Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Může být stará konzole vedení sítě skrytým rizikem pro půdní vestavbu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může být stará konzole vedení sítě skrytým rizikem pro půdní vestavbu?  (Přečteno 10394 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« kdy: 09.04.2018, 15:15 »

Během revize odběrného místa v jedné vesnici, jsem si všiml že podpěrná konzole sitě, ze které byla provedena i přípojka tohoto domu, Je celkem nízko nad oknem obydlené půdy.
To by nebylo nic tak zvláštního jako to, že tyto konzole se přidělávali přímo na trámy střechy, skrz štít domu. A zde vidím jádro pudla. Z nevyužité půdy je čerstvě udělán pěkný pokojík a vypadá to že tato konzole je jen těsně u SDK profilů. Zda se opravdu dotýká, nebo je jen 1-3 cm od SDK nevím. Zatím jsem nic neměřil a informace z firmy co to tam momentálně dodělává se trochu různí. Navíc už mají na tuto vestavbu hotovou revizi a vše je OK.

Tedy se ptám. Není tento způsob tak trochu v rozporu s ČSN 33 2000-4-41,ed.3, čl410.3.9 ?
Nemělo by se dodělat ještě připojení k zemniči, jako dodatečnou ochranu v případě poruchy, když zde nemusí nutně fungovat ochrana polohou? Co se stane když praskne jeden z fázových izolátorů a konzole, potažmo možná i SKD profily  se mohou stát nebezpečnými?
Co ochrana před přepětím? Jde o vrchní vedení a konzoli ve velmi malé vzdáleností od SDK, na kterých navíc leží kabely světel i zásuvek.
Obdobná situace bývá u stožárů antén na střechách, nebo jímacích tyčí hromosvodů, kdy jejich "tělo" zasahuje ještě cca 50cm-1 pod krytinu.

Investor byl upozorněn na možná rizika, ale jeho elektrikář žádná nevidí, tedy je to podle něj v pořádku. Protože je to řešení bez dalších úprav, souhlasí s jeho názorem i investor.

Jsem sám kdo v tomto vidí velké riziko a je příliš deformován svou profesí, nebo je na vině ten elektrikář s investorem, kterým se to prostě jen nechce řešit?

Orázek je ilustrační a je ze zdejších zdrojů. Na místě jsem to nefotil a nechtělo se mi prohledávat rozsáhlou sbírku fotek z revizí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 09.04.2018, 19:11 »

Zajímavá situace a není to první případ, ale první o kterém se tu dočítám.
Půdní vestavby se docela rozmohly.
Do zřízení vestavby je všechno v souladu s PNE i ČSN, pak se ale objeví konzole v místnosti pod sádrošem. Někdo na to pohlíží jako že je zakrytá a tudíž nepřístupná. Já ale nemám dobrý pocit právě z těch rastrů, které mohou být kdekoliv, protože o tom nikdo nepřemýšlí.
Prasklý izolátor, no, dokud nebude rozpadlý a nebude to ležet na konzoli, neděje se tak moc a po pochůzce se vymění.
Když ale lehne lano na konzoli, je otázkou, kam se to dostane. V situaci, kdy tam bude 95AlFe a 200A deion, by případné pospojení muselo být dimenzováno na takový proud po dobu 30s. A v případě, že to půjde jen do rastru to nebude příjemná zkušenost.
Dávno tomu, co se dělaly na konzolích (rámových) v případech, kdy byla půda obývaná, či jako sklad sena a pod, svody FeZn 50 po fasádě k uzemnění. Špatné nebylo ani spojení PEN s konzolí, zejména u střešníků dosažitelných ze země, tedy nechráněných polohou. Někdy je vidět mezi dřevem a konzolí dokonce i proužek azbestu. Ale tyhle sítě dozrávají na rekonstrukci nebo pod zem.
Zásah bleskem, no, s tím se síť většinou nějak popere a konzole ve štítě není největším rizikem pro zapálení, pokud už tedy není těsně obložena tím rastrem.
Bezpečnější by samozřejmě bylo nahradit AlFe za AES, nebo to sundat úplně, v krajním případě s přihlédnutím k okolnostem přizemnit. Ale takovými výroky vznikají ti problémoví a pro investora nežádoucí elektrikáři.
Oproti původnímu stavu se riziko určitě zvýšilo, ale bez dobré místní znalosti těžko určit o kolik. 
Minimum co se v takových situacích dá udělat, je dodatečné od/zaizolování části konzole uvnitř objektu, pokud se k ní výrazněji přiblíží vodivá stavební konstrukce.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 09.04.2018, 20:05 »

Vyměnit za izolovanou.
Jiná solidní řešení vlastně ani nevidím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 09.04.2018, 20:18 »

Jenže štítová laminátka neexistuje. Alternativu vidím v izolovaném kabelu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 09.04.2018, 20:31 »

Jenže štítová laminátka neexistuje. Alternativu vidím v izolovaném kabelu.
Ha díra na trhu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 09.04.2018, 20:43 »

Chápu správně že sdílíte můj neklid nad tímto řešením a reakcí investora s jeho elektrikářem?
Už jsem se bál že vidím rizika i tam kde žádná nejsou  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 10.04.2018, 07:43 »

Honzo, jedno riziko eliminujeme nebo snížíme způsobem, kterým zvýšíme jiné...
Ono by se dalo uvažovat o "přizemnění" té konzole.
Ale bude tam při poškození izolátoru takový zkrat, aby to "zhaslo půl vesnice"? 
Nebo tam bude takový přechodový odpor, že to tam bude prskat, hořet,...

A to raději nepřemýšlím a nějakých vzdálenostech které se týkají ochrany před bleskem.
Ale to bohužel investoři asi nechtějí, když to projektanti přehlíží a bouchají pod sádrokarton kovové profily, do toho rozvody osvětlení, a nějaká vzdálenost od hromosvodu přes lehce zápalný materiál krovu je nezajímá  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 10.04.2018, 07:53 »

Osobně vidím velký problém i v tepelném mostu a konzole coby stavební konstrukci. Pokud konzola prochází tepelně zaizolovanou střechou nebo fasádou, je to nejenom slušný tepelný most, ale v případě trubky protažené střechou má navíc i dutinu. Je to tedy jen otázka času, kdy vznikne problém s vodou, která se v trubce bude srážet a hledat cestu ven.
Neznám přesně detail provedení nástřešníku v tomto případě, ale co dokáží zednící při nové fasádě je také na vydání románu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 10.04.2018, 11:27 »

Dnes na Konferenci revizních techniků, tuším že pan František Grossman vyřkl větu "revizní technik tady není od toho aby vyhledával rizika, od toho jsou jiné subjekty"
Jenže zrovna tady tento případ mě utvrzuje že tok fungovat nemůže.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 10.04.2018, 12:27 »

Dnes na Konferenci revizních techniků, tuším že pan František Grossman vyřkl větu "revizní technik tady není od toho aby vyhledával rizika, od toho jsou jiné subjekty"
Jenže zrovna tady tento případ mě utvrzuje že tok fungovat nemůže.
Co už jiného by měl revizák dělat.
Naprosto hrubě nesouhlasím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 10.04.2018, 13:58 »

Dnes na Konferenci revizních techniků, tuším že pan František Grossman vyřkl větu "revizní technik tady není od toho aby vyhledával rizika, od toho jsou jiné subjekty"
Jenže zrovna tady tento případ mě utvrzuje že tok fungovat nemůže.

Jestli ten Honza nakonec nebude potížista  Smích tanecek

Ale vážně, opět jsme u toho, udělá se půdní vestavba, izolace, oprava střechy či nová střecha, interiéry, možná i zesílení stavebních konstrukcí, na všechno peníze jsou. A pod touto skořápkou se nechá podle popisu holé venkovní vedení s izolátory z nějakých šedesátých let, to je v pořádku.... zle
AES stojí pár korun, kdyby se přetáhla přípojka do nového kabelu s novou konzolí třeba i vhodněji umístěnou a třeba i HDS, je to odhadem cca 15 - 20k a práce pro dva šikovné chlapy na půl dne.
Ale je to marný, je to marný, je to marný.....  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Viktor Klemon
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 10.04.2018, 16:08 »

Ono to nieje zas tak jednoduché, z tohto: "jsem si všiml že podpěrná konzole sitě"
je vidieť že sa jedná o podperu uličného rozvodu a nie len prípojky.
Bežné na malých obciach.
Tam by mohla zmena stáť aj toľko čo celá vostavba.

Nevieme nič o plánoch s takýmto vedením, aspoň v našom okolí rýchlo miznú po rekonštrukciác h siete.
Možno s týmto majiteľ počítal.

Inak prizemnenie a hlavne dôkladná kontrola stavu izolátorov a aj mechaniky konzoly
by mala byť záujmom majiteľa.

