití chytrých brýlí v instalační elektrotechnice?
 Proč má digitalizace smazat hranici mezi B2B a B2C?
 SIEMENS: Umělá inteligence v průmyslu
 Může v Průmyslu 4.0 existovat falešný obchodník?
 Co znamená pojem aditivní výroba?
 Cena průmyslu 4.0 SPČR za rok 2022
 ABB investuje do společnosti Pratexo

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 23 dotazů.