Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak dopadne spor ČEZu s Jiřím Chalupou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak dopadne spor ČEZu s Jiřím Chalupou?  (Přečteno 14863 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 09.03.2017, 09:02 »

Jak dopadne spor ČEZu s Jiřím Chalupou?
    Považte sami. Najednou vám někdo z energetiky zavolá, že máte poškozený elektroměr a chce po vás třeba 100.000,- korun. Zprvu nechápete o čem je řeč a později se dozvíte zajímavý příběh. Plomba na elektroměru by měla být ochráněna před cizími vlivy. Spotřebitel by měl mít kontrolu a jistotu, že jeho elektroměr je seriozně ocejchován, je o něm vedený záznam a patrně by vůbec nebylo od věci elektroměr zpřístupnit komukoliv pouze v případě, že je přítomen sám odběratel.
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Jak dopadne spor ČEZu s Jiřím Chalupou?
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 09.03.2017, 21:42 »

Tezko rici kde lezi pravda.
Pan obvineny je elektrikar, odbornou znalost ma, usetreny penize se muzou komukoliv hodit...

Tak nejak si rikam jestli toho cernocha neudelal odberatel pred nim na puvodni adrese. Kdyz tam byly pofiderni najemnici a velky vykyvy spotreby. Monter to mohl prehlidnout pri demontazi a montazi u druheho odberatele. Pri cejchovni vymene mohl prijit nekdo peclivejsi kdo si toho vsiml...

Velka chyba je, ze odebrany elektromery u CEZu vraci do obehu bez kontroly v cejchovne! Hlavne u tehle mechanickych typu, na ktery bylo x figlu.

Zase se mi nechce uplne verit ze by to hnali tak daleko kdyby nebyl nejaky dukaz o zmanipulovani meridla.

Na druhou stranu 100 000,-,  to je v tyhle branzi hubicka. Jiny nepoctivci plateji i 800 000,- ,  ale to uz je za poradny odbocky.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 09.03.2017, 22:09 »

Argument já na to mám, já nepotřebuju krást je takový vratký. Vybral jsem notáře a obchodníka se starožitnostmi v jedné osobě, jak má napíchlý topení přímo z HDS. Taky nebyl socka, ale spořivej, měl to nakonec za 280kKč za 3 zimy a ještě děkoval.
Poškození plomb je u RM přístupných z ulice problém. Ono se to tak nějak ví, že utržená plomba je problém a lidi se umí mstít všelijak. Ti zákeřnější trhají plomby cejchovací.
V případu z tématu se hovoří o poškození uvnitř elektroměru, ale není moc rozebráno jak a zda byly poškozeny plomby. Při seřizování může ujet šroubovák a poškození pod plombou je raz dva.
Zrovna ČEZ začal používat na cejch už poměrně dávno SEAL plomby, tam je manipulace nemožná, ač byl i případ vykuků, kteří sehnali stejnou plombu, ale nechápali zřejmě smysl čárového a numerického kódu.
Ovšem proč by osoba znalá zasahovala do mechaniky a vystavovala se riziku, když je (bylo) možné ovlivnit bez zásahu, bez dotyku...
Známe tedy jednostranný názor, chtělo by to ještě názor NTZ a jejich argumenty.  Netroufám si soudit z jedné trochu emotivní výpovědi kde je pravda.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 09.03.2017, 22:33 »

Argument já na to mám, já nepotřebuju krást je takový vratký. Vybral jsem notáře a obchodníka se starožitnostmi v jedné osobě, jak má napíchlý topení přímo z HDS. Taky nebyl socka, ale spořivej, měl to nakonec za 280kKč za 3 zimy a ještě děkoval.
Poškození plomb je u RM přístupných z ulice problém. Ono se to tak nějak ví, že utržená plomba je problém a lidi se umí mstít všelijak. Ti zákeřnější trhají plomby cejchovací.
V případu z tématu se hovoří o poškození uvnitř elektroměru, ale není moc rozebráno jak a zda byly poškozeny plomby. Při seřizování může ujet šroubovák a poškození pod plombou je raz dva.
Zrovna ČEZ začal používat na cejch už poměrně dávno SEAL plomby, tam je manipulace nemožná, ač byl i případ vykuků, kteří sehnali stejnou plombu, ale nechápali zřejmě smysl čárového a numerického kódu.
Ovšem proč by osoba znalá zasahovala do mechaniky a vystavovala se riziku, když je (bylo) možné ovlivnit bez zásahu, bez dotyku...
Známe tedy jednostranný názor, chtělo by to ještě názor NTZ a jejich argumenty.  Netroufám si soudit z jedné trochu emotivní výpovědi kde je pravda.

Napojeni z HDSky, to je ta nejvetsi drzost co muze bejt. Nedavno jsem nekolik takovejch pripadu videl. Platilo se od 270 000,- do 800 000,- ,  nektery ty lidi nemeli daleko aby si hodili masli. Pripojit si bojler primo ze svorniku HDS, to je kumst.

Tak jestli jsem to pochopil spravne, elektromer byl bud stoceny nebo mel "omezovac rychlosti"... ale plombach ani slovo. Ona i ta uredni plomba sama o sobe deklaruje rok prezkouseni z cejchovny. Jestli tam nebyly, tak je jasne ze mu zanikla platnost. To je ostatne duvod proc se musi okamzite vymenit elektromery s poskozenou uredni plombou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 09.03.2017, 23:15 »

Ono je spis otazkou, jak je mozne ze ac zijeme v 21. stoleti, kriminalita, nasilnosti a korupce jsou na vzestupu?

Ze jsou lidi cim dal tim vetsi hamtaci bezohledny?

Ono se tu krade kde co, kolikrat i co je prikovany, proc by mela byt elektrika vyjimkou?

To redakce: Neslo by udelat jeste kontra rozhovor s nekym kompetentnim od distributora? Ciste pro vetsi objektivitu, treba maji taky co rict.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 10.03.2017, 06:57 »

To redakce: Neslo by udelat jeste kontra rozhovor s nekym kompetentnim od distributora? Ciste pro vetsi objektivitu, treba maji taky co rict.
Je to v plánu.
Doposud jsem se ptal svých kontaktů na ČEZ, ale ať je již jejich odpověď jakkoliv zajímavá, není kompetentní. Ptát se tiskového mluvčího to je možná zajímavé pro neodborná média, ale u nás je syntetická odpověď k ničemu.
Tak uvidíme koho najdeme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 10.03.2017, 08:09 »

Situace kdy občan ručí za nepoškození veřejně přístupného majetku, který jeho majetkem není je celkově taková divotvorná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 10.03.2017, 08:33 »

Zarážející je doba sporu pět let. Tady bych předpokládal, že už během té doby došlo k rozhodnutí a že spor trvá proto, že se proti němu některá ze stran odvolala. Z reportáže ale mám dojem, že spor trvá nepřetržitě pět let bez rozhodnutí, což je divné, když se již nepředkládají žádné nové důkazy.  Důkazy jsou navíc velmi chabé. Poškození elektroměru je jen podezření na neoprávněný odběr, ten se ale musí následně prokázat.  Z reportáže vyznívá, že dodavatel prokázal jen zásah do elektroměru, ale neprokázal jeho chybnou funkci. V této pozici nemá dodavatel šanci spor vyhrát. Podle mě jsou v této kauze pro další vedení sporu důležité dvě věci:
-musí být prokázána nesprávná funkce elektroměru
-musí být doloženo měření proudu ampérmetrem v době šetření u odběrného místa

Pokud jedna z těchto věcí nebyla prokázána, spor nemá smysl.  Pokud obojí prokázáno bylo, tak nastupuje otázka, jak dalece je odběratel odpovědný za něco, co musí být veřejně přístupné. Tady si netroufám něco hodnotit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 10.03.2017, 09:22 »

Situace kdy občan ručí za nepoškození veřejně přístupného majetku, který jeho majetkem není je celkově taková divotvorná.
Přesně tak. My máme elektroměr pod zámkem, tak máme přehled kdo k němu má přístup. A žádný problém není.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #9 kdy: 10.03.2017, 09:23 »

V dnešní době, kdy si mohou elměr "přečíst" i přes zamčená dvířka už by to problém být neměl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 10.03.2017, 10:42 »

Připojovací podmínky ČEZu.

 Úsměv


* Elměry ČEZ.jpg (396.82 KB, 850x563 - prohlédnuto 738 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #11 kdy: 10.03.2017, 11:11 »

Připojovací podmínky ČEZu.

 Úsměv
Zajímavé.
U E.ONu nic takového být nemusí.
Ale dnes si snad už můžeme vybrat distributora. Když mi nevyhovuje jeho "zbožné přání",  tak jdu k jinému, ne?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 10.03.2017, 11:32 »

Zajímavé.
U E.ONu nic takového být nemusí.
Ale dnes si snad už můžeme vybrat distributora. Když mi nevyhovuje jeho "zbožné přání",  tak jdu k jinému, ne?

Nenechte se milit. Muzeme si svobodne vybrat obchodnika s elektrinou ale distributor ma monopol.

Situace kdy občan ručí za nepoškození veřejně přístupného majetku, který jeho majetkem není je celkově taková divotvorná.

Je to dvojsecne. Historicky vzato, cim delsi odbocka k nepristupnemu elektromeru, tim spis casem na ni vznikne cernota. Kdyz je to venku ve sloupku tak uz si lajsne malo kdo.

S tim ze to muze udelat kdokoliv se hodne casto argumentuje. Tady na fotce byl rozvadec s krycim panelem, to uz zas trva dyl kdyz by to byla sabotaz. Hlavne mstit se takovim zpusobem, no nevim asi bych to spis cekal u nekoho kdo jede v nepravostech.

Spousta lidi parkuje na ulici a kolika se stane ze by jim nekdo ze msty povolil srouby u kol?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 10.03.2017, 13:04 »

Zajímavé.
U E.ONu nic takového být nemusí.
Ale dnes si snad už můžeme vybrat distributora. Když mi nevyhovuje jeho "zbožné přání",  tak jdu k jinému, ne?
Nejsem pořádně online, ale myslím, že   připojovacích podmínkách Eonu je stejná nebo podobná formulace.

Distributora si volit nemůžeme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 10.03.2017, 16:45 »

Distributora si volit nemůžeme.
Tak jako se za levnějšími mobilními tarify můžeme přestěhovat do Polska, stejnou metodou si můžeme volit i distributora EE.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 10.03.2017, 21:16 »

David s Tomášem Fukem mají Mirku pravdu...
Eon má formulaci o zámku podobnou...
Můžeš si vybrat dodavatele el.eng.,  ale NE Distributora. A elektroměr přijede vždycky montovat člověk od Eon Servisní... tedy v našem rajonu okolo Brna...někde je to možná jiné...


* Eon.JPG (34.39 KB, 840x120 - prohlédnuto 418 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #16 kdy: 10.03.2017, 21:28 »

David s Tomášem Fukem mají Mirku pravdu...
Eon má formulaci o zámku podobnou...
Můžeš si vybrat dodavatele el.eng.,  ale NE Distributora. A elektroměr přijede vždycky montovat člověk od Eon Servisní... tedy v našem rajonu okolo Brna...někde je to možná jiné...
OK, pak tu asi máme normální lidi. :-)
Náš elektroměr má 15 roků zámek a když chtějí odečet vždy jim to zpřístupníme.
Když občas slyším ty příběhy z Čech, tak mám pocit, že si někdo vymýšlí.
Prostě něco podobného jsem se u nás neslyšel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 11.03.2017, 00:36 »

OK, pak tu asi máme normální lidi. :-)
Náš elektroměr má 15 roků zámek a když chtějí odečet vždy jim to zpřístupníme.
Když občas slyším ty příběhy z Čech, tak mám pocit, že si někdo vymýšlí.
Prostě něco podobného jsem se u nás neslyšel.
Ono je to různé. Můj táta bydlí na Praze-západ (region ČEZu),  na dvířka elměrového rozvaděče přístupná z ulice dal někdy před cca 10 lety bez ptaní visací zámek a dodnes ho nikdo nikdy neprudil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak se mohu bránit černému odběru mého souseda?
 Jakým způsobem zajistíte ztížení nedovoleného odběru na kabelu dodavatele?
 Dá se černá přípojka schovat do skříně s jističi?
 Co si myslíte o výpočtu náhrady škod vznklých černými odběry?
 Poradí někdo zloději energie jak z toho ven?
 Má ČEZ na distribučním nn za trafem pro běžnou bytovou zástavbu hlavní měření?
 Jak legalizovat pokoutně vytvořenou přípojku?
 Jak by šlo zabránit přetáčení elektroměrů?
 Co říkáte na chystanou vyhlášku o měření a černých odběrech?
 Že by další novinářská "elektrokachna"?
 Budou teď soudy posuzovat černé odběry jinak?
 Je možné zabrániť nelegálnemu odberu cez pripojovaciu svorku v EMR?
 Co říkáte na to, že se loni ukradla elektřina za 180mil. Kč?
 Co si myslíte o výpočtu náhrady škody způsobené neoprávněným odběrem?
 Je možné, aby někdo vedl černý odběr přes půl zahrady?
 Může docházet u domovní přípojky ke ztrátám el. energie?
 Víte už o precedentu náhrady škody za neoprávněný odběr?
 Může digitální elektroměr měřit špatně?
 Jak vypátrat a prokázat nárazový černý odběr ze společných prostor?
 Dojde už konečně k novelizaci nesmyslných předpisů, které hrají do not ČEZu?
 Jak zjistím, že jde o černý odběr?
 Co se mi stane, pokud nahlásím vlastní černý odběr?
 Je nějaká souvislost s poruchami našich zásuvek se sousedy panelového domu?
 Je v kabelu možná ztráta 520kWh?
 Kam se může na trafostanici v průmyslovém areálu ztácet 1,3MWh?
 Jak ověřím, že je soused napojen na naší elektroinstalaci?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.