Problém nemusí spôsobiť len porucha izolátora ale aj taký, prevádzkový stav
akým je poľadovica - tento rok u nás ľad spoľahlivo premosťoval sukienky izolátorov,
a teda konzola by mohla dostať napätie aj pri inak dobrom stave.

Vôbec mať takto blízko vzdušné vedenie nie je úplne na kľudný spánok,
iskry, ktoré vo vetre dokážu napáchať zle napnuté ALFE laná náhodným dotykom
by mohli ľahko zapáliť napr. lístie v odkvape. Potom už to bude rýchle.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 10.04.2018, 17:09 »

Ono to nieje zas tak jednoduché, z tohto: "jsem si všiml že podpěrná konzole sitě"
je vidieť že sa jedná o podperu uličného rozvodu a nie len prípojky.


Máte pravdu, to jsem přehlédl  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 10.04.2018, 17:10 »

Chápu správně že sdílíte můj neklid...
Rizika tam nějaká přibyla (nejvíc bych se bál vypínacího proudu a času sítě a možnosti kontaktu s rastrem),  ale i přes to lze provést nějaká minimální opatření, když už není zájem to řešit komplexně.
Jenže je-li investor ukonejšen dodavatelem že všechno cajk a pak přijde nějaký potížista který je navíc drahý a moc se v tom šťourá je třeba ho rychle vypráskat a nasadit osvědčeného kývače, který problémy nehledá a mávnutím kouzelného razítka odstraňuje tak co si investor vybere?
Je fakt, že není úplně jednoduché to celé pojmenovat články norem, ale ne že by to nešlo.

opět jsme u toho, udělá se půdní vestavba, izolace, oprava střechy či nová střecha.....
No, já bych bez místní znalosti číslama moc neházel. Jiná situace bude, když to bude odbočka pro 3 chalupy 25AlFe a jiná při průběhu vývodu třeba 70 nebo 95+70.
Když to bude na přeložku na sloup s projektem a ještě třeba ne na vlastní pozemek, pak se snadno může stát, že to rok čekání a 100k nespraví. Ale souhlasím, že samo o sobě to fyzicky provést /kdyby to šlo jako "melouch"/ není problém.

Nevieme nič o plánoch s takýmto vedením, aspoň v našom okolí rýchlo miznú po rekonštrukciác h siete.
Inak prizemnenie a hlavne dôkladná kontrola stavu izolátorov a aj mechaniky konzoly
by mala byť záujmom majiteľa.

Problém nemusí spôsobiť len porucha izolátora ale aj taký, prevádzkový stav

iskry, ktoré vo vetre dokážu napáchať zle napnuté ALFE laná náhodným dotykom
by mohli ľahko zapáliť napr. lístie v odkvape.
Jo, stává se, že někdo chvátá, čeká rok na přeložku, zaplatí balík a užije si ji ani ne rok, protože se povedlo odblokovat realizaci rekonstrukce, která třeba visela na nějakém pozemku či nesouhlasiči. Je fakt, že bych hodně zvažoval a pídil se, jestli není plánovaná reko, nebo se k ní neschyluje kvůli stavu sítě.

Souhlas, když už si tu konzolovinu nastěhoval do cimry, je v jeho vlastním zájmu, aby byla v pořádku a případně žádat opravu, to ho nic stát nebude.

Taková námraza není častá, ale stává se.

Když už se to spleskne, tak většinou dost daleko od konzole, takže nějaký 3-5m okolo konzole je  relativně bezmečko ale je fakt, že vítr může jiskry odnést daleko.
Na druhou stranu, na opálený dráty se přijde při pochůzce a rozporka to vyřeší Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 10.04.2018, 17:12 »

Ha díra na trhu.
Vzhledem k směru rozvoje distribučních sítí nn, není ekonomicky záhodno pouštět se do podnikatelskéh o záměru zacelit tuto díru Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #15 kdy: 11.04.2018, 05:32 »

Nějak se necítím jako potížista  piskaci nenene baterky

Sice se můj poznatek netýkal toho, k čemu jsem byl objednán, přesto jsem provozovatele na něj upozornil. Jak se k tomu postaví dál, je pouze na něm. Tedy mám svědomí čisté. Jen jsem chtěl vědět, zda to už moc nepřeháním s tím vyhledáváním rizik, coby RT.

Dnes na Konferenci revizních techniků,  tuším že pan František Grossman vyřkl větu "revizní technik tady není od toho aby vyhledával rizika, od toho jsou jiné subjekty"

Osobně to považuji za blábol a důkaz, že je různá úroveň školitelů,  a že ne všechno co na školení slyšíme je 100% pravda, že tedy musíme všemu zcela věřit. Stejně jako ve vašem připadě se jedná o mnoho střípků posbíraných na těchto školeních a během praxe, kde si každý sestavuje ten svůj vlastní obrázek poskládaný právě na základě těch zkušeností.
To by pak mohli zrušit RT úplně a "revizi" by dělali brigádníci s formulářem v ruce, kde by jen zatrhávali předem připravené kolonky. To nás podle mne stejně jednoho dne nemine. Montážní firma předá dokumentaci skutečného provedení,  záznam z měření instalace a pak kolaudační úředník proškrtá kolonky a dá štempl.
Montážka bude tato dnes revizní měření provádět sama, nebo si na to najme někoho s přístroji, aby si je nemusela sama kupovat.
Ovšem prozatím zde RT máme právě kvůli tomu, aby zkontroloval provedení instalace a vyhledal případná rizika, za pomoci svých znalostí a důvtipu, jak je psáno ve "svatém písmu" revizáků. Mrknutí

Ale zpět k tématu.

Docela mě mrzí,  že mě hned u zákazníka nenapadl ten argument s tepelným mostem. Vím, že někde řešil plíseň kvůli špatné izolaci, a to by možná byl argument, který by alespoň donutil k zamyšlení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #16 kdy: 11.04.2018, 08:42 »

