Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Musí být tepelné čerpadlo přes HDO nebo stačí tarif 24 hodinový?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí být tepelné čerpadlo přes HDO nebo stačí tarif 24 hodinový?  (Přečteno 23653 krát)
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« kdy: 10.05.2018, 12:33 »

Dostávám často tuto otázku a chtěl bych umět odpovědět.
Tepelné čerpadlo musí mít své měření ale nevím jestli může mít jen jeden tarif?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 10.05.2018, 13:11 »

Všechny odpovědi naleznete v připojovacích podmínkách příslušných distributorů (ČEZ, EON, PRE). podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 10.05.2018, 13:24 »

DTepelné čerpadlo musí mít své měření
Od kdy?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 10.05.2018, 13:53 »

Předpokládám, že pro TČ chcete využívat sazbu D 57d (nikoliv D 56d, jak je mylně uvedeno v ceníku jednoho dodavatele).

Samostatné měření musí mít TČ v případě, že je instalováno v bytovém domě. Tedy tam, kde je nemovitost rozdělena několika smlouvami. Ostatní části domu (byty) musí mít měření svoje a tarif D 57d jim přiznán být nemůže.

Zde je stanovisko ERÚ.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 10.05.2018, 13:58 »

Samostatné měření musí mít TČ v případě, že je instalováno v bytovém domě. Tedy tam, kde je nemovitost rozdělena několika smlouvami.
Zde je stanovisko ERÚ.
To jo to je celkem logické.
Ještě jsem se nesetkal TČ v bytovych domech, proto mě to trochu zaskočilo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 10.05.2018, 14:13 »

Všechny odpovědi naleznete v připojovacích podmínkách příslušných distributorů (ČEZ, EON, PRE). podivej
V návrhu připojení elektroměrovéh o rozvaděče píšou, že měření musí být připraveno dle podmínek čez distribuce(zejména příloha Super!.
V připojovacích podmínkách o TČ je jen příloha 6.
Je to blok TČ a ve vyjádření ČEZu je jen měření "B"
a charakter odběru T4 - co je T4 nemůžu najít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 10.05.2018, 14:15 »

V návrhu připojení elektroměrovéh o rozvaděče píšou, že měření musí být připraveno dle podmínek čez distribuce(zejména příloha Super!.
V připojovacích podmínkách o TČ je jen příloha 6.
Je to blok TČ a ve vyjádření ČEZu je jen měření "B"
a charakter odběru T4 - co je T4 nemůžu najít.


Zejména přílohy 8
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 10.05.2018, 14:17 »

Jedná se o blok TČ NA POZEMKU FIRMY.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #8 kdy: 10.05.2018, 14:59 »

Jedná se o blok TČ NA POZEMKU FIRMY.

Co že není jasné?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 10.05.2018, 15:31 »

Aktuální sazby a zapojení s TČ (ČEZ).
EDIT: Pro úplnost ještě podmínky pro přiznání sazby C56d. Mrknutí


* čez sazby.jpg (111.64 KB, 941x571 - prohlédnuto 1665 krát.)

* cez schema zapojeni s TC.jpg (181.95 KB, 1920x1080 - prohlédnuto 5023 krát.)

* podminky c56d.jpg (225.46 KB, 923x707 - prohlédnuto 1464 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #10 kdy: 10.05.2018, 16:15 »

Tepelné čerpadlo bude pracovat i při jednotarifové sazbě bez HDO, ale nemusí to být zrovna výhodné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 10.05.2018, 16:20 »

Tepelné čerpadlo bude pracovat i při jednotarifové sazbě bez HDO, ale nemusí to být zrovna výhodné.
Na to se ptám celou dobu.
Na jeden tarif 24 hodin.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 10.05.2018, 17:14 »

