Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Co se kontroluje při revizi pro změnu sazby D25d na D26d a stačí jen potvrzení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co se kontroluje při revizi pro změnu sazby D25d na D26d a stačí jen potvrzení?  (Přečteno 9756 krát)
Elda
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 25.09.2017, 13:42 »

Jedná se o starý domek, nechali jsme udělat dvoje akumulačky a požádali o změnu z D25d na D26d. Pán zkontroloval jen elektroměr, hdo a hlavní jistič. Revizní zprávu mě nedal, jen potvrzení o revizní zprávě. Co se kontroluje při revizi pro změnu sazby z D25d na D26d a stačí jen to potvrzení o revizi?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 25.09.2017, 14:31 »

Změna z D25 na D26 je v podstatě jen formalita. Jediný rozdíl je v ceně za velikost hlavního jističe a kWh. Což předpokládám víte a máte spočítané, že je to pro vás ekonomicky výhodné.
Oboje dvoje jsou akumulační sazby, takže všechny blokované jedou na NT jen 8hod denně.

Co se týše samotné kontroly/revize:
 - provedení elektroměrovéh o rozvaděče - rozměry, umístění, dokumentace...
 - velikost hl. jističe před elektroměrem
 - velikost zkratové odolnosti jističe před elektroměrem
 - jistič pro HDO - velikost, zkratová odolnost
 - dimenzování kabelů/vodičů dle velikosti hl. jističe
 - zapojení a blokování spotřebičů které mají být blokovány - (stykače, relé atp...)
 - samotná konrtola připojení připojených spotřebičů - akumulaček, bojleru...

V revizi potom navíc o proti kontrole přibude
 - měření izolačních odporů vedení
 - měření impedance poruchové smyčky)
 - měření proudových chráničů - pokud jsou použity
 - měření doplňkové ochrany pospojení - pokud je použita

Pro potřeby dodavetele energie většinou stačí na tuto změnu jen ta kontrola od realizační firmy, která vyplní formulář (viz příloha, pro ČEZ/PRE a jiné dodavatele může být odlišný).

Ale pokud dojde k navýšení hodnoty hl. jističe, tak už je třeba doložit i revizní zprávu.

* potvrzeni od EM firmy Eon.pdf (168.26 KB - staženo 418 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 25.09.2017, 15:45 »

ČEZ většinou vyžaduje revizi. Zvlášť zajímavý je tam požadavek na provedení revize dle ČSN 33 2000-6 ed.2, ale v protokolu o kontrole je pouze stále platná ČSN 33 2000-6.


* formd_potvrzeniovydanizpravyorevizielektrickeinstalace.jpg (868.98 KB, 1562x2136 - prohlédnuto 2968 krát.)

* formd20161124_protokolokontrole_form kopie.jpg (570.9 KB, 1364x1862 - prohlédnuto 1715 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Elda
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 25.09.2017, 16:00 »

Děkuju za info. Hlavní jistič jsme neměnili a na akumulačky a boiler se pán nedíval. Dodavatel je 3E ale dráty má ČEZ distribuce. Za to potvrzení jsem dal 1900,- Je to adekvátní cena.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 25.09.2017, 16:08 »


Pro potřeby dodavetele energie většinou stačí na tuto změnu jen ta kontrola od realizační firmy, která vyplní formulář (viz příloha, pro ČEZ/PRE a jiné dodavatele může být odlišný).


Jenom, aby v tom nebyl guláš. Neplést dodavatele s distributorem. Dodavatel do toho nemá co kecat. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Elda
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 25.09.2017, 16:11 »

ČEZ většinou vyžaduje revizi. Zvlášť zajímavý je tam požadavek na provedení revize dle ČSN 33 2000-6 ed.2, ale v protokolu o kontrole je pouze stále platná ČSN 33 2000-6.
Já jsem dostal ten horní papír (to potvrzení),  ne ten protokol.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 25.09.2017, 16:19 »

Nevím co jste si ve skutečnosti objednal, ale pokud byla provedena revize (což by korespondovalo s uvedenou cenou) a na potvrzení pro ČEZ je datum vypracování a číslo revize, měl byste revizní zprávu obdržet společně s fakturou. RZ by měla být vámi (objednatelem) podepsaná, aby bylo jasné, že jste RZ převzal a byl s výsledkem revize seznámen. Datum předání je dle ČSN 33 1500 jeden z povinných údajů v RZ.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 25.09.2017, 17:14 »

Jenom, aby v tom nebyl guláš. Neplést dodavatele s distributorem. Dodavatel do toho nemá co kecat. Mrknutí

Dovolím si nesouhlasit. Smlouva na dodávku energie je s dodavatelem. Ne s distributorem.
Takže s dodavatelem se dohodne sazba, ale musí se splnit podmínky distributora na provedení elektroměrovéh o rozvaděče.

Nevím s jakými "alternativci" jsi se setkal Zdeňku ty, ale co jsem se já potkal, tak při změně sazby se toto vždy řešilo s dodavatelem energie. Tedy musely se splnit podmínky co chtěl dodavatel. Že tyto podmínky potom vycházejí z toho co má v podmínkách distributor je jiná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 25.09.2017, 17:30 »

Víťo, máš pravdu, špatně jsem to formuloval, ale výsledek je stejný. Už jsem zažil, že to co vyžadoval dodavatel, distributorovi nestačilo a musely se přepisovat nebo doplňovat formuláře, čemuž se nelze divit u stále se měnících formulářů, při převádění agendy z ČEZ Prodej na ČEZ Distribuce, kdy nevěděly která bije ani operátorky ČEZ Distribuce, které to měly mít v malíčku. Kupodivu jsem minulý týden dostal správnou informaci hned na první dobrou, tak už se to snad lepší.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Také máte nízký tarif o 1 hod. kratší?
 Jak splnit podmínky tarifu D26d?
 Poradíte mi schéma zapojení bojleru na nízký tarif?
 Ako funguje dvojtarifný elektromer?
 Jaký máte názor na možnost zprovoznění více elektroměrů pro dosažení superceny?
 Vyplatí se přejít k levnějšímu dodavateli energie nebo zůstat u ČEZu?
 V čem tkví úspora při použití tarifů NT a VT při přímotopném ohřevu?
 Máte nějaké zkušennosti se změnou dodavatele el. energie?
 Taky máte novou službu u PRE?
 Musíte dokladovat přimotové vytápění při přechodu na D45d?
 Jak splnit podmínky tarifu D35d pro odběr elektřiny u ČEZ?
 Lze zřídit tarif D45 pokud je přímotop pouze ve voliéře?
 Co říkáte na zlepšovák k úspoře peněz v nt?
 Jak co nejjednodušeji a nejlevnějí přejít na vyhodnější sazbu?
 Jaké máte zkušenosti při změnách tarifů v nevyhovujích elektroměr. rozvaděčích?
 Proč se mi resetují termostaty po skončení vysokého tarifu?
 Jak umíte využívat nízký tarif vy?
 Lze spouštět kotel Protherm Rejnok mimo nt tedy bez HDO?
 Vyplatí se dvoutarif D25d a jaké jsou podmínky?
 Potvrdíte mi správnost schématu přepínání nt a vt?
 V kolik hodin (4x za 24hod.) je u sazby D45d zapínán vysoký tarif?
 Jak správně rozúčtovávat dvoutarifní měření?
 Jaké jsou technické podmínky pro přiznání jednotlivých sazeb nízkého tarifu?
 Dojde ke zkrácení doby nt u sazby D56d?
 Je možné změnit sazbu když je elektroměr nepřístupný z hranice pozemku?
 Lze přiznat sazbu C45 na odběr, kde je instalováno tepelné čerpadlo?
 Muze byt HDO pro cely dum, nebo jen pro bojler?
 Jak nastavit spínací hodiny sazby na správný čas nízkého/vysokého tarifu?
 Kde sehnat tepelné ztráty objektu pro přiznání sazby C56d?
 Je to tak složité změnit sazbu z d45D na d56D?
 Co je třeba ke změně tarifu z 3f na 1f?
 Je v zahraničí a kde zavedena platba za velikost jističe a jaká je cena ?
 Je u dvoutarifních sazeb požadován nutný odběr nt/vt?
 Jakou zvolit tarifní sazbu pro přímotopy 38kW a TČ 3,5kW?
 Víte bližší podrobnosti o změně připojovacích podmínek o dvoutarifů od 1.6.2017?
 Podle čeho změnit tarif energetiky?
 Jak poznám, že mám bojler správně zapojený na HDO (že nejede i na vt)?
 Kde je skutečná hranice pro změnu distribuční sazby z D25d na D57d?
 Jaký tarif bude účtován při řezání dřeva cirkulárkou?
 Může být jenom sazba na přímotopy?
 Je možné si požádat o nízký a vysoký tarif, tak aby šel pro celý dům?
 Kdy připojit blokované spotřebiče než dojde ke skutečné změně tarifu?
 Jak je to s nízkým tarifem pro objekty pro podnikání?
 Má vlastník firemních bytů, prostory nárok na tarify D?
 Lze ušetřit vypnutím jističe pro HDO?
 Čím může být způsobena porucha spínání nízkého tarifu?
 Co v chytrých instalacích blokujete ve vyšší sazbě, než topení a ohřev vody?
 Proč není více tarifů elektřiny pro maloodběratele?
 K čemu jsou na elektroměrech tarify T3 a T4?
 Jsou FV systémy a dvojtarifní přípojka dotační pastí?
 Jak je to s uplatněním distribučních sazeb d27d a d57d u RD?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.