Ještě bych připomněl, že pokud bude konzole uzemněná, pak by bylo vhodné od vodiče uzemnění dodržet dostatečnou vzdálenost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je možné použít sdružený obvod pro připojení dvou bytových jednotek?
 Je vám znám požadavek E.ON na jistič před elektroměrem 10 kA?
 Jaký kabel potřebujeme pro elektrickou přípojku k RD na vzdálenost 900m?
 Je nějaký rozdíl mezi přípojkovými skříněmi SS100 a SS133?
 Co vše se reviduje a kontroluje na přípojce? Jde zejména o elektroměrovou desku.
 Jak vnést do katastrálních map nn přípojku dlouhou 1450 m zbudovanou v r. 1995?
 Je možné do zaplombované části přípojky umístit rozbočení dvou kabelů?
 Je toto správně provedená neměřená část přípojky pro RD?
 Může být přiveden kabel CYKY4x10 ke dvou jednofázovým elektroměrům?
 Už jste zaznamenali nové připojovací podmínky E ON?
 Jde o správně blokové schéma připojení RD k síti?
 Lze zapojit dva RD pod jedny nožové pojistky ve skříni distributora?
 Jak vypočítat přívodní kabel pro bytový dům s restaurací?
 Jak získat vedení přípojky, když mi v tom brání cizí pozemky?
 Je povinen ČEZ po výměně HDS provést opravu fasády?
 Je po roce 2017 podle energetického zákona konzole na domu nelegální?
 Jak probíhá připojení novostavby na distribuční síť?
 Jak zrušit střešní konzoli a ukončení nadzemního vedení na sloupu?
 Jaké kabely uložit do země mezi elektroměrovým pilířem a rozvaděčem v RD?
 Poradíte mi prosím v problematice přípojky na pozemek přes stožáry?
 Lze umistit hodiny u vchdovych dveri, nebo az na hranici pozemku?
 Co potřebuji a co budu všechno platit za prodloužení elektrické přípojky?
 Mám žádat o dočasné nebo stálé připojení?
 Jaké mohou být poruchy u venkovních přípojek?
 Máme si starou přípojku ponechat nebo investovat do nové?
 Kde se dá koupit kabel závěšák?
 Má být žz vodič z kabelu připojen na svorkovnici PE a PE pak žz vodičem připojena na svorkovnici N?
 Lze provést elektropřípojku k RD z již existující přípojky souseda?
 Jaký použít typ rozvaděče na zděný elektroměrový pilíř?
 Jak si zřídit elektrickou přípojku na pozemek?
 Jak pořídit sloupek pro měření elektrické energie?
 Je cena za svépomocí přeložky 50.000 pro ČEZ normální?
 Není distributor dle zákona povinnen hradit 30m dlouhou přípojku?
 Jak správně realizovat dva rozvaděče z přípojného pilíře?
 Musí mít el.měrovou skříň na hranici pozemku zděnou nebo lze koupit prefabrikát?
 Je mozno pripojit druhy kabel pod stejne svorky elektropilire?
 Kdo bude platit přípojku?
 Proč ČEZ vyžaduje propojt rozvaděč měření s podružným, CYKY 5Cx6?
 Jak přemístit elektroměrový rozvaděč?
 Jaké jsou venkovní rozměry zděného pilíře na přípojku?
 Jak se připojují "lunaparky" k veřejné síti ?
 Jaká jsou pravidla přístupu pracovníků ČEZ k elektroměru na soukr. pozemku?
 Do jaké výšky umístit přípojkovou skříň?
 Je nutné přemisťovat HDS při napojování další nové přípojky?
 Komu patřily přípojky před rokem 1989?
 Může se revize přípojných míst napsat na více bytů?
 Proč ČEZ v SoBS navrhuje 3 přípojkové pilíře, když by stačil 1 ?
 Co s pilířem podemletým dešťovou vodou?
 Je možné vedení z nástřešáku přeložit na sloup před plot?
 Proč se nelíbí ČEZu 40cm podezdívky plotu u pilíře měření?
 Jak řešit přípojku k rekreačnimu objektu vzdálenou 25m?
 Jak postavit sloupek pro osazeni elektromeru aby vyhovoval EONu?
 Může mě dodavatel energie odpojit kvůli zastaralé elektroměrové skříni?
 Je správné k volně stojícímu pilíři přisadit pilíř v provedení do zdiva?
 Může mít rozvaděč měření pro ČEZ pouze 370 cm na výšku?
 Je možné mít do bytového domu vlastní přívod el. enerie?
 Jak zřídit odběr od PRE na distribučním území ČEZ?
 Jak se vyhnout zřizování krátkodobého odběru?
 Znáte připojovací podmínky ČEZ opravdu dobře?
 Jak otevřít skříň SP 100 výrobce DCK Holoubkov?
 Musím mít revizi při opětovném připojení odběrného místa?
 Je možná přípojka nn pro dům ze stožáru vn?
 Jakým způsobem byste řešili připojení zahrádkářské kolonie?
 Budeme muset měnit pilíř pro měření pokud změníme přípojku z 3f na 1f?
 Jaké máte zkušenosti s povolováním neměřených odběrů?
 Na čem závisí správná volba sazby a značení u přípojek energetiky?
 Jak vyřešit problém s nástřešákem bez možnosti přeložky na sloup?
 Co je zač přípojková skříň zipO?
 Existuji dvirka pro elektromerovou desku 450X450?
 Přistavujete podle podmínek ČEZu k pojistkové skříni nový pilíř?
 Jak vypadají rozvody za elektroměrem
 O přípojce objektu k síti dodavateli elektrické energie
 Jaké jsou připojovací podmínky dle místa odběru?
 Čím nejsou splněny podmínky ČEZu, pokud je deska Premix obestavěná?
 Ako správne zvoliť výšku RE vzhľadom na situáciu ktorá je na priloženom obrázku?
 K čemu slouží přípojka nn ve smyslu §45 zákona č. 458/2000Sb.?
 Jsme povinní předělávat podružný elektroměr, když se ČEZu nelíbí?
 Je možné dočasné umístění elektroměru a rozvaděče nn na sloupu?
 Požadavky na elektrické rozvody (1.)
 Jaký je správný postup při demontáži jednoho ze dvou fakturačních elektroměrů?
 Je nejaky novy zakon ktory nariaduje ze vsetky odberne miesta musia byt v plote?
 Jaký je vhodný rozvod pro malou kapelu a ochranu drahé aparatury?
 Kdo hradí opravu přípojky u neoprávněně odstraněné HDS?
 Musí být přípojka pro mobilní buňku kabelem 3L+PE+N nebo může být i 3L+PEN?
 Jak provést změnu vrchní přípojky RD na přípojku zemní bez zásahu do fasády?
 Lze v elektroměrovém rozvaděči připojit dva rozvaděče rodinného domu?
 Je kvôli rekonštrukcii lepšie preložiť alebo zrušiť a urobiť novú prípojku?
 Opravná manžeta (27.11.2003)
 Znáte změny v připojovacích podmínkách ČEZ od 1.4.2022? Poslouchejte!
 Je legální sdílet elektřinu?
 Komu patří elektroměrový pilíř? Mohu si do něj něco přidat?
 Co je myšleno smyčkovým připojením?
 Jak řešit přípojku při rozdělení domu na dvojdomek?
 Kdy je z RE do RB vhodné zvažovat použití kabelu AYKY místo CYKY?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.079 sekund, 23 dotazů.