Čo sa týka výhodnosti jedného tarifu, môj synovec má všetko na elektriku, na jeden tarif a tvrdí, že si to niekoľkokrát prepočítal a vychádza mu to výhodnejšie, ako keby mal HDO. Jedná sa o novostavbu, v ktorej býva 4 roky. V celom dome má podlahové kúrenie. Výhodnosť určite závisí od viacerých faktorov ,  preto sa jednoznačne nedá na toto odpovedať. Pokiaľ sa ale jedná o dobre izolovanú novostavbu, kúrenie tepelným čerpadlom, šiel by som do jedného tarifu(bez HDO).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 10.05.2018, 17:44 »

Nevím, jak to máte na slovensku, ale pokud si vezmu svoji spotřebu v bytě asi
3500kWh, tak podle kalkulačky ERU mám pro sazbu D02 nejnižší cenu kolem 14 500Kč.
Pak si dám D45 nebo D57, spotřebu rozdělím na poloviny pozor mezi nízký a vysoký tarif,  tak nejdražší mám kolem 12 500Kč.

Pokud snížím spotřebu na 2500kWh, tak nejlevnější v D02 mam asi 10700 a D45 resp. D57 kolem 9,500Kč mám nejdražší.

Tak buď se to u vás hodně liší nebo synovec nějako špatně počítá... Kdybych měl na co tu 45 napsat, tak ji mám i v paneláku v bytě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 10.05.2018, 18:27 »

Beru všechny Vaše + a -,  ale podstatné je, že to neví majitel a vy podle toho nemůžete poslat
údaje na výrobu rozvaděče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 10.05.2018, 18:52 »

Beru všechny Vaše + a -,  ale podstatné je, že to neví majitel a vy podle toho nemůžete poslat
údaje na výrobu rozvaděče.

Myslíte elektroměrový nebo domovní? Jestli elektroměrový, tak bych o tom vůbec nepřemýšlel a nechal udělat dvojtarifový.
Jestli domovní, tak toť otázka. Nicméně v případě blokování/neblokování tepelného čerpadla bude rozdíl ve velikosti rozvaděče, do 8mi max 10ti modulů.
Takže nechat vyrobit bez blokování a mít tam dostatečnou prostorovou rezervu. V případě, že se bude blokování řešit, tak snad nebude tak velký problém to do toho rozvaděče dodělat, ne? Já vím, legislativa, výroba rozvaděčů.... Tak se s výrobcem domluvit, že to napočítá i na případné blokování.
Stejně bude na domu hl. jistič max 32A. A to na nějakej "normální rozvaděč o velikosti +- 60modulů bez problémů vyjde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 10.05.2018, 18:55 »

"Jedná se o blok TČ NA POZEMKU FIRMY."  To tu situaci poněkud komplikuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 10.05.2018, 19:53 »

Jedná se o blok TČ NA POZEMKU FIRMY.

Pokud se jedná o firmu, tedy požadovanou sazbu C57, je nutné samostatné měření + hdo.
Z onoho elektroměru nesmí být připojeny jiné spotřebiče, na to je druhý elektroměr.
Ale to už bylo u C56...

Jo můžete to mít z jednotarifního měření, otázkou je výhodnost při odběrech...

Předpokládám, že pro TČ chcete využívat sazbu D 57d (nikoliv D 56d, jak je mylně uvedeno v ceníku jednoho dodavatele).

Samostatné měření musí mít TČ v případě, že je instalováno v bytovém domě. Tedy tam, kde je nemovitost rozdělena několika smlouvami. Ostatní části domu (byty) musí mít měření svoje a tarif D 57d jim přiznán být nemůže.

Zde je stanovisko ERÚ.

U sazby D57 nemusí být žádný solo měření. Byt který má TČ, má jen jedno měření + hdo.

To jo to je celkem logické.
Ještě jsem se nesetkal TČ v bytovych domech, proto mě to trochu zaskočilo.


Já jo. Sazbu D57 přiznávaji i na 1f klimu, stačí doložit glejt o ztrátách a netřeba řešit kW příkonu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.