Jak opravit zásuvku v domácích podmínkách?

<< < (3/4) > >>

Miroš Jan:
Citace: Roger  11.12.2016, 15:29

Jednoduse : spojte L (hnedy) a N (modry) vodic a uvidite. Kdyz se nic nestane, mate kabel preruseny :-)

Jak poznate, ktery vodic je preruseny - mno to tady psat radsi nebudu...

Ja jsem po vyhnanem elektrozedniko vi podedil SN-3 (umi urcit i napeti i sled fazi, to je fazovka :-) a s tou to jde v pohode a bezpecne. Protoze obycejnou jednopolovou zkouseckou za 13,- http://www.landsmann.cz/extol-5105-zkousecka-napeti-100-250v-sroubovak-190mm_d14695.html jakkoliv tahle je vysoce kvalitni, tak opravdu nic moc bez zkusenosti nepoznate.

Uvedenou cinnost ale nesmite delat, kdyz nejste elektrikar, takze to berte jen jako informaci, co NESMITE delat - osobne preferuji nekoho si pozvat, toho pak muzete servat, kdyz to doje..

Trosku po pdlehceni - http://www.kafe.cz/zabava/muj-zivot-s-remeslniky-30131.aspx


Další adept do hrobaře >:(

Jan Bocek:
Citace: Roger  11.12.2016, 15:29

Jednoduse : spojte L (hnedy) a N (modry) vodic a uvidite. Kdyz se nic nestane, mate kabel preruseny :-)

 (wall) (dabel)

Uvedenou cinnost ale nesmite delat, kdyz nejste elektrikar, takze to berte jen jako informaci, co NESMITE delat - osobne preferuji nekoho si pozvat, toho pak muzete servat, kdyz to doje..

 (norm)



To již není šprýmař, ale "blbá hospodská rada po 7 pivu".
Elektrikář jako odborně způsobilá osoba s práci na elektrickém zařízení používá především měřící přístroje a hlavu.
Ta první rada je zcela zbytečná, jalová a navíc nebezpečná. Přitom některé Vaše příspěvky svědčí o tom, že problematice rozumíte. Přece nemáte zapotřebí ze sebe dělat v....
Na takové rady dokonce pamatuje i Trestní zákoník. Je to již na hraně.

Radek Červený:
Pánové, vy jste se pěkně chytli na lep. Tazatel Pavel si udělal jen krásnou adventní neděli, zřejmě si od adventní svíčky připálil ubalené brčko s nějakou dobrotou, možná i doplněnou skořicí a hodil sem vánoční odlehčující téma. A v mezičase, kdy počítá, kolikrát kolem něho proletí ohnivá koule, pročítá tuto diskuzi a náramně se baví nad tím, jak vám pohnul žlučí  ;)

Tak se hoďte do klidu, a berte toto vlákno s rezervou. Tento dotaz by nenapsal nikdo vážně a při smyslech. A abychom se naladili s tazatelem na stejnou vlnu, musíme mluvit jeho řečí. To je základ porozumění si.

Citace: Pavel123456789  10.12.2016, 17:46


PS jsem úplný laik :-) tak prosím žádné odborné elektro-výrazy :-D


Doporučuji vám následující postup, který zvládnete i jako laik a jistě porozumíte i terminologii níže:
1: zavolejte vaší tchýni, zda neprovedla sabotáž. Buďte na ni vlídný, jinak se mrcha nepřizná
2: pokud se bude tchýně dušovat, že ona nic a nebudete mít důvod jí nevěřit, zavolejte vašemu distributorovi energie, zda nemáte nějaký drobný nedoplatek. Někdy to tak dělají, když dlužíte jen nějaké drobné, tak neodpojí celé odběrné místo, ale jen část, ve vašem případě nulu. Ale pozor, někdy to dělají šalamounsky a díky moderním elektroměrům dokáží odpojit nulu třeba jen pro obvod v kuchyni.
3: krabička pod sádrokartonem je špatně, běhají přes ni volty a pokud se jim dostane do cesty nějaké smetí, lehce se stane, že zakopnou. To pak má za následek, že při pádu skočí někam jinam a to je zřejmě i váš případ. Proto doporučuji krabičku odkrýt, vzít vysavač a v beznapěťovém stavu ji vysát vysavačem, aby měli volty volnou cestu bez smítek. Upozorňuji v beznapěťovém stavu, jinak vysajete i ty volty a budete mít prd i na fázi
4: pokud nepomůže žádný z výše popsaných bodů, nezbude vám nic jiného, než zavolat toho šizuňka, co mluví řečí voltů, umí jim vlídně domluvit a ještě si za ten pokec bere peníze. Ale pozor, ty šizuňci zřejmě budou mít na vaše voltíky čas až někdy v lednu, tak jestli chcete do vánoc fungovat, asi nezbude nic jiného, abyste s objednávkou poslal i prase jako pozornost, aby se vaše objednávka dostala do osudí, ze kterého se vylosují tři šťastní výherci, kterým se do vánoc ještě objednávka vyřídí.

Hugo K.:
Strčím do zásuvky nějaký spotřebič II.třídy, tj s placatou zástrčkou, která má pouze 2.kolíky.
Když nefunguje,(a jsme přesvědčeni že fáze je přítomna) je přerušený N. Možná by bylo přesnější, že je přerušen jeden z pracovních vodičů.
Pro jistotu bych vyhnal všechny z bytu,řádně si osušil nohy, vzal bačkory a rukavice.
Nevim,kde co bude bloudit.

Teď vážně. Řešním je elektrikář,pokud možno revizák.
Utírat za několik let prach z obrazu a dostat kopanec není nic příjemného.

Jan Franěk:
Citace: Radek Červený  12.12.2016, 09:10

Pokud nepomůže žádný z výše popsaných bodů, nezbude vám nic jiného, než zavolat toho šizuňka, co mluví řečí voltů, umí jim vlídně domluvit a ještě si za ten pokec bere peníze. Ale pozor, ty šizuňci zřejmě budou mít na vaše voltíky čas až někdy v lednu, tak jestli chcete do vánoc fungovat, asi nezbude nic jiného, abyste s objednávkou poslal i prase jako pozornost, aby se vaše objednávka dostala do osudí, ze kterého se vylosují tři šťastní výherci, kterým se do vánoc ještě objednávka vyřídí.


Tak to je přesné  (jednicka)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana