Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Myslíte si, že je prostor BE2N1 normální?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Myslíte si, že je prostor BE2N1 normální?  (Přečteno 13054 krát)
Vít Nekula
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« kdy: 09.02.2017, 12:30 »

Od zákazníka jsem dostal protokol o určení vnějších vlivů na sklad, kde mimo jiné skladuje papír. V protoklu je napsáno, že se jedná o prostřední normální, přičemž ve výpisu vnějších vlivů mají napsáno BE2. Nemělo by tam být spíše napsáno BE2N1?

Dle staré normy ČSN 33 2000-3 je skutečně BE2N1 normální prostředí, ovšem revizní technik mi tvrdí, že vzhledem k tomu, že se jedná o BE2N1, tak není možné, aby tam bylo prostředí normální.

V protokolu o určení vnějších vlivů je napsáno:
Rozhodnutí: normální prostředí
Zdůvodnění: dle ČSN 332000-3

Jak je to tedy ve skutečnosti správně?
Zaznamenáno
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 10.02.2017, 09:03 »

A to je novy protokol nebo stary protokol? Pokud v současnosti nekdo klasifikuje vnejsi vlivy podle CSN 332000-3, tak mu ten paskvil omlatte o hlavu, protoze tato je uz roky neplatna.
Zaznamenáno
Vít Nekula
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 10.02.2017, 09:14 »

Jedná se o protokol z roku 2002. Teď tam chtějí dělat novou elektroinstala ci a jako protokol o určení prostředí dávají tento dokument. Někde jsem četl, že pokud se nemění charakter stavby, tak se nemusí dělat nový protokol, z toho asi vycházeli a předložili tento starý.
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 10.02.2017, 09:22 »

Hodně, hodně  zaspali dobu. Hlavně bezpečák.....u vedená norma neplatí od roku 1996.
Navíc porušují zákon, který ukládá každý rok provádět analýzu rizika.
Na základě výsledků je nutno aktualizovat Protokol o vnějších vlivech.

A v tom skladě není žádná elektrika?
Jakou mají pracovníci v tom skladě klasifikaci podle vyhlášky 50/78 Sb. Mají §3 nebo §4 ?
Nedivím se, že RT má vážné pochybnosti ......

Je to nejčastější závada v RZ.
Není aktualizován PVV a neodpovídá skutečnosti.
EZ neodpovídá danému prostředí. Proveďte analýzu rizika a následné opatření na snížení rizik.

je to rychlejší, než vydolovat nový protokol o vnějších vlivech. Objednali si revizi a nepředložili všechny dokumenty. Jejich problém a jejich odpovědnost. Neznalost zákona neomlouvá.

PS Možná dostanete další poptávku na CN k vytvoření PVV.....pokud to umíte, tak do toho.

Někde jsem četl.....to je nesmysl.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 10.02.2017, 09:23 »

Teď tam chtějí dělat novou elektroinstala ci a jako protokol o určení prostředí dávají tento dokument
Nova elektroinstala ce neni oprava.
Nova elektroinstala ce tak bude podle aktualnich norem, tedy i s protokolem podle aktualnich norem. Viz CSN 332000-1 ed. 2: navrh elektroinstala ce musi vychzet z vnejsich vlivu.
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 10.02.2017, 09:26 »

Máte provést revizi, anebo novou elektriku?
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Vít Nekula
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 10.02.2017, 09:31 »

Mám udělat projekt na novou elektroinstala ci. V projektu jsem se samozřejmě řídil pravidly pro návrhl elektroinstala ce v BE2N1, takže se mi v podstatě jedná o to, jak z toho vybruslit v technické zprávě v sekci Prostředí, protože tam bych se měl odkazovat na protokol. Nemůžu přece napsat, že se jedná o prostředí normální, když to tak není.
Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 10.02.2017, 09:59 »

Mám udělat projekt na novou elektroinstala ci. V projektu jsem se samozřejmě řídil pravidly pro návrhl elektroinstala ce v BE2N1, takže se mi v podstatě jedná o to, jak z toho vybruslit v technické zprávě v sekci Prostředí, protože tam bych se měl odkazovat na protokol. Nemůžu přece napsat, že se jedná o prostředí normální, když to tak není.

To se jako projektant opravdu ptáte jak z toho vybruslit? Vždyť od vaší práce se odvíjí vše ostatní co se na stavbě bude dít. Každopádně vnější vlivy při nově projektované instalaci musí odpovídat současným platným předpisům. Podle toho pak teprva projektujete el.instalaci. Na jednu stranu je chválihodné že se ptáte a slouží vám to ke cti, kéž by se takhle zeptali všichni, mnozí to neřeší a lezou z toho hrůzostrašné projekty, na druhou stranu je to odborná práce a za tu se už platí.
Zaznamenáno
Vít Nekula
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 10.02.2017, 10:12 »

Přiznávám, že výraz "vybruslit" nebyl ideální. Na druhou stranu, projekt je zpracován podle aktuálních platných norem a problém je se starým protokolem. Mohu napsat, že projekt předpokládá prostředí s nebezpečím požáru hořlavých hmot BE2N1 a tím to uzavřít?
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 10.02.2017, 10:24 »

Přiznávám, že výraz "vybruslit" nebyl ideální. Na druhou stranu, projekt je zpracován podle aktuálních platných norem a problém je pouze se starým protokolem. mohu napsat, že projekt předpokládá prostředí s nebezpečím požáru hořlavých hmot BE2N1 a tím to uzavřít?

Ne, ne....protože jako montér zajištující rekonstrukci se budu dívat do projektu a budu hledat co zase to ten projektant vymyslel. No jo, stanovil krytí IP4X, protože je tam AE3.
Ale proč má ve specifikaci IP5X ( pro sicher..?)

Pozorujete ty souvislosti mezi PVV a projektem?
Ale pokud je to jen projekt na úrovni DSP, tak by to možná mohlo tak být.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 10.02.2017, 10:48 »

...ovšem revizní technik mi tvrdí, že vzhledem k tomu, že se jedná o BE2N1, tak není možné, aby tam bylo prostředí normální....
Tak se ho zeptejte, podle čeho toto tvrdí.
Zaznamenáno

Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 10.02.2017, 10:56 »

Tak se ho zeptejte, podle čeho toto tvrdí.

To je otázka, která padne později, až se bude tvořit aktuální protokol.  Mrknutí
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 10.02.2017, 10:57 »

To se jako projektant opravdu ptáte jak z toho vybruslit? Vždyť od vaší práce se odvíjí vše ostatní co se na stavbě bude dít. Každopádně vnější vlivy při nově projektované instalaci musí odpovídat současným platným předpisům. Podle toho pak teprva projektujete el.instalaci. Na jednu stranu je chválihodné že se ptáte a slouží vám to ke cti, kéž by se takhle zeptali všichni, mnozí to neřeší a lezou z toho hrůzostrašné projekty, na druhou stranu je to odborná práce a za tu se už platí.

Z toho co píšete, zase cítím snahu hodit vnější vlivy za krk elektrikářovi. Jo je to celkem běžný, ale není to přece správně, že.....?
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 10.02.2017, 11:03 »

Z toho co píšete, zase cítím snahu hodit vnější vlivy za krk elektrikářovi. Jo je to celkem běžný, ale není to přece správně, že.....?

Nikoli. Vnější vlivy nejsou jen na elektrikářovi, problém vnějších vlivů je daleko širší. Spíš se snažím upozornit na to, že vnější vlivy se vytváří před tím, než se začne projektovat elektrika a že je to věcí projektu. Bez vnějších vlivů nelze naprojektovat elektroinstala ci, pak je jasné, že předpokládané vnější vlivy musí být známy dříve.
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 10.02.2017, 11:27 »

No já jen aby bylo jasno, ono to tak nějak zavánělo tímto výkladem.

Já měl na toto dost ostrou výměnu názorů s technologem a investorem.
Čerpací stanice na LNG - nikdy jsem se s tím nepotkal, metodika v TPG jako na CNG na to  neexistuje, ani nevím, že by jiná taková věc existovala v ČR. Však to vyprojektuješ a protokol se pak nějak udělá. Tak jsem jim dal pápá. Pak teda došlo k dohodě, že se protokol vypracuje pěkně poctivě s projektantem PBŘ.
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #15 kdy: 10.02.2017, 11:31 »

Nemůžu přece napsat, že se jedná o prostředí normální, když to tak není.

Ale můžete, protože to tak je. Mrkněte do ČSN 33 2000-4-41 ed. 2 změna 1 a toho vašeho revizáka ode mě pozdravujte.


* be2n1.PNG (74.28 KB, 946x752 - prohlédnuto 1065 krát.)
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 10.02.2017, 12:11 »

Tak se to provalilo a je po protokolu  Škleb.
Zaznamenáno
Vít Nekula
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 10.02.2017, 12:54 »

Ale můžete, protože to tak je. Mrkněte do ČSN 33 2000-4-41 ed. 2 změna 1 a toho vašeho revizáka ode mě pozdravujte.

Děkuji za vaši odpověď.

Tímto ovšem boj o správný a aktuální protokol nekončí. Po zákazníkovi ho budu požadovat